Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

2 minutes ago, Nikodije said:

albin kurti ispade najpametniji, glasno je endorsovao bajdenaru, i sada ce mu ovaj vratiti ono sto mu je narandzasti uzeo.

 

Nije njemu Tramp uzeo nista. Na nizem nivou se to odlucuje. To znaci da ne mora nista ni da dobije.

Ljudi koji se bave ovim prostorom se skoro ne menjaju. Ponekad uskovi neki Grenel zarad svojih sitnih racuna.

Edited by pasha
Link to comment
Just now, pasha said:

 

Nije njemu Tramp uzeo nista. Na nizem nivou se to odlucuje. To znaci da ne mora nista ni da dobije.

 

uzeo mu je grenel, tranparin pulen, sada cu tu valjda biti neki drugi puleni, logicno bliski bajdenu.

Link to comment

Nešto mi ne djeluje da Bajden može da okrene Džordžiju, ali svakako su ove procjene izlaznosti i toga koliko je još glasova u opticaju jedno veliko ništa, pa ću da ćutim, ali bi mu zbog legitimiteta i eventualnih sranja moglo biti od koristi da je uzme. 

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

uzeo mu je grenel, tranparin pulen, sada cu tu valjda biti neki drugi puleni, logicno bliski bajdenu.

 

Tu je uvek stari pirjatelj Palmer koji je konstanta.

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Nešto mi ne djeluje da Bajden može da okrene Džordžiju, ali svakako su ove procjene izlaznosti i toga koliko je još glasova u opticaju jedno veliko ništa, pa ću da ćutim, ali bi mu zbog legitimiteta i eventualnih sranja moglo biti od koristi da je uzme. 

 

Za stabilnost svakako jer ako Tram uzme Dzordziju i Pensilvaniju pokusace preko suda da obori Viskonsin, Micigen, Arizonu ili Nevadu. Ne verujem da ce uspeti ali ce se preganjati.

Na kraju Trampa moze da kosta odnos prema Mekejnu jer mu je Arizona otisla a mozda ce biti kljucna.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Nešto mi ne djeluje da Bajden može da okrene Džordžiju, ali svakako su ove procjene izlaznosti i toga koliko je još glasova u opticaju jedno veliko ništa, pa ću da ćutim, ali bi mu zbog legitimiteta i eventualnih sranja moglo biti od koristi da je uzme. 

 

U Dzordziji je ostalo oko 405 hiljada glasova.

 

Ako Bajdenara u ostatku dobije 63%, dobija Dzordziju.

 

Ima lufta za tako nesto, narocito ako su u pitanju postanski glasovi.

Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

 

najjaci polster™ na svetu, siguran si da ce promasiti, nema greske.

Eno ga AV je rekao da ce Zvezda sigurno pobediti u cetvrtak :D

Link to comment

Čitam malo temu iako me realno zabole ko će im biti predsednik jer verujem da isti ič ne utiče na globalnu pa ni lokalnu politiku u USA, ali me zanima, a pitam ozbiljno, bez imalo malicioznosti - odakle ovoliko interesovanja kod pojedinaca za izbore u USA? 

Vidim da se sve prati temeljno, zna se kako šta funkcioniše, gde ko ima prednost, koje države su čije, zavidan nivo znanja na ovu temu, ali ne uspevam da razumem odakle toliko interesovanje na ovu temu i toliko vremena za posvetiti?

Mogu eventualno i da nadogradim pitanje, sa rizikom da se ode u teorije zavere, šta ljudi oji ovo prate misle, koliko uticaj ima sam predsednik na politiku USA u svakom segmentu i pravcu? 

Malo trol pitanje, ali sam stvarno radoznao. :)

Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

Čitam malo temu iako me realno zabole ko će im biti predsednik jer verujem da isti ič ne utiče na globalnu pa ni lokalnu politiku u USA, ali me zanima, a pitam ozbiljno, bez imalo malicioznosti - odakle ovoliko interesovanja kod pojedinaca za izbore u USA? 

Vidim da se sve prati temeljno, zna se kako šta funkcioniše, gde ko ima prednost, koje države su čije, zavidan nivo znanja na ovu temu, ali ne uspevam da razumem odakle toliko interesovanje na ovu temu i toliko vremena za posvetiti?

Mogu eventualno i da nadogradim pitanje, sa rizikom da se ode u teorije zavere, šta ljudi oji ovo prate misle, koliko uticaj ima sam predsednik na politiku USA u svakom segmentu i pravcu? 

Malo trol pitanje, ali sam stvarno radoznao. :)

 

U trenutnoj konstalaciji snaga, pod pretpostavkom da ostane R senat i sa Vrhovnim sudom pod kontrolom konzervativaca na unutrasnjem planu nema mnogo. Vec u spoljnoj politici se otvaraju vece mogucnosti.

Link to comment
×
×
  • Create New...