Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

48 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Demsi u kongresu izgubili 5-10 mesta (očekivali su dobitak), ali zadržavaju većinu.

U Senatu će, kako sada stvari stoje, biti 50-48 za GOP i dve plejof trke u Džordžiji (što u teoriji može da bude 50-50, uz WH da Demsi imaju prednost, ali teško će do obe Džordžoje da dođu). 

 

U oba doma žestok podbačaj Demokrata.

 

 

Ako Bajden uzme PA a Tramp GA pogodio sam sve :D promašio bih samo suzan iz mejna, to nisam video da će da tako lako dobije 

Link to comment
Just now, Mos said:


Suvise vuce na Budjav lebac. “Zelim vam budjav kurac” vec radi posao!

"Bajdenovi Srbi" je bolje. 

 

Btw, ako se ide na recount u Viskonsinu, kako to proceduralno/procesno ide? Da li se uzima u obzir ista glasacka gradja, dakle svi glasacki materijali koji su uzeti u brojanje u prvom poduhvatu? Pitam ovo u smislu, da li se samo utvrdjuje verodostojnost evidentiranja glasova iz te glasacke gradje, ili se pak preispituje i sama glasacka gradja, odnosno koji to glasacki listovi uopste jesu eligible da se (ponovo) broje.

Link to comment
11 minutes ago, pacey defender said:

Za polstere se slazem. Ali, zasto isto kazes za konsultante? 

 

Gomila njihovog posla ostaje nevidljiva pa nemamo dovoljno informacija da kazemo da su fulali. Mislim, neko sigurno jeste fulao, ali kao struka™ mozda jesu, mozda nisu, ne mozemo znati. 

 

Zato što su, pre svega, demokratski konsultanti i dalje zaglavljeni u 90-im, kao da se Tramp nije ni pojavio. Uopšte mi ne deluje da su shvatili zašto je Tramp pobedio 2016.g. poruke i politike uopšte nisu korigovali prema tome već i dalje trube iste decency identiti gluposti kao i pre. Sad su imali "sreće" sa kovidom i recesijom, inače bi pobedili nikad.

 

Da dodam da se ovo još više odnosi na senat i kongres, WH su uzeli zato što Tramp.

Edited by Ivo Petović
  • +1 6
Link to comment
15 minutes ago, aram said:

brte, serman je iz borche, cela borcha budjava, ne samo kurci

 

Brte Shermane, izvini što sam izostavio ovo h, typo, bilivit or not :cry:

 

Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

Zato što su, pre svega, demokratski konsultanti i dalje zaglavljeni u 90-im, kao da se Tramp nije ni pojavio.

paaa... ne baš. ne mogu oni prosto da odluče šta valja prodati narodu, već im se valja prilagođavati bazi (posebno na preliminarnim).

 

npr. nije Bajden mahao zastavama sa Gevarinim likom i galamio kako valja ukinuti policiju, ali on tu baš i nije imao nekog uticaja. ukidanje frakinga je bilo popularno na demokratskim preliminarnim, ali jako nepopularno u PA. itd.

Edited by Gandalf
Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Zato što su, pre svega, demokratski konsultanti i dalje zaglavljeni u 90-im, kao da se Tramp nije ni pojavio. Uopšte mi ne deluje da su shvatili zašto je Tramp pobedio 2016.g. poruke i politike uopšte nisu korigovali prema tome već i dalje trube iste decency identiti gluposti kao i pre. Sad su imali "sreće" sa kovidom i recesijom, inače bi pobedili nikad.

 

Da dodam da se ovo još više odnosi na senat i kongres, WH su uzeli zato što Tramp.

 

Nije to samo do konsultanata, to im je lobi, a to im je i baza koja im omogućava male donacije bez kojih bi bili u kanalu. Demokrate ako sada nisu uzele senat u eri Trampa uzeće ga na sveto nikad. Za početak ova dva runoffa u Gruziji... nema jebene šanse. 

Link to comment
2 minutes ago, Gandalf said:

paaa... ne baš. ne mogu oni prosto da odluče šta valja prodati narodu, već im se valja prilagođavati bazi. nije Bajden mahao zastavama sa Gevarinim likom i galamio kako valja ukinuti policiju, ali on tu baš i nije imao nekog uticaja.

 

nije to bas 100% tako ni u politici ni drugdje, neke socijalne inovacije i stavovi ostaju slabo formulisni tj ne ispolje se lako u fokus grupama i sl, makar ne rano. treba malo njuha, ne samo podataka.

Link to comment

Biden je uzeo rekordan broj glasova. Bez da znam demografiju, videcemo kasnije - rekao bih da je Sandersova ekipa odradila. Da je dobio latino glasove u Zoni i generalno mlade. Imali smo Rashidu u MIchigenu i Ilhan u Minny koje su oduvale svoje okruge recimo. Tako da, ako mu je Che odneo Floridu, doneo mu je nesto drugo. Sta je trebalo, da bude veci redneck od Trumpa? Pa da je to probao, prosao bi kao bos po trnju.

Link to comment
5 minutes ago, aram said:

 

Brte Shermane, izvini što sam izostavio ovo h, typo, bilivit or not :cry:

 

kasno je sad da se kajes, vec smo okrenuli projektile ka zemunu, ionako nam vec dugo idete na pijenis

Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

nije to bas 100% tako ni u politici ni drugdje, neke socijalne inovacije i stavovi ostaju slabo formulisni tj ne ispolje se lako u fokus grupama i sl, makar ne rano. treba malo njuha, ne samo podataka.

ma ok... ali neka proba neko da dobije na dem preliminarnim ako je npr. protiv kontrole naoružanja. bivanje za jaču kontrolu naoružanja onda postane problem kada valja oteti glasove republikancima.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...