Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

10 minutes ago, Peter Fan said:

Pa dobro, sta je rjesnje? 

Da dobije Trump, da ubrzamo raspad svega, pa da na razvalinama napravimo neki bolji svijet? 

Nije problem u tome sto ja ne znam.

Problem je sto je daleko od toga sto niti Amerika zna, niti se nazire tracak nade...

Ne znam, mozda danasnjem svetu, Americi pogotovo, treba ono sto se nekada zvalo Drzavnik, vizija, jebem li ga.

A jos je veci problem sto takve po dosadasnjem iskustvu po pravilu poroditm neka velika kriza, frka...

I sto ne znas kuda ce da te odvedu.

Sta znam, mozda ovo sa koronom bude neki inicijator: ono sto sam skoro siguran, to je da ce - sta god bilo - da boli.

Na sve strane.

A sto se tvog pitanje tice: ako je zaista u pitanju raspad, sigurno nece da ga bitno promene/ubrzaju/uspore 4 Trampove dodatne godine.

Niti Bajdenove.

Naravno, Amerika nece dumretm kako to mnogi, narocito ovde, vlazno sanjaju...

Link to comment
31 minutes ago, Milošica said:

Okej je bavljenje time, i jeste zabavno, ali neko ekstremno navijanje za/protiv jednog ili drugog mi je malo smešno.

 

Mislim da se neke stvari precenjuju. Ne stvari same po sebi već razlike između njih dvojice po tim pitanjima, a koje su ipak više do stila nego do suštine.

 

Ma, naravno. Jedan ludak, drugi dementan. Politickom establismentu u SAD ce biti jednostavnije da radi kako misli da treba jer se Bajden nece baviti svojim poslom i to je sve. Iz Bele Kuce ce dolaziti opraniji recnik, nece biti tvitova da se pecaju politicki korektni somovi, Bajden, kad i ako se uopste bude oglasavao, pricace ono sto vecina zeli da cuje, veliko je pitanje da li ce doziveti kraj i ovog prvog mandata. Tramp je bio opasan maverick ali realno je tamosnji politicki sistem preglomazan i prekomplikovan da bi uradio i pola od onog sto je najavljivao. Te price da ce sad opet da udju u fokus klimatske promene i slicno su smesne. Nista se na tim bitnim pitanjima nece promeniti, pogotovo kad se Bela kuca bude sudarila sa Senatom i Kongresom sa kojima ce u sledecem periodu biti u permanentnom sukobu. Bajden ce biti pametniji i instruisaniji da se ne izjasnjava o tome na nacin na koji je to Tramp radio ali dinamika rada na tome ce zavisiti od toga sta kazu industrija i lova.

 

Ono sto je dobro i zbog cega je bila steta sto je Tramp proveo i ove cetiri godine kao predsednik je to sto onaj deo SAD koji je ekstreman po odredjenim pitanjima vise nece imati sampiona u Beloj Kuci. Koliko ce to znaciti ne znam, Tramp se nije pojavio nitkuda, ali tesko da ce im neko ubuduce podilaziti na nacin na koji je on to radio. Opet, da li je Bajden taj koji ce to uopste poceti da ispravlja i to je veliko pitanje. Sve u svemu, kao i pre cetiri godine glavni problem ostaje kvalitet oba kandidata, bojim se da je to veci problem od toga ko je danas pobedio u trci slepog i gluvog.

 

Sto se nas tice, manje-vise je svejedno, nastavicemo da ucitavamo gluposti u Bajdena isto kao sto smo ucitavali u Trampa. Jedino gde smo mi na neki nacin zainteresovani je pitanje Kosova. Demokratska stranka u SAD je po tom pitanju nas neprijatelj i u tom smislu ovo je setback ali sumnjam da ce se nesto posebno baviti nama i tim pitanjem, ocekujem da ce to na neko vreme prepustiti Briselu.

  • +1 1
Link to comment

Ja se nadam povratku Amerike u JCPOA, za to ne treba Senat.

Bojim se da za još jače zamjeranje silnom Izraelu i malo manje silnim Saudijcima nema potencijala, ali daj što daš

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

Sto se nas tice, manje-vise je svejedno, nastavicemo da ucitavamo gluposti u Bajdena isto kao sto smo ucitavali u Trampa. Jedino gde smo mi na neki nacin zainteresovani je pitanje Kosova. Demokratska stranka u SAD je po tom pitanju nas neprijatelj i u tom smislu ovo je setback ali sumnjam da ce se nesto posebno baviti nama i tim pitanjem, ocekujem da ce to na neko vreme prepustiti Briselu.

 

neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj?

Link to comment
47 minutes ago, InvisibleLight said:

tako j,e ocistite ovaj presveti topik od anegdotsko saljivog tona. sto je najgore i ostali 'ozbiljni' razlozi 'navijanja' za il protiv  su u velikoj meri za sprdnju, sto si toliko osetljiv

 

Ma gde osetljiv, samo se ti sprdaj, no skin off my back. Problem nastaje kad ljudi internalizuju taj pristup i krenu da ga primenjuju IRL. Kad umisle da je kandidat X za naše™ dočim bi kandidat Y da naše™ trpa u konc logore. 

 

To je bežanje od stvarnosti, od vrlo jasnih materijalnih interesa, u pravcu tribalnih seltaških fantazija u kojima Dobro mora pobediti Zlo po svaku cenu. Case in point:

 

34 minutes ago, Nikola77 said:

A što ne glasati na primer iz solidarnosti sa kalifornijskom skejt zajednicom? Inače postoje neki mnogo važniji delovi populacije sa kojima se treba solidarisati, na primer debeli hillbilly redneckovi i njihove još deblje žene i deca

Zato što imaš više toga zajedničko sa tim debelim deplorable seljačinama na koje dižeš nos nego sa nekom apsurdno uskom i navodno ugroženom grupicom koju bi kao da braniš.

 

Politički angažman nije boutique selection, ne biraš saveznik na osnovu izmaštanih atributa. Solidarnost mora da ide ka stvarnim ljudima, warts and all, ne apstrakcijama. 

 

Link to comment
5 minutes ago, Kampokei said:

Da napravimo mali most ka prominentnom topicu sa regionalnog dela foruma. Medojevic tvituje kako su "Bajdenove komunjare pokušale državni udar" 😄

Ja da sam Skaljarac ( ili kome je vec od njih nestala posiljka ) ja bih robu trazio kod Medoja u ostavi...

Radule je za njega miroljubiva bakica na bromazepamima :frust:

Link to comment
4 minutes ago, jorma shparga said:

Ja da sam Skaljarac ( ili kome je vec od njih nestala posiljka ) ja bih robu trazio kod Medoja u ostavi...

Radule je za njega miroljubiva bakica na bromazepamima :frust:

 

 

medo je high vec od jaceg kiselog kupusa, njemu kokain nis ne treba

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Koji je razlog što niko ništa ne objavljuje i ne broji glasove više, na Istočnoj obali je skoro dva popodne...

 

EDIT: Evo šta Trampovci kače po Twitteru kao dokaz prevare...

 

 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Bilo, fake je...
[mention=258]Ayatollah[/mention]

Pennsylvania kaže do petka će sve da izbroji :) Nadam se da će bar Michigan i Wisconsin završiti danas...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk





Link to comment
×
×
  • Create New...