Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

14 minutes ago, Ayatollah said:

Pa isto tako kao što su se zvali Havaji za Bidena na 0% prebrojanih glasova, jer se "zna" da tamo Biden


Nisam sigurna i neka me neko ispravi ako gresim,  ali sam ja razumela na pocetku da im je koncept bio da je polazna tacka (pocetna tabla) bio rezultat izbora 2016. , sta je onda bilo plavo ili crveno. Dakle ne siva tabla kao prazna tabla.

I onda su to menjali za 2020.  postepeno sa dolaskom novih rezultata brojanja. 
 

O CNN se radi.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ne znam sta ovdje ima smisla sta ne. Meni su ovi izbori totalni WTF momenat.  Fox news je prvi stavio Arizonu u tamno plavo.

Edited by borris_
Link to comment
3 minutes ago, borris_ said:

 

Slazem se ali i fox news radi istu stvar kao i svi ostali.

naravno. gazda odjebao narandzastog pa sledi prestrojavanje. govnarenje ce se nastaviti posle objave uz napomenu da je fox u odsudnom trenutku bio 'objektivan'.

 

edit - ne objektivan nego nepristrastan, kao sto je uostalom uvek za svoju publiku.

 

jebiga - kuca uvek dobija.

Edited by adam
  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa isto tako kao što su se zvali Havaji za Bidena na 0% prebrojanih glasova, jer se "zna" da tamo Biden dobija, ali se zato Aljaska još uvek ne zove za Trumpa na 50% prebrojanih glasova i sa vođstvom Trumpa od skoro 30 procenata, pri čemu je takođe jasno da Aljaska crvena, kao što su Havaji plavi. Bez želje da stajem stranu bilo koga od dvojice metuzalema, ali prilično je jasno da se jedan kandidat u medijima favorizuje na uštrb drugog i da se izborno stanje u pojedinim državama spinuje u korist Bidena. Evo na sajtu AP-a pet-šest članaka opravdanja o tome zašto su zvane države za Bidena, a nisu zvane države za Trumpa, i sve se suštinski svodi na istu priču - tamo gde vodi Biden je "sve jasno", a tamo gde vodi Trump "ništa nije gotovo", ali nedostaje npr. objašnjenje za gore spomenutu Aljasku (iako ona apsolutno ništa ne menja, ali već kad objašnjavaš, objasni za sve).

image.png.e06427206926fbc8ba9a4c0a4695ca30.png

image.png.3db510132f8fe9fc7125bf6140ce0726.png

 

sa foxnews, havaji 96% prebrojanih, aljaska 50%. ima smisla sto su havaji plavi, zar ne?

Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

 

Slazem se ali i fox news radi istu stvar kao i svi ostali.

Pa jesi li skroz siguran da je Fox baš skroz pro-Trump? Trump nije drag ni mnogim republikancima, i to što Fox radi može sasvim lako biti neka vrsta diverzije neke grupe unutar GOP-a.

Link to comment
1 minute ago, precog said:

image.png.e06427206926fbc8ba9a4c0a4695ca30.png

image.png.3db510132f8fe9fc7125bf6140ce0726.png

 

sa foxnews, havaji 96% prebrojanih, aljaska 50%. ima smisla sto su havaji plavi, zar ne?

 

Govorim o izbornoj noći, Havaji su bili pozvani za Bidena na Guardianu istog sekunda kada su zatvorena birališta. Imaš moje postove od juče ujutro o tome (ako te ne mrzi da ih tražiš). 

Link to comment

Arizona je plava, nema tu sumnje. Po mojoj proceni ostalo je oko 350k da se prebroji od toga u Maricopa county gde je Phoenix oko 280k...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

 

Govorim o izbornoj noći, Havaji su bili pozvani za Bidena na Guardianu istog sekunda kada su zatvorena birališta. Imaš moje postove od juče ujutro o tome (ako te ne mrzi da ih tražiš). 

odgovorio je vec kojot na to da je u pitanju medijska procena. ne vidim zasto je to problem, korigovali bi da su se stvari na terenu promenile. 

Link to comment
8 minutes ago, Ayatollah said:

 

Govorim o izbornoj noći, Havaji su bili pozvani za Bidena na Guardianu istog sekunda kada su zatvorena birališta. Imaš moje postove od juče ujutro o tome (ako te ne mrzi da ih tražiš). 


Cekaj, a nisi primetio da su i mnoge crvene drzave odmah pozvane za Trampa? Nego ti za oko bas zapala Aljaska za koju niko ne mari jer eto, MSM zavera.

Link to comment
3 minutes ago, precog said:

odgovorio je vec kojot na to da je u pitanju medijska procena. ne vidim zasto je to problem, korigovali bi da su se stvari na terenu promenile. 

 

Pa ja i ne kažem da je nešto drugo do medijske procene, već da deluje da pojedini mediji u ovakvoj situaciji te procene za neke države objavljuju lakše i brže nego za neke druge.

 

1 minute ago, Anduril said:


Cekaj, a nisi primetio da su i mnoge crvene drzave odmah pozvane za Trampa? Nego ti za oko bas zapala Aljaska za koju niko ne mari jer eto, MSM zavera.

 

Naravno da jesam primetio, i ja imam problem sa tim barem dok se ne obradi neki uzorak glasova, makar to bilo u Oklahomi ili Oregonu, gde je uvek sve je jasno. No, nije to pitanje ovde, već zbog čega se sada ne zove Aljaska koja na 50% prebrojanih glasova ima skoro 30% razlike za Trumpa, i u poslednjih 16 ciklusa je uvek glasala crveno. Moguće da ima neki dobar razlog koji ja ne vidim.

  • +1 1
Link to comment

Ove godine je bilo ubedljivo najmanje tih calls odmah po zatvaranju birališta.

Npr meni je u sećanju da je 2008 bar u 20-25 država tako "proglašen" pobednik. Tada je sve bilo mnogo jasnije i Obama je već u 5 ujutro držao onaj yes we can govor. 2004 je bila baš davno, ali čini mi se da je i tad bilo slično sa dodeljivanjem elektora odmah po zatvaranju glasanja.

Ne zove Arizonu ili Havaje ovaj mrčo što celu noć lista okruge na ekranu jer pogleda u kristalnu kuglu, nego se rade exit polls, pa istraživanja reprezentativnog uzorka, pa verovatno imaju neke analitičare koji prave modele rezultata uz pomoć kojih predviđaju konačan rez za svaku državu itd itd. Ove godine exit polls nisu mogli biti upotrebljivi zbog tolikog broja glasova poštom, ali za određen broj država su ipak mogli garantovati rezultat. Zato je ove godine bilo i najinteresantnije pratiti rezultate, bar meni.

A ova teorija da je Fox sabotirao Trumpa tako što je onaj gariša utefterio Zonu kao plavu je prejako :lolol:

 

Link to comment

Neko je pitao zasto mislimo da su izbori u US vazni iz perspektive ljudi koji ne zive tamo. Kao odgovori su navedeni globalni uticaj i zabava, a kontra-argument je da ti izbori ionako sustinski nista tamo ne menjaju jer ce Amerika ostati do srzi kapitalisticka i nepravedna.

Argument kako se u US nista ne menja izborima je bullshit istorijski gledano - ako poredimo recimo kraj 19. veka i kraj 70-tih, to su nebo i zemlja u pitanju prava, poreza, nejednakosti, itd. Te reforme su gurane kroz izbore svesno preko raznih Ruzvelta a protiv GOP-a.

Drugo, Amerika je bila kljucna tokom 20. veka da se odrzi demokratija kao sistem - bez nje tesko da bi bilo demokratije u Japanu, na Tajvanu, Juznoj Koreji ili u EU. Ustvari, mnoge od tih novih demokratija danas bolje funkcionisu od ovih starih u US i UK. Tramp je zapravo uspesno demonstrirao koliko je americka demokratija danas primitivna, dezorganizovana i neadekvantna za moderno doba, koliko prica o americkom ekcepsionalizmu i superiornosti smrdi, i koliko su jake fasisticke tendecije ne samo u retorici. Mozda ce ove politicke krize rezultirati i nekakvim reformama sistema koje su prekopotrebne jer ce demokratija tesko globalno preziveti ako Amerikom zavlada fasizam.

Eto, zato mislim da su izbori tamo vaznoi - ne zato sto ce Bajden odjednom doneti socijalnu pravdu nego sto ce bar zaustaviti eroziju demokratskih institucija koje je Tramp redom gazio jer se radilo uglavnom o normama koje nisu zakonski regulisane kao u manje koruptnim demokratijama. 

 

Edited by Anduril
  • +1 4
Link to comment
×
×
  • Create New...