Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

5 hours ago, Anduril said:

To koliko lokalni GOP politicari nisu zavisni od Trampa ili Koch mreze smo videli poslednje 4 godine. Skoro svi osim Romnija i rahmetli Mekejna su stali iza Trampovog i Kochovskog gazenja po institucijama i profesionalnim normama.

kako god okreneš, vazda će zavisiti od glasača. u datom slučaju, od republikanske baze koja podržava Trampa.

 

superPAC-ove na stranu, to bi valjalo eliminisati... finansiranje lokalnim porezima? to bi značilo da demokratski/republikanski kandidati zavise od dobre volje lokalnih vlasti u Arkanzasu/Njujorku?

Link to comment
12 hours ago, Indy said:

watch the watchers.

https://www.politico.com/newsletters/morning-tech/2020/11/23/could-aoc-be-the-next-star-on-the-tech-scene-791837

Progressive Rep. Alexandria Ocasio-Cortez (D-N.Y.) wants to join the House Energy and Commerce Committee next year, which would give her a powerful perch on a panel directly involved in some of the big-ticket tech and telecom debates like data privacy, online misinformation and net neutrality, according to a document obtained by my colleague John Hendel. The New York delegation recently sent a letter to House Speaker Nancy Pelosi and the steering committee requesting permission for Ocasio-Cortez to join E&C while remaining a member of the House Oversight Committee.

Link to comment
11 hours ago, Gandalf said:

ja se uhvatio administrativnih pitanja. tj. koga Bajden bira u tranzicioni tim, i koga ce birati na bitne pozicije u vladi i agencijama. jer je okidac za ovu diskusiju Bajdenov tranzicioni tim.

 

meni je potaman da su clanovi tranzicione grupe za DoS karijerne diplomate, tranziciona grupa za obavestajne sluzbe su CIA/FBI/NSA... takodje mi je potaman da tu nema nestrucnih ispravnomislecih (aka postena inteligencija, aka profesori i/ili aktivisti). 

 

Naravno, menjas sitem tako sto ces potativiti ljude iz sistema. Sounds legit.

Ako ce nesto da se menja, ok bi bio neki njegov Dominic Cummings, malo da se cuja i glas izvan struke™.

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Pelosi ne moze da smisli AOC, dace joj samo kitu u kifli.

videćemo. Pelosi uspešno balansira među različitim dem strujama (najavila je penziju 2022-e).

 

kako bilo, tako se nadziru nadzirači.

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

Naravno, menjas sitem tako sto ces potativiti ljude iz sistema. Sounds legit.

ne menjamo, opravljamo. za to smo glasali.

 

kome je do promene sistema, neka glasa za revolucionare ili kreativne. si vid'o kako su se Britanci usrećili sa Kamingsom?

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, dragance said:

Ko je glasao za Cummingsa? Niko.

mi smo upravo glasali smo za čoveka za koga smo prilično sigurni da nema preterano kreativne ili revolucionarne ideje. pa će mu glavni saradnici biti stručni i dosadni tehnokratski nastrojeni. Briti su glasali za nov pristup, kreativnost, žustrinu, itd. to su i dobili.

Edited by Gandalf
Link to comment
44 minutes ago, Gandalf said:

Briti su glasali za nov pristup, kreativnost, žustrinu, itd. to su i dobili.

Cekaj, pa oni su glasali ko mi pre 4 godine? Aj dajdzest za mene, ko je gore prosao?

Link to comment

:wub:

 

https://www.slowboring.com/p/janet-yellens-mistake

Today I want to talk about Janet Yellen, who is increasingly rumored to be in line to serve as Joe Biden’s Secretary of Treasury.

...

She’s unquestionably well qualified for the job, she’s extremely well liked by everyone who’s worked for her, and there seems to be a sense in the Biden Universe that she’d be supported by both the progressive and centrist wings of the party in a way that Brainard wouldn’t be. That all makes sense, and I do think that if Biden picks her, few will want to criticize what would be an extraordinary capstone for the career of an extraordinary woman. Nobody has ever held the CEA/Fed/Treasury triple crown of economic policy jobs, and it would, among other things, create an incredible situation in which her husband George Akerlof is clearly the less professionally distinguished member of the couple even though he has a Nobel Prize.

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

ne menjamo, opravljamo. za to smo glasali.

 

Nemam ništa protiv opravljanja, no ipak će biti da među nekih skoro 80 miliona Dem glasova nisu svi glasali za jedno te isto. 

 

Kao što sam već aludirao, nefer je sad praviti se da entuzijazam posebno mlađeg dela glasača (koji nije bio motivisan Bajdenom, da se razumemo, a još manje Kamalom koja je sakupila 0 delegata) sad jednostavno gurne pod tepih.

 

Na stranu što bi to moglo da ima loše posledice... nisu ni ovi rezultati bili previše dobri, a 2022. je jako blizu. Treba i dalje pobeđivati (Bernie/Biden/Pelosi generacija će se valjda jednom i penzionisati.)

 

Zasad i dalje mislim da na to tamo u Dem redovima neko misli, i verovaću u to dok se ne dokaže suprotno.

Link to comment

Da pohvalim Bajdenaru:

1. Jelen je ok. DOduse, FED nije isto sto i Treasury pa cemo videti, recimo, njen odnos prema nejednakosti.

2. Keri je pravi covek za klimu. Ok izbor.

3. Blinken, ne znam ko je, ali svako ko nije neo con je pozitivno iznenadjenje.

Link to comment
×
×
  • Create New...