Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 hour ago, duma said:

Nadam se da si završio književnost, pa nije problem da sabiraš babe i žabe.

U 28% domaćinstava živi samo jedna osoba. Ne glasa se po kući, već glasaju osobe. Naprimer, u 28% domaćinstava s dve punoletne osobe je duplo više glasača, a takvih domaćinstava je prema ovom što si ti izneo značajno preko 50%.

23% DECE živi samo s jednim roditeljem. Tih 23% ponekad imaju i braću/sestre, tako da ne pokriva 23% domaćinstava.

Da zanemarimo da li u vukojebinama živi više generacija. Ne poznajem ni srpske, a kamoli američke vukjebine.

 

ali zato znas da cela porodica glasa kako alfa-muzjak kaze dok ostri sekiru.

Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

 

ali zato znas da cela porodica glasa kako alfa-muzjak kaze dok ostri sekiru.

Drugar ima problema s računom, ali tebi je i čitanje problem. Upravo sam napisao da ne poznajem američke vukojebine, ali znam da ne mogu da se sabiraju babe i žabe. Kad se zna sabiranje, prema njegovim podacima većina živi u parovima.

Sem toga u vukojebinama živi mali procenat birača, a još manji procenat onih koji glasaju poštom. Tramp je tamo razboo, pa je moje nepoznavanje ruralne Amerike totalno nebitno.

Link to comment
7 hours ago, copkillah said:

 

Pa kao on je bolji od Trampa, a dovodi pored sebe osobu goru od Trampa. Ali eto, nagradiće je izgleda ambasadorskom ulogom.

Kapiram.

U pravu si jer:

 

1. Tramp je baš briljirao izborom saradnika. Oni kojima nije sam dao otkaz par meseci kasnije, su ga  ili sami dali, ili završili u zatvoru

 

2. Tramp i njegovi saradnici su uradili toliko dobrog za Srbiju, a sad će ova zla zla žena na ultrabitnoj poziciji ambasadorke u UN sve to da iskvari :(

Link to comment
20 minutes ago, Zverilla said:

Kapiram.

U pravu si jer:

 

1. Tramp je baš briljirao izborom saradnika. Oni kojima nije sam dao otkaz par meseci kasnije, su ga  ili sami dali, ili završili u zatvoru

 

2. Tramp i njegovi saradnici su uradili toliko dobrog za Srbiju, a sad će ova zla zla žena na ultrabitnoj poziciji ambasadorke u UN sve to da iskvari :(

 

Ovo prvo je bio odgovor na teoretsku situaciju nje kao VP koju je Filozof manijak postavio. 

 

U kom momentu sam ja rekao nešto pozitivno za Trampa? Ovde se polazi od pozicije da je Bajden anđeo koji je poslat da skine đavola, što je prilično infantilno razmišljanje. Pričamo o čoveku koji je doprineo stvaranju podela u društvu kakve danas imamo i koji ima rasističku prošlost. Nije meni problem što je smenjen Tramp, pobogu, problem je što ovde neki, u principu inteligentni ljudi, slave Bajdena kao nešto pozitivno. 

 

16 minutes ago, precog said:

sta je tebi klintonova skrivila, hm? znas li, makar, zasto rantujes?

 

Krije atomsku bombu u vagini?

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Zverilla said:

2. Tramp i njegovi saradnici su uradili toliko dobrog za Srbiju, a sad će ova zla zla žena na ultrabitnoj poziciji ambasadorke u UN sve to da iskvari :(

Što se Srbije tiče, Tramp se uopšte nije bavio Srbijom. Malo li je? Mene je jedino razočarao što nije par likova s foruma proterao u Meksiko.:D

Bojao sam se da ne izazove WW3, a on ni zaratio nije. Spoljašnja politika mu je bila manje štetočinska, nego politika prethodnika.

Na unutrašnjem planu bio je gori. Najlošija zaostavština je što predsednikovanje sveo na rialiti. Sve je bio šou. Glasanje se svelo na to da li će Tramp da ostane, ili ispadne iz Bele Kuće. 

Ovaj cirkus s nepriznavanjem rezultata je završni čin.Izglasali da ga izbace , a on neće da ide dok ga obezbeđenje ne iznese.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, copkillah said:

 

Ovo prvo je bio odgovor na teoretsku situaciju nje kao VP koju je Filozof manijak postavio. 

 

U kom momentu sam ja rekao nešto pozitivno za Trampa? Ovde se polazi od pozicije da je Bajden anđeo koji je poslat da skine đavola, što je prilično infantilno razmišljanje. Pričamo o čoveku koji je doprineo stvaranju podela u društvu kakve danas imamo i koji ima rasističku prošlost. Nije meni problem što je smenjen Tramp, pobogu, problem je što ovde neki, u principu inteligentni ljudi, slave Bajdena kao nešto pozitivno. 

 

 

Krije atomsku bombu u vagini?

 

Ja nisam video da bilo ko ovde "slavi" Bidena, naprotiv. Slavi se sto je narandzastom olosu disao kraj. Problem je, naravno, sto je ovaj spustio lestvicu toliko nisko da Biden ni kriv ni dužan ispada nekakav andjeo spasitelj.

 

Gledati sve to iz ugla Srbije je besmisleno - uticaj koji je Trumpovo divljanje napravilo na planetarnom nivou je mnogo veci nego direktan uticaj na Srbiju. Ljudi se nadaju da će nova administracija makar da krene da popravlja sta je ovaj zasrao.

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, duma said:

Nadam se da si završio književnost, pa nije problem da sabiraš babe i žabe.

U 28% domaćinstava živi samo jedna osoba. Ne glasa se po kući, već glasaju osobe. Naprimer, u 28% domaćinstava s dve punoletne osobe je duplo više glasača, a takvih domaćinstava je prema ovom što si ti izneo značajno preko 50%.

 

A pa nećemo da pomeramo stative. Ti si rekao da “Amerikanci uglavnom žive u parovima”, a ja sam ti pokazao da je broj domaćinstava gde parovi žive manjina u Americi, a ne većina. Naglasak je u reči “žive”, što se odnosi na prebivalište. Tako se rade statistike, svaki domaćinstvo se broji jednom a ne dva puta u zavisnosti da li tu živi jedna osoba ili par.

 

 

5 hours ago, duma said:

23% DECE živi samo s jednim roditeljem. Tih 23% ponekad imaju i braću/sestre, tako da ne pokriva 23% domaćinstava.

Evo opet istu grešku praviš. 

 

5 hours ago, duma said:

Da zanemarimo da li u vukojebinama živi više generacija. Ne poznajem ni srpske, a kamoli američke vukjebine.

A ni statistiku.

Link to comment
2 hours ago, duma said:

Drugar ima problema s računom, ali tebi je i čitanje problem. Upravo sam napisao da ne poznajem američke vukojebine, ali znam da ne mogu da se sabiraju babe i žabe. Kad se zna sabiranje, prema njegovim podacima većina živi u parovima.

 

Još jednom: kada kažeš “uglavnom žive u parovima”, sa strane statistike koja se radi svakih 10 godina ti govoriš o domaćinstvima. Teoretski, možeš da imaš 65% stanovništva gde živi 1 osoba u domaćinstvu, i 35% gde žive parovi. Sa strane statistike jasno je da većina živi sama jer takvih domaćinstava ima više nego domaćinstava sa parovima. Ti kažeš da nije jer brojiš parove kao dve osobe i na osnovu toga zaključuješ da parova ima više. 

Link to comment
14 minutes ago, Radoye said:

 

Nije da se nije svojski trudio ali se Iranci nisu upecali.

 

Ja se nadam da ce poniste ono ukidanje ESTA-e za one koju su putovali u Iran (i drugih 6? zemalja).

Link to comment

buducnost je u mjehurima ko sto je uvik bilo i bice

bez rezolucije pa revolucije mozemo samo da se slikamo.

mislim imam gde da gajim organik paradajz za sopstvene potrebe ali ipak cu morati po moreti.

postavicu solarne celije. cak je zbog blaza to oslobodjeno nekih poreza ( progres jebiga )

kad prodje kovid jebiga. sve propalo za ovu sezonu.

ne da se tramp? hehehe ovo im se vrce za al gora glibavi gopovci.

svejeisto. jeste kurac. ako kazu isto je radio obama. on je bar morao nesto od svega da objasni, kompromise da pravi. ovaj govnar narandzasti kad padne znace ceo svet da populisti padaju. znaci orban, erdogan, lukasenko, vucic, milo mafijaska pudlica, putin.. sav taj olos moze cozdra kad je cozdra tramp.

inace on nece resiti nijedan problem amerike.moze da napujda jedne na druge i to mu je sva politika.

jebiga

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Ovo prvo je bio odgovor na teoretsku situaciju nje kao VP koju je Filozof manijak postavio. 

 

U kom momentu sam ja rekao nešto pozitivno za Trampa? Ovde se polazi od pozicije da je Bajden anđeo koji je poslat da skine đavola, što je prilično infantilno razmišljanje. Pričamo o čoveku koji je doprineo stvaranju podela u društvu kakve danas imamo i koji ima rasističku prošlost. Nije meni problem što je smenjen Tramp, pobogu, problem je što ovde neki, u principu inteligentni ljudi, slave Bajdena kao nešto pozitivno. 

 

 

Krije atomsku bombu u vagini?

Niko nikad

Link to comment

jebaga kopkila bajdwn je u danasnjici pozitiva u odnosu na trampa.

znas i sam koja sila ljudi podrzava trampa i ostale populiste. 

kad vide da takvi mogu da izgube (fascinirani su silom i podilazenjem) onda je to primer za citav planet.

bajden nece nista resiti ali sigurno nece biti lik koji ce loziti ljude na najnize porive. kenjace o we are all together ali bolje i to dok se citavo drustvo ne probudi i pokrene lavinu da se mora nesto promeniti ili odosmo svi po kurcu.

otkud kenedi? ili king? pa rodilo ih vreme, rodila ih teznja citave amerike, nauka..

bajden je za relax ili anesteziju ali i to je bolje od ovog narandzastog destruktivca

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, 3opge said:

 

ali zato znas da cela porodica glasa kako alfa-muzjak kaze dok ostri sekiru.

Pa pročitao čovek ovde, evo crno na belo kako se to radi u Americi:

 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...