Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Sad sam malo detaljnije prošao Džordžiju - tu će biti baš tesno, ne znam da li su brojali rane glasove ili ne, ali Bajden deluje solidno i tamo.

Link to comment

Gledam Russia Today :)

 

Džesi Ventura u fazonu, da je Tramp bio moj komander u nejviju, i da je upravljao na način kako je to radio u vezi sa Kovidom, odavno bi bio razrešen i pred sudom. 

Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

Najvažnija misao dana

 

 


Jeste, ali ako sud bude sudio kako se ocekuje, a znamo njegov legitimitet, onda ce to da galvanizuje dem glasace. Bez Trampa GOPeri imaju samo blede establisment face i nisam siguran da ce uspeti da nadju nekog harizmaticnog lidera. Mic je dobar u paru sa Trampom, ali ovako sam ce biti idealna meta. Plus, ako uspeju Trampa da smeste u bajbok uz neke dokaze - GOP ce biti autovan kao kriminalna partija cak i po US standardima. Demsi moraju da uzmu i senat za 2 godine a to ce biti ipak lakse bez sabotera demokratije in chief. Jos ako nadju neku dobru zamenu Bajdenu, puna kapa.

  • +1 1
Link to comment

btw, narativ je čudo.

 

Trenutno postoji solidna verovatnoća da Bajden dobije sa 306 elektora (toliko je imao Tramp '16), s tim da će imati 5 + miliona glasova više od Trampa (Tramp imao 3 mln manje prošli put), a opet je osećaj kao da je Tramp razvalio :D

Link to comment
1 minute ago, Anduril said:


Jeste, ali ako sud bude sudio kako se ocekuje, a znamo njegov legitimitet, onda ce to da galvanizuje dem glasace. Bez Trampa GOPeri imaju samo blede establisment face i nisam siguran da ce uspeti da nadju nekog harizmaticnog lidera. Mic je dobar u paru sa Trampom, ali ovako sam ce biti idealna meta. Plus, ako uspeju Trampa da smeste u bajbok uz neke dokaze - GOP ce biti autovan kao kriminalna partija cak i po US standardima. Demsi moraju da uzmu i senat za 2 godine a to ce biti ipak lakse bez sabotera demokratije in chief. Jos ako nadju neku dobru zamenu Bajdenu, puna kapa.

 

To sve stoji (osim bajboka za Trampa, to nema šanse), ali Bajden mora nešto opipljivo da predloži - za Kovid, 15$ minimum wage, proširenjej ACA i sl, inače 2022.g. će GOP opet da razvali.

Link to comment

Razvalio je u finisu ocigledno, ali js ocekujem ili bar se nadam da ce razvaljivati sada dem prosekutori po Nju Jorku i to sledecih 5 godina sa sve familijom. I svaki skandal da se onda svaljuje na GOP koji mu se uvlacio.

Link to comment
5 minutes ago, Ivo Petović said:

 

To sve stoji (osim bajboka za Trampa, to nema šanse), ali Bajden mora nešto opipljivo da predloži - za Kovid, 15$ minimum wage, proširenjej ACA i sl, inače 2022.g. će GOP opet da razvali.


Bajden je u martu izjavio da nema sanse da pomiluje Trampa ako je kriv za nesto. Pravila igre su se promenila, nije ovo vise Nikson. Bajden ce imati armiju FBI i DoJ na raspolaganju, gomilu profesionalaca koje je Tramp ostetio, i to treba da iskoristi.

Edited by Anduril
Link to comment
2 minutes ago, Ivo Petović said:

 

To sve stoji (osim bajboka za Trampa, to nema šanse), ali Bajden mora nešto opipljivo da predloži - za Kovid, 15$ minimum wage, proširenjej ACA i sl, inače 2022.g. će GOP opet da razvali.

 

Bajden bez senata moze samo da prima udarce sa svih strana a Ds da budu spaljeni na midterm lomaci. Bez Blue Wave nema ni pokrice ni poluge za bilo kakvu akciju. Jos Trump da se oslobodi svih stega & smora predesdnikovanja bice ko u Hunger Games.

Link to comment
×
×
  • Create New...