Jump to content
IGNORED

Nedozvoljena tuzba


Andreja

Recommended Posts

Tuzila sam poslodavca (javno preduzece) zbog premestaja na nize placeno radno mesto. Prvostepena presuda je u korist poslodavca, a drugostepeni sud presudu potvrdio delimicno. U delu koji se odnosi na vracanje na prethodno radno mesto tubeni zahtev odbacen, tuzba nedozvoljena. 

Imam pravo dalje zalbe, revizije ili sta vec? 

Link to comment
9 hours ago, Andreja said:

Tuzila sam poslodavca (javno preduzece) zbog premestaja na nize placeno radno mesto. Prvostepena presuda je u korist poslodavca, a drugostepeni sud presudu potvrdio delimicno. U delu koji se odnosi na vracanje na prethodno radno mesto tubeni zahtev odbacen, tuzba nedozvoljena. 

Imam pravo dalje zalbe, revizije ili sta vec? 

Mislim da tu revizija nije dozvoljena. Revizija u radnom sporu dozvoljena je u sporovima zbog zasnivanja, postojanja ili prestanka radnog odnosa.

Link to comment

Ja mislim isto što misli i @BWA, da tu nema mesta reviziji, jer se ne radi o zasnivanju, postojanju i prestanku radnog odnosa. Uz to, ukoliko niže plaćeno radno mesto odgovara obrazovanju, znanjima i sposobnostima zaposlenog, onda je takva tužba u principu osuđena na neuspeh, jer poslodavac ima puno pravo da u tom okviru odlučuje koji će posao da ti ponudi da obavljaš. Primera radi, ako si šef računovodstva sa platom od 100 hiljada, i poslodavac ti ponudi aneks ugovora o radu za mesto običnog računovođe sa platom od 60 hiljada, takva ponuda se ne može osporavati u parnici, jer je ponuđena u okviru stručne spreme zaposlenog. Ono što ne može je da ti, npr. ponude da budeš portir ili čistačica, jer je to ispod stručne spreme i sposobnosti šefa računovodstva.

Link to comment

Па добро, могло би да се доказује и да је то шикана ако ти из чиста мира и то само теби понуде слабије плаћено место...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...