Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 minute ago, Redoran said:

Da li to što je istorija puna takvih primera automatski znači da je Tramp predložio vojni udar grupi probranih generala a oni ga odbili zbog malih izgleda na uspeh, iako su srcem i dušom za to?

sumnjam da su američki generali bili zainteresovani, kolike god bile šanse za uspeh. zato se u citiranom ne pominju generali, već GOP.

 

državni udar =\= vojni udar

Link to comment

Ako ćemo da pričamo u ŠBBKBB motivima onda možemo da krenemo od 2016. i šta bi bilo da mu nije Klintonova bila protivnica. Nego ne volite o tome puno. 

 

Zemlja koja je najveći eksploatator ostatka planete u poslednjih 30 godina se neće samouništiti gradjanskim ratom zbog nekog iskvarcovanog dede koji je precenio svoju harizmu. Nije isplativo nikome, puno košta i Elonovi radnici bi trebalo da se vrate na posao, a ne da zgubidane sa puškama. Što se kaže, samo status kvo kapitalizam Ameriku spašava. 

Edited by Mos
Link to comment
27 minutes ago, Redoran said:

Da li to što je istorija puna takvih primera automatski znači da je Tramp predložio vojni udar grupi probranih generala a oni ga odbili zbog malih izgleda na uspeh, iako su srcem i dušom za to?

 

kakav crni vojni udar, vec su ti "svi razumni" ovde objasnili moguci scenario u slucaju da je bila jedna drzava odlucujuca uz malu razliku za Bajdu:

trump dize dreku, ponistava, dokazuje prevaru, pritiska sudije, nikako ne treba zaboraviti da bi u tom slucaju podrska GOP bagre bila, naravno, daleko snaznija i monolitna.

tako bi se vec sasvim fino obezebedio potencijal da se stvari lepo razviju za narandzasto govno uz malu pomoc milicija, qanona i ostalog fasistickog sljama...

 

Edited by 3opge
Link to comment

Milicije bi opkolile zgradu vrhovnog suda i ne bi se povukle odande dok sudije ne izglasaju da je Tramp predsednik? I niko ne bi došao da ih počisti odatle, tako neki scenario?

  • Hvala 1
Link to comment

Pre: "Desiće se, ima da se desi, sigurno će da se desi, biće sto 100%!"

 

Posle: "Malo je falilo da se desi, desilo bi se sigurno, samo što nije..."

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Redoran said:

Milicije bi opkolile zgradu vrhovnog suda i ne bi se povukle odande dok sudije ne izglasaju da je Tramp predsednik? I niko ne bi došao da ih počisti odatle, tako neki scenario?

 

dosli bi samo trumpovi federalni agenti koji su cistili demonstrante BLM u Portlandu da zastite milicionere od antife.

Edited by 3opge
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Ja mislim da bi se stvari i u toj varijanti isto odvijale, tj. sud bi odbio njegove zahteve i to je to. On jeste neotesana budaletina ali je velika razlika između realnog nivoa njegovog budalisanja i onoga što tzv. mediji četiri godine usađuju javnosti u mozak 24/7. Po tom njihovom narativu, svaki bogovetni dan od 2017-te do danas je bio viđen da bude poslednji dan Amerike i ljudske vrste jer je Tramp sedeo u Beloj kući. Ja Ameriku ipak doživljavam kao entitet koji je u stanju da pregura 1 Trampa bez da nestane u plamenu.


Dovoljno je pogledati kako se birao i ko sedi u vrhovnom sudu pa shvatiti koliko su te institucije oronule. Cak i da postoji samo sansa od 25% da se od US napravi ono sto u Rusiji zovu navodjena demokratija, to bi bila katastrofa za sve nas. A sira slika je ta da sve vise bogatima i mocnima na planeti odgovaraju kapitalisticke diktature i oligarhije nego demokratije sa nezavisnim institucijama. To treba sve nas da brine a ne da se likuje da vuka nema jer Trampovci nisu uspelu ovog puta. Sledeci put nece biti te srece. Vukovi su preuzeli vecinu mocnih zemalja na planeti a kad preuzmu u potpunosti najmocniju, crno nam se pise. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Mogao je da pokusava sta hoce, samo u tvojoj i Rogerovoj glavi je to bio realan scenario. 

 

Bogami, vidiš da ih ima više.. 

 

Link sa Wikipedie pobedio

Link to comment
7 hours ago, Indy said:

 

Ovaj, ako misliš na moj primer sa Y2K bubom, do katastrofe nije došlo zato što su neki "drvili o tome svaki dan".

 

A ako misliš na Trampovu mirnu predaju vlasti koju je svako "iole razuman očekivao" (koliko si ti samo umišljen čovek, ko god da si...) - elem, još uvek ima vremena.

 

A sad se pridruži ObiW-u na mojoj ignore listi, pošto ja gluposti mogu da čitam, ali drčna spuštanja od strane sveznalica, e za to bi morali da me plate.

 

Answer je u pravu.

Analogija sa bugom, ili korona virusom i sl.  uopste nije na mestu.

Da bi analogija bila na mestu traba prvo videti koji je counterfactual, a ovde on uopste nije ocit.

 

Dakle, prica se svela, eto, bila je velika razlika, pa se Tramp nije ponasao ovako ili onako.

No, pre izbora uopste nije bilo price AKO bude x y z, onda da se tresemo, vec je Rodja uredno pricao kako ce sudovi da nameste pobedu Trampu, nikakvi kondicionali, nista.

 

Chandra prica o verovatnocama, no ja nikakvu kvantifikaciju u tom smislu pre izbora nisam video. A ako je rec o spekulaciji, onda, je to spekulacija a ne nikakav induktivni, na verovatnoci zasmovan argument.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Krošek said:

a kako se to svaki dan drvi od tome kad su izbori bili u novembru, a i dalje smo u novembru. u medjuvremenu su se desila neverovatna ogresenja o temelje demokratskog uredjenja amerike gde se pretilo da nece biti dozvoljena mirna smena vlasti, i stosta drugo. reakcije na to su "drvljenje" i "experti proricu" 

 

nesto tu ne stima

 

Je l moze neka cinjenica da potkrepi ovu tvrdnju?

Sta je to tacno i konkretno Tramp uradio u smislu "nema mirne predaje vlasti"?

Link to comment
7 hours ago, 3opge said:

 

ti si zaista vrhunski trol. uz ovog koga citiras, koji sada uliva svima razum, a posteriori, na dan kada je konacno jasno da trumpove vragolije sa vojnim vrhom i sudovima nece proci.

 

 

 

Koje vragolije sa vojnim vrhom?

Sto se sudova tice, cini mi se da ste vi galamili kako ce putem sudova Tramp da zadrzi vlast a ne oni koji su tvrdili da se nista bitno nece desiti?

Link to comment
7 hours ago, chandra said:

 

Nije to nista prema antiklimaksu koji bi nastupio da je Trump dobio.

 

Zapravo ti predizborni "doom"-scenariji su se makar delimicno ispunili - Trump nije priznao (nije jos uvek) da je izgubio izbore. Pokusao je da iskoristi pravne metode za osporavanje izbora i to nije proslo. Bidenova pobeda je suvise ubedljiva. Da je u pitanju bila rezultatska klackalica, recimo da je odlucivalo nekoliko desetina hiljada glasaca u jednoj drzavi, sranje bi bilo mnogo izglednije nego ovako.

 

A to da demokrate nisu nista naucile - verovatno nisu iako je malo prerano da govorimo o tome kako ce Bidenova administracija da vlada iako ima indikacija da zaista nece biti potrebnih radikalnih zaokreta u odnosu na Obamu.

 

Bold: jel se to sad kvalifikuje kao doom predvidjanje? :D

 

A to tacno kakve veze ima sa Trampom?

 

Pobogu, naravno da bi bilo sranje i tenzija da je u pitanju 20.000 glasova i da je proverbijalna Majka Tereza GOP kandidat.

 

Osim ako mislis da 2000 nije bilo "sranja".

Link to comment
×
×
  • Create New...