Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

2 hours ago, Budja said:

Sto?

moja prvobitna reakcija je bila slična Zorgeovoj (možda iz drugačijih razloga). pa mi pade na pamet da je finta u tome da vi koji ne živite ovde nemate baš jasnu predstavu o čemu se ovde radi. 

 

američki mit o posebnosti, američki nacionalizam, patriotizam, i tako dalje i tako bliže, nisu vezani za veru, naciju, boju kože. američki mit o posebnosti je mit o američkim institucijama. ono... republika, niko nije iznad zakona, predsednik je sluga naroda, svako može da pokaže srednjak predsedniku, itd. koliko je ta mitologija tačna ili nije, potpuno nebitno. 

 

bar na demokratskoj strani, svinja je svojom destruktivnošću uspeo da ojača to insistiranje na svetosti američkih institucija. pa ovo što se desilo nije običan upad u skupštinu razularene rulje, ovi su ljudi bukvalno udarili u svetinju.

Link to comment

P.S. ne jednom sam čitao i slušao podugačke diskusije o tome da li bi generali imali pravo da odbiju naređenje, ako svinji padne na pamet da naredi nuklearni udar na SKoreju ili Iran. u pitanju su bili bivši visoki zvaničnici ovih i onih ministarstava (demokrate i bivši republikanci).

 

u početku mi je to bilo potpuno suludo. ali ljudi koje sam čitao i slušao veruju u te stvari: poštovanje institucionalnih okvira, primat civilne komande nad vojskom...

Edited by Gandalf
Link to comment
10 hours ago, radisa said:

To je ono što mi zovemo u evropi centar ili desni centar...

 

Moze biti da ja lupam o americkoj levici, ali kada o tome pisu/pricaju tzv liberalni mediji CNN, Washington Post ili strani skroz levicarski izvori tipa Guardian, a nece ti biti tesko da to izguglas da je ne gubim vreme na nesto sto citam i slusam svaki dan vec godinama, uzmimo da bi Hussein Barack Obama, prethodni potus u 2 mandata, trebao biti malo bolje informisan i od mene i od tebe.

 

Posle skoro 4 godine izbegavanja mesanja u unutrasnje stvari partije ( to javno, inace ima daljinski upravljac za te stvari pa to radi svakodnevno, kao igricu od kuce :)) javno se obratio pred demokratske primaries svim kandidatima demokratske partije za predsednika porukom u vidu zestoke kritike: Ne skrecite previse ulevo, prosecan americki glasac to nece prihvatiti i nase sanse da pobedimo ce biti izgubljene. Otudjite cete sve umerene i nezavisne.

 

Jel se to i on tripuje da u Americi postoji nekakva levica? 

 

Da ne ulazimo u to sto je on taj koji je "najzasluzniji" za povampirenje levice u Americi, ali je dovoljno pismen za razliku od mnogih u partiji da sa tim ne ide javno, vec podmuklo kao svih svojih 8 godina. Pa njemu je i "drugi otac", posto je prvi pobegao, mentor i covek koji ga je po sopstvenim recima izgradio kao licnost bio clan komunisticke partije Amerike, poluterorista.

 

I nije bitno sto se njegovo obracanje odnosilo pre svega na Pocahontas Warren i staljinoljubca Sandersa koga su 2 puta namestili da ispusi, odnosilo se i na gomilu mladih kongresmena/ki kojima na pamet ne pada da kriju svoje ultra-levicarstvo / ili talibanstvo, javno.

 

Kompromis je naravno bio proverena slina Bajden, u pelenama sa alzheimerom, koga je bivsi gazda preko one stvari podrzao u 5 do 12, posle visemesecnog odbijanja da mu ime izgovori.

 

10 hours ago, Gandalf said:

ima ludaka na tviteru, i par staljinističkih/maoističkih partija. jako malo ih ima (par desetina hiljada u najboljem slučaju), al' su glasni.

 

Pa otkud onda 160 miliona fasista i rasista u Americi kada KKK ima - kada sam poslednji put proveravao - oko 800 clanova, prosecno 82 godine starih? Mozda ih je sad posle Covida ostalo maksimum 300. Zar nije svako ko je za Trampa, a bogami i za republikance - sve sam direktan hitlerov okot?

 

Da bi neko bio levicar ne mora nositi severno-korejske ili venecuelanske zastave dok pali i rusi americke gradove kao anti-fa orangutani, dovoljno je da podrzava umobolne ideje.

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
37 minutes ago, Gandalf said:

P.S. ne jednom sam čitao i slušao podugačke diskusije o tome da li bi generali imali pravo da odbiju naređenje, ako svinji padne na pamet da naredi nuklearni udar na SKoreju ili Iran. u pitanju su bili bivši visoki zvaničnici ovih i onih ministarstava (demokrate i bivši republikanci).

 

u početku mi je to bilo potpuno suludo. ali ljudi koje sam čitao i slušao veruju u te stvari: poštovanje institucionalnih okvira, primat civilne komande nad vojskom...

 

Da, on stvarno ima nasilnicku predsednicku karijeru obelezenu napadima na mnoge zemlje ........ podseti me samo koje, Doduse jedna svinja pre njega jeste izbombardovala pola sveta, rekorder sa prosekom 1 godina - 1 rat i tako 8 zaredom. U pitanju je Nobelovac, za mir, za sta bi drugo bio? :rolf:

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
12 minutes ago, Jusuf Hatunic said:

Da bi neko bio levicar ne mora nositi severno-korejske ili venecuelanske zastave dok pali i rusi americke gradove kao anti-fa orangutani, dovoljno je da podrzava umobolne ideje.

hm... ja sam levičar* koji je u životu nosio nekoliko zastava, ne sećam se da sam se ikada vikao staljinistom/maoistom (sfrj zastavu sam šetao par decenija nakon smo raskrstili sa Kobom).

 

takve poput tebe sam viđao i ovde i u domovini sa raznim zastavama. većinom bez svastike.

 

*konzervativni socijal-demokrata

Edited by Gandalf
Link to comment
5 minutes ago, Gandalf said:

hm... ja sam levičar koji je u životu nosio nekoliko zastava, ne sećam se da sam se ikada vikao staljinistom/maoistom (sfrj zastavu sam šetao par decenija nakon smo raskrstili sa Kobom).

 

takve poput tebe sam viđao i ovde i u domovini sa raznim zastavama. većinom bez svastike.

 

Nikada u zivotu nisam, niti cu, nositi nikakvu krpu na motki. Samo bezuspesno pokusavam da ti objasnim da zvati svakoga ko se ne slaze sa tvojim levicarskim, legitimnim opredeljenjem ne mozes zvati fasistom, jer to nije dobro - za tebe.

 

A sto se mene tice, samo se ti posluzi, meni je to jako simpaticno. 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Jusuf Hatunic said:

Samo bezuspesno pokusavam da ti objasnim da zvati svakoga ko se ne slaze sa tvojim levicarskim, legitimnim opredeljenjem ne mozes zvati fasistom, jer to nije dobro - za tebe.

to što ti tripuješ o staljinistima iza svakog ćoška, ne znači da drugi to rade. projektuješ. 

 

I nije bitno sto se njegovo obracanje odnosilo pre svega na Pocahontas Warren i staljinoljubca Sandersa koga su 2 puta namestili da ispusi, odnosilo se i na gomilu mladih kongresmena/ki kojima na pamet ne pada da kriju svoje ultra-levicarstvo / ili talibanstvo, javno.

Edited by Gandalf
Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

 

 

Netačno. Bar ne u ovom kontekstu. Svi vodeći punditi, pomenuti Vaserman, oba Nejta su izašli sa tim da Foxov decision desk nije trebao da zove AZ u tom momentu, da nije bilo opravdanja za tu odluku u tom trenutku. 


All it matters je da su bili u pravu. 

Link to comment
51 minutes ago, Gandalf said:

to što ti tripuješ o staljinistima iza svakog ćoška, ne znači da drugi to rade. projektuješ. 

 

I nije bitno sto se njegovo obracanje odnosilo pre svega na Pocahontas Warren i staljinoljubca Sandersa koga su 2 puta namestili da ispusi, odnosilo se i na gomilu mladih kongresmena/ki kojima na pamet ne pada da kriju svoje ultra-levicarstvo / ili talibanstvo, javno.

 

Pa nisam ja pricao da treba giljotinirati sve bogatase u Americi, da reakcionare treba ubijati na plazi kao Fidel sto je na Kubi, nisam ja planirao da se otvaraju logori za prevaspitavanje sirom Amerike, a clanovi njegovog izbornog staba i organizatori njegove kampanje ih jasno i glasno zovu pravim imenom - gulazi. Americki gulazi.

 

E sad jebiga, nisu znali da ih snima kamera inace bi i dalje trtljali o nekakvom "demokratskom svedskom socijalizmu", ali nema nikakve sumnje da su najcrnji staljinisti i gori od staljinista. Sanders je rodjen za zlikovca staljin/hitler/mao/pot formata.

 

Sta ja tu "projektujem" :D, cak i NBC kaze da je njegov staljinizam stetan po demokratsku partiju. Fantasticna je njegova izjava da redovi za hleb u SSSR-u uopste nisu bili tako losi. Medeni mesec je proveo u SSSR-u, kom se divio do imbecilnosti, svake godine posecivao proslave niakaragvanske revolucije, pa i onaj debil gradonacelnik New Yorka je sandinista i ljubitelj revolucija, uglavnom su to sve bolesnici, nemam ja nikakve veze s njima, niti bilo sta projektujem.

 

 

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
1 hour ago, Jusuf Hatunic said:

 

Moze biti da ja lupam o americkoj levici, ali kada o tome pisu/pricaju tzv liberalni mediji CNN, Washington Post ili strani skroz levicarski izvori tipa Guardian, a nece ti biti tesko da to izguglas da je ne gubim vreme na nesto sto citam i slusam svaki dan vec godinama, uzmimo da bi Hussein Barack Obama, prethodni potus u 2 mandata, trebao biti malo bolje informisan i od mene i od tebe.

 

Posle skoro 4 godine izbegavanja mesanja u unutrasnje stvari partije ( to javno, inace ima daljinski upravljac za te stvari pa to radi svakodnevno, kao igricu od kuce :)) javno se obratio pred demokratske primaries svim kandidatima demokratske partije za predsednika porukom u vidu zestoke kritike: Ne skrecite previse ulevo, prosecan americki glasac to nece prihvatiti i nase sanse da pobedimo ce biti izgubljene. Otudjite cete sve umerene i nezavisne.

 

Jel se to i on tripuje da u Americi postoji nekakva levica? 

 

Da ne ulazimo u to sto je on taj koji je "najzasluzniji" za povampirenje levice u Americi, ali je dovoljno pismen za razliku od mnogih u partiji da sa tim ne ide javno, vec podmuklo kao svih svojih 8 godina. Pa njemu je i "drugi otac", posto je prvi pobegao, mentor i covek koji ga je po sopstvenim recima izgradio kao licnost bio clan komunisticke partije Amerike, poluterorista.

 

I nije bitno sto se njegovo obracanje odnosilo pre svega na Pocahontas Warren i staljinoljubca Sandersa koga su 2 puta namestili da ispusi, odnosilo se i na gomilu mladih kongresmena/ki kojima na pamet ne pada da kriju svoje ultra-levicarstvo / ili talibanstvo, javno.

 

Kompromis je naravno bio proverena slina Bajden, u pelenama sa alzheimerom, koga je bivsi gazda preko one stvari podrzao u 5 do 12, posle visemesecnog odbijanja da mu ime izgovori.

 

 

Pa otkud onda 160 miliona fasista i rasista u Americi kada KKK ima - kada sam poslednji put proveravao - oko 800 clanova, prosecno 82 godine starih? Mozda ih je sad posle Covida ostalo maksimum 300. Zar nije svako ko je za Trampa, a bogami i za republikance - sve sam direktan hitlerov okot?

 

Da bi neko bio levicar ne mora nositi severno-korejske ili venecuelanske zastave dok pali i rusi americke gradove kao anti-fa orangutani, dovoljno je da podrzava umobolne ideje.

Ne lupas (to je slucajan akt) već trolujes/spinujes (to je akt s namerom).

 

I još čekam da napišes koja je to ekstremna levica koja se oglašava sa aws.a :)

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, pasha said:

 

Najbolji primer toga je bio Mekejn koji je to samo otvoreno pokazao jer je znao da umire. 

Vrljavo pratim američku politiku, al kolko se sećam, Mekkejn je imao kičmu i mislim da bi oterao trampa u tri lepe i da je imao 50 i bio zdrav ko dren

Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

moja prvobitna reakcija je bila slična Zorgeovoj (možda iz drugačijih razloga). pa mi pade na pamet da je finta u tome da vi koji ne živite ovde nemate baš jasnu predstavu o čemu se ovde radi. 

 

američki mit o posebnosti, američki nacionalizam, patriotizam, i tako dalje i tako bliže, nisu vezani za veru, naciju, boju kože. američki mit o posebnosti je mit o američkim institucijama. ono... republika, niko nije iznad zakona, predsednik je sluga naroda, svako može da pokaže srednjak predsedniku, itd. koliko je ta mitologija tačna ili nije, potpuno nebitno. 

 

bar na demokratskoj strani, svinja je svojom destruktivnošću uspeo da ojača to insistiranje na svetosti američkih institucija. pa ovo što se desilo nije običan upad u skupštinu razularene rulje, ovi su ljudi bukvalno udarili u svetinju.

 

Vec sam pisao na temu institucija kao setinja i kohezivnog faktora bas na sveto trojstvo slobodnih izbora, vrhovnog suda i Kongres/Senat. Svaka od tih institucija je dobrano ostecena pre simblickog nasilnog upada u Kongres. Ta erozija pocinje od Floride 2000.

Post-Napoleonovska restauracija staaaarog dobrog poretka nema veze sa transcedentalnim institucijama, vec sa hijerarhijom moci.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

Svaka od tih institucija je dobrano ostecena pre simblickog nasilnog upada u Kongres. Ta erozija pocinje od Floride 2000. Post-Napoleonovska restauracija staaaarog dobrog poretka nema veze sa transcedentalnim institucijama, vec sa hijerarhijom moci.

svaka ti dala. ja pokušao o mitologiji, ali bi ti da drviš o objektivnoj realnosti (šta god to bilo).

Link to comment
×
×
  • Create New...