Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 hour ago, arheolog1981 said:

18k razlike za Trampa u Gruziji, još se broji...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

ugrubo racunam - ako je bajden na nekih 55% od preostalih glasova, trebalo bi da dobije?

Link to comment
ugrubo racunam - ako je bajden na nekih 55% od preostalih glasova, trebalo bi da dobije?
Ja računam da je i više tako da sam siguran da dobija... a Pensilvanija po trendu možda bude na kraju i veća razlika od 80K za Bajdena kako sam sinoć cenio :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, arheolog1981 said:

Ja računam da je i više tako da sam siguran da dobija... a Pensilvanija po trendu možda bude na kraju i veća razlika od 80K za Bajdena kako sam sinoć cenio :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

moje pitanje je bilo vezano za cifru, da li mi je racun dobar.

Link to comment
Just now, freakns said:

MSNBC je DNC Pink, mozda malo gori. Fox, ma kakav da je, i dalje deluje kao najozbiljnija televizija tamo. 

ma daj bre :lolol: Fox ne može da se gleda, ono je odvratno. Ja sam nekako izdurao 15 min i zagasio ih. Ovi sa CNN su bar pristojni, nemaš osećaj kao da gledaš sarapu i djv. A i onaj što im crta okruge po ekranu je super.

Link to comment

Na kraju ispade, nisu ovi u RNC glupi, znali su oni odakle im prijeti najveća opasnost, od ovih mail-in ballota, a na kraju će se ispostaviti da ni polsteri nisu nešto previše omašili, sa svakim satom koji se oteže sve više se peglaju prognoze. Ruku na srce, ovo sa kovidom i ovolikim glasanjem poštom i u odsustvu je do sad neviđena situacija, pa im treba možda malo smanjiti onu negativnu ocjenu koju su im svi zalijepili nakon prve večeri (me included). Ali da su u nekim državama omašili debelo, jesu, Ajova i Florida za početak. 

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

ma daj bre :lolol: Fox ne može da se gleda, ono je odvratno. Ja sam nekako izdurao 15 min i zagasio ih. Ovi sa CNN su bar pristojni, nemaš osećaj kao da gledaš sarapu i djv. A i onaj što im crta okruge po ekranu je super.


+1000

Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

a na kraju će se ispostaviti da ni polsteri nisu nešto previše omašili, sa svakim satom koji se oteže sve više se peglaju prognoze.

 

u svakom slučaju, bili su dosta precizniji od legendica što donose procene na osnovu kvotica u kladionici. :D

Link to comment
2 hours ago, adam said:

naravno. gazda odjebao narandzastog pa sledi prestrojavanje. govnarenje ce se nastaviti posle objave uz napomenu da je fox u odsudnom trenutku bio 'objektivan'.

 

edit - ne objektivan nego nepristrastan, kao sto je uostalom uvek za svoju publiku.

 

 

jebiga - kuca uvek dobija.

 

fox decision desk i fox news kao organizacija su totalno 2 različite stvari, kao što je fox news polling nema nikakve veze sa fox news opinion hostima tipa heniti, taker, ingram itd. znači ljudi su profesionalci u svom poslu, ali očigledno svoj posao su loše uradili bar što se tiče pollinga a i decision desk je usrao sa arizonom

 

jako bitna stvar. svako ko je upućeniji je mogao zvati floridu ranije. ne znam kad su ostali zvali floridu ja sam gledao cnn. ali meni je bilo jasno da tramp dobija na floridi u 7 i 30. tamo se vrlo dobro zna koliko je glasova ostlao i kakvi su to glasovi. videlo se da je prvi deo sve early i da kako rezultati pristizu da je to sve pro tramp. kad je panhandle deo oko 8 zatvorio i stigao early za jedini preostali dem county koji je leon gde je talahasi i počeli da dolaze svi ostlai republikanski, tad se mogla zvati florida. dva razloga postoje, jedan je preterana opreznost koji se mogao iskoristiti za svaku drzavu a drugi je bias. florida je morala biti rešena što se tiče medija najkasnije u 9 a i to je kasno. sve posle toga je katastrofa. 

Link to comment

da dodam za razliku od cnn, nyt je zvao virdziniju odmah za bajdena maltene a indijanu tek posle jedno 2h. dok je cnn zvao odmah indijanu a virdziniju posle 3h. i jedno i drugo se moglo zvati odmah iako je tramp vodio dugo u VA. ali pogledajte nyt bias. virdzinija je završila 9 procenata, a indijana 18. nema apsolutno nikakvog razloga zašto indijana nije bila rešena ranije, nikakvih sumnjivih brojki od 6 pa nadalje nije bilo.. u kentakiju je bilo sumnjivih od 6, ali u indijani ništa. šta više, kad je fort vort deo došao nešto pre pola 7, tad je bilo jasno da tu nema problema nikakvih. 

 

i da dodam za kraj, pošto sam njih slušao celo veče. cnn i jon king uopšte se nisu proslavili sa recimo floridom i ohajom. toliko su ih uzdizali a nikako da primete da brojke kako dolaze da je to loše za bajdena. bilo je prilično jasno i jedno i drugo. king se ubio pokušavajući da uporedi brojke sa 2016 i kako je to par procenata lošije od trampovih brojki tada sem za MD koji je dobro primetio. ali ono što nije primetio jeste da je to samo early vote i da kako novi rezultati pristižu tramp je ili na svojim brojkama ili daleko ispred istih na floridi. to je nedopustivo da ja to primetim a oni da ne spomenu. 

Edited by theanswer
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

ugrubo racunam - ako je bajden na nekih 55% od preostalih glasova, trebalo bi da dobije?

 

Razlika (55:45) je 10% odnosno na svakih prebrojanih 100 glasova može se ubaciti 10 glasova u kutiju ovog od 55% i 90 glasova baciti niz rijeku. Tako da je dovoljno minimaolno 180k + 1 preostalih glasova da se anulira prednost od 18k.

Edited by Tpojka
Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

fox decision desk i fox news kao organizacija su totalno 2 različite stvari, kao što je fox news polling nema nikakve veze sa fox news opinion hostima tipa heniti, taker, ingram itd. znači ljudi su profesionalci u svom poslu, ali očigledno svoj posao su loše uradili bar što se tiče pollinga a i decision desk je usrao sa arizonom

 

jako bitna stvar. svako ko je upućeniji je mogao zvati floridu ranije. ne znam kad su ostali zvali floridu ja sam gledao cnn. ali meni je bilo jasno da tramp dobija na floridi u 7 i 30. tamo se vrlo dobro zna koliko je glasova ostlao i kakvi su to glasovi. videlo se da je prvi deo sve early i da kako rezultati pristizu da je to sve pro tramp. kad je panhandle deo oko 8 zatvorio i stigao early za jedini preostali dem county koji je leon gde je talahasi i počeli da dolaze svi ostlai republikanski, tad se mogla zvati florida. dva razloga postoje, jedan je preterana opreznost koji se mogao iskoristiti za svaku drzavu a drugi je bias. florida je morala biti rešena što se tiče medija najkasnije u 9 a i to je kasno. sve posle toga je katastrofa. 

 

 

Ono sto je falilo CNNu je grafika koja tacno pokazuje:
- koliko je glasova prebrojano

- koliko je tu early vote

pa da se komparativno vidi kako se situacija menja kada ima vise jednog ili drugog.

 

x-osa: sat objave i procenat obradjenih listica

y-osa: procenti

varijable: udeo postanskih u obradjenom jedna linija, druga linija procentualna razlika izmedju glasova; i tacno vidis korelaciju

 

Brojka koju su pokazivali s vremena na vreme koliki se procenat postanskih prebojao a koliki se ocekuje je staticki, jer ne pokazuje nikakve trendove.

 

To je vaznoi zbog transparentnosti, jer svaka drzava ima drugaciji nacin brojanja.

 

Grafika koja razjasnjava razlike u nacinu brojanja po drzavama bi smanjila konfuziju i mogucnost teoreticara zavere.

 

Staticko ludacko kuckanje po okruzima, 2016, sada i pre dva stata ne doprinosi mnogo razdvajanju drveta od sume.

Link to comment
×
×
  • Create New...