Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

2 hours ago, Gandalf said:

moron je pokušao. delovalo je prilično komično i besmisleno, ali je pokušao. vrlo verovatno da je računao da bi moglo nekako do vrhovnog suda, gde bi "njegove" sudije presudile u njegovu korist.

 

možda se čak nadao nekakvim sukobima na ulicama, haosu... ko će ga znati, čovek je i lud i glup. možda ćemo za koji mesec znati više.

 

Sta je tacno NEZAKONITO pokusao? Pisao smesne tuzbe. Oh, kakav prekrsaj!

 

I opet spekulacija o Vrhovnom sudu zasnovana tacno ni na cemu.

Link to comment

sta te tolko nervira u svemu ovome pa 6 postova zaredom odgovaras ljudima s takvim zarom oko toga dal je tramp ovo ili ono? to mene vise fascinira od samog sadrzaja prepiske danas

Link to comment
8 minutes ago, Budja said:

I opet spekulacija o Vrhovnom sudu zasnovana tacno ni na cemu.

špekulacija zasnovana na tome da su i svinja i saradnici pričali kako će im vrhovni sud pomoći sa izborima. pazi, da li bi im vrhovni sud pomogao spada u šbbkbb. svinja i društvo su se nadali tome (svinja je Bond negativac, često kaže šta je plan).

 

što se tiče ilegalnih aktivnosti... pritisak na zvaničnike da ne odobre postojeće rezultate spada u ilegalne aktivnosti. npr. Đuliani je zvao nekog od republikanskih guvernera i tražio da se odbaci veliki broj listića. imamo izjavu guvernera, bilo je i svedoka. svinja je pokušao i lično da interveniše telefonom i pozivanjem na sastanke. još nemamo crno na belo šta je tačno rečeno, ali sumnjam da su razmenjivali recepte za krofne: 

President Trump on Friday suffered another blow to his unprecedented effort to undo the election results when a delegation of Michigan Republicans, after meeting with Mr. Trump at the White House, said that they would “follow the normal process” in certifying the vote results and honor the outcome.

Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

 

 

 

I?

Da ponovim: Naravno da bi i GOP i Demokrate nastojale da vide sta mogu da izbunare ako je rec o 10.000 glasova. Nikakve to veze sa Trampom nema.

 

Jebote, kao da je 2000. bila pre 100 godina a ne samo pre dvadeset.

 

 

 

Da je GOP dobio za 10.000 glasova pisalo bi se u voter supression do sudnjeg dana. Imamo i precedent za to - kuknjava Abramsove posle tesnog gubitka na izborima za guvernera.

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Pre: "Desiće se, ima da se desi, sigurno će da se desi, biće sto 100%!"

 

Posle: "Malo je falilo da se desi, desilo bi se sigurno, samo što nije..."

 

 

 

Horoskop kaze: Tramp pobedjuje na sudu!

Link to comment
23 minutes ago, Tsai said:

sta te tolko nervira u svemu ovome pa 6 postova zaredom odgovaras ljudima s takvim zarom oko toga dal je tramp ovo ili ono? to mene vise fascinira od samog sadrzaja prepiske danas

 

Da je bio 1 sa multikvotovima je l bi bilo drugacije?

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Gandalf said:

špekulacija zasnovana na tome da su i svinja i saradnici pričali kako će im vrhovni sud pomoći sa izborima. pazi, da li bi im vrhovni sud pomogao spada u šbbkbb. svinja i društvo su se nadali tome (svinja je Bond negativac, često kaže šta je plan).

 

što se tiče ilegalnih aktivnosti... pritisak na zvaničnike da ne odobre postojeće rezultate spada u ilegalne aktivnosti. npr. Đuliani je zvao nekog od republikanskih guvernera i tražio da se odbaci veliki broj listića. imamo izjavu guvernera, bilo je i svedoka. svinja je pokušao i lično da interveniše telefonom i pozivanjem na sastanke. još nemamo crno na belo šta je tačno rečeno, ali sumnjam da su razmenjivali recepte za krofne: 

President Trump on Friday suffered another blow to his unprecedented effort to undo the election results when a delegation of Michigan Republicans, after meeting with Mr. Trump at the White House, said that they would “follow the normal process” in certifying the vote results and honor the outcome.

 

Dakle, tuzite Djulijanija. Prosto ko pasulj.

A ovo iz prvog pasusa i ovo "nemamo crno na belo" je tacno to "nemamo crno na belo".

Link to comment
Just now, Budja said:

Dakle, tuzite Djulijanija. Prosto ko pasulj.

:rolf:

 

npr. nakon što je komitet u Detroitu odobrio rezultate izbora, svinja je zvao republikanske članove komiteta. koji su nakon tog poziva tražili da se rezultati ipak vrate na razmatranje. ono jest, nemamo ni zapis ni snimak tih razgovora... ali nismo ni slepi ni gluvi.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Answer je u pravu.

 

 

Možda, ako se samo čita forum (i ništa van njega - što Krošek reče, "nisi pratio vesti".)

 

To jednostavno nema veze sa životom da je "svako iole razuman" očekivao mirnu tranziciju. Na stranu što je uvredljivo, ekvivalent lupanja zauške. Pa, ti uživaju u diskusijama sa takvima, ja imam bolje stvari da radim.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Kanda nisi citao Rodjine uratke?

 

Nisam mnogo, pošto mi malo ide na ganglije (kao i svi, bez obzira na tip politike, koji imaju taj sveznalački nastup). 

 

Ali, upravo je poenta u tome da je jedno 0.1% mog čitanja na ovu temu forum (a 0% televizija, pošto TV nemam jedno 7 godina.) Oni mediji (i autori) koje ja pratim (kao što je npr ranije linkovani Monbiot) su u širokom saglasju sa onim što je pisao npr chandra (koji to takođe nije izmislio, nego verovatno prati slične stvari koje i ja pratim.)

 

Btw. vrlo dobro mi je poznat diskurs o tome da je Tramp bio (i još uvek je) korišćen kao korisno čudovište da se nekako sve negativne stvari u USA prikače na njega lično (tipa, "deca u kavezima", mada je poznato da su slične prakse životinjskog tretmana "ilegalnih" imigranata postojale i ranije).

 

Skrećem pažnju takođe na ove sarkastične postove u kojima se posprdno priča o Trampovom "fašizmu" (premda sam nikada nisam mislio da je isti fašista, fašizam je jedna koherentna, premda zla, ideologija, a D. Trump i koherencija ne pripadaju u istu rečenicu - potpuno je na nivou nekakvog jeftinog ruganja sada, kada se eto njegov relativno mirni silazak sa scene bliži, praviti se blesav da on nije povremeno pokazivao jasne naznake poigravanja sa fašistoidnim, diktatorskim, inklinacijama, posebno u svojim tvitovima - uvijene pretnje nekakvim "antifa", aplaudiranje policiji za ono što se ispostavilo da je bila naprosto egzekucija osumnjičenog za ubistvo desničarskog "aktiviste" i tako dalje. "Svako iole normalan" je bio u toku sa tim stvarima, uostalom Tramp sa time i dalje nastavlja.)

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Indy said:

 

Nisam mnogo, pošto mi malo ide na ganglije (kao i svi, bez obzira na tip politike, koji imaju taj sveznalački nastup). 

 

Ali, upravo je poenta u tome da je jedno 0.1% mog čitanja na ovu temu forum (a 0% televizija, pošto TV nemam jedno 7 godina.) Oni mediji (i autori) koje ja pratim (kao što je npr ranije linkovani Monbiot) su u širokom saglasju sa onim što je pisao npr chandra (koji to takođe nije izmislio, nego verovatno prati slične stvari koje i ja pratim.)

 

 

Cini mi se da pratis i Branka Milanovica. On je, recimo, tvrdio da ce tranzicija biti sasvim mirna. Nije uopste tacno da je u tom krugu postojala saglasnost oko nacina tranzicije.

Link to comment
9 hours ago, Tsai said:

sta te tolko nervira u svemu ovome pa 6 postova zaredom odgovaras ljudima s takvim zarom oko toga dal je tramp ovo ili ono? to mene vise fascinira od samog sadrzaja prepiske danas


Pa troluje (sto je i sam priznao) kad god treba izigravati drvanog advokata za nekog populistickog desnicarskog autoritarca. U starim demokratijama poput UK i US mnogo toga, ukljucujuci institucije, funkcionise kroz norme koje su gradjene desetinama godina a ne kroz zakone. Mislis da trol to ne zna pa naivno pita koje zakone je Tramp pogazio? I to kad joz znamo da fakticki ima imunitet ma sta radio? Ne, nego otvoreno navija i relativizuje razne “Trampare” bez obzira na stetu pa cak i mrtve od Covida. Valjda misli da je dobro za vrelu diskusiju ili zaista navija za sljam - bez obzira, prevrsilo je svaku meru i treba jednostavno ignorisati kao i svakog trola.

Edited by Anduril
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...