Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

3 minutes ago, Tutankamon said:

Koliko ja shvatih iz onog dokumentarca o Trampu iz izbora od pre 4 godine, i on i Hilari su poceli da primaju obavestajne info i pre izbora jer su ih pripremali za funkciju (pa koga izaberu). Zakodje, valjda svi bivsi predsednici primaju nekakve klasifikovane info ne bi li bili u toku i dali savet ako ih se pita...a Bajden je bio podpredsednik, pojma nemam sta on dobija... 

 

postoje razliciti nivoi za clearance a POTUS i president elect imaju najvisi i treba da je jednak. 

Link to comment
1 hour ago, Spooky said:

Stvarno nisam stručnjak da ulazim u neracionalni um donalda trumpa. Ali me podsecaju ove price na price sa pocetka mandata kad su mnogi mislili da ce covek cim stupi na duznost poslati par nuklearnih projektila negde random po svetu... On jeste egomanijak i moroncina, ali nije budala koja ce ugroziti samog sebe. A za razliku od neke poludrzave gde bi se ista licnost mozda i odvazila na vojni udar, u USA su mu sanse za uspeh gotovo nikakve, a sanse za neko sudjenje za veleizdaju velike i on to zna.
Cenim da su ovo neke igrice za neku eventualno-sledecu kandidaturu - tipa nisam gubitnik, pokrali su me i sl...

Sto se tice jadne nove administracije, istovremeno se tvrdi da je sistem toliko osjetljiv da ako se nova administracija ne krene uhodavati mesecima pre stupanja na duznost moze bezbednosno svasta da se desi. A opet, tramp je nekako uspeo da 300+ dana mandata igra golf i da nema nijedan zvanican predsednicki sastanak evo vec mesec i po dana. I sitem nije pukao.


Jeste - to sto glupi Buš nije mesec dana krenuo da prima obavestajne podatke je sigurno izazvalo septembar 11. Da je izvestavan na vreme - sigurno bi njegov um iz naizgled nepovezanih intela iz perioda od 9 meseci dosao do zakljucka da se sprema teroristicki napad...
(svestan sam da je clanak tvrdio da je kasnjenje sastavljanja kabineta nekako prouzrokovano kasnjenjem u primopredaji, ali to bi bilo kao kad bi sad Vucic optuzio Djilasa, Solaka i koga ono da su oni krivi zbog trenutnih problema sa koronom, jer su svojim bojkotom odlozili formiranje vlade mesecima...)

 

To kada ce Biden da pocne da prima poverljive izvestaje je mali deo price. Nije kriticno, ne znam kakva im je procedura, kakva god da je, nece svet eksplodirati zbog toga.

 

Ali ovo smenjivanje komandnog kadra je drugi par rukava. Izvini, ali da se to desilo bilo gde drugo, bilo bi cike i vike do neba. Ja ne vidim nijedan opravdani razlog zasto bi sef drzave u periodu pred smenu to radio. Ovo je pre nekakav odgovor na Bidenov komentar da je US army sposoban da izbaci uzurpatora iz WH, plus kalkulisanje s mogucim raspletom postizborne situacije.

 

Videcemo uskoro. U svakom slucaju, bice jos cirkusa ovde.

Link to comment
4 hours ago, chandra said:

Procent repsa koji vjeruju u kradju varira od 30 do 70% pa anketama.

Ankete su radile one iste firme koje su anketirale™ i za ishod izbora? 

Da?

Dobro.

Da ne bude zabune - malo je 30% kao sto je malo i 70% al' dobro - nije "koliko je" nego "ko je" (radio anketu).

Link to comment

Inace, VP DC je odmah po zavrsetku izbora 2000te a mesec+ dana pre nego sto se saznalo ko ce zaista biti predsednik pokrenuo 'tranzicioni' program - kao da ce njeogvi (sa Bush Jr-om na celu) sigurno dobiti izbore. Bajdenovi - ako nesto znaju - znaju sta im je posao unazad svo 10ak dana najmanje. Sve ostalo je sviranje ku@cu a ko voli da se peca - to uvek moze.

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

To kada ce Biden da pocne da prima poverljive izvestaje je mali deo price. Nije kriticno, ne znam kakva im je procedura, kakva god da je, nece svet eksplodirati zbog toga.

 

Ali ovo smenjivanje komandnog kadra je drugi par rukava. Izvini, ali da se to desilo bilo gde drugo, bilo bi cike i vike do neba. Ja ne vidim nijedan opravdani razlog zasto bi sef drzave u periodu pred smenu to radio. Ovo je pre nekakav odgovor na Bidenov komentar da je US army sposoban da izbaci uzurpatora iz WH, plus kalkulisanje s mogucim raspletom postizborne situacije.

 

Videcemo uskoro. U svakom slucaju, bice jos cirkusa ovde.

 

Dovoljno je samo zamisliti kako bi bilo da je Tramp pobedio, a Bajden je predsednik i pravi se lud, mislim da bi se skvičanje čulo u drugoj galaksiji :laugh:

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Dovoljno je samo zamisliti kako bi bilo da je Tramp pobedio, a Bajden je predsednik i pravi se lud, mislim da bi se skvičanje čulo u drugoj galaksiji :laugh:

 

Izvesno. Nego vidim da sad dovodi u pitanje neke milione glasova koje mu je softver ukrao, te da je njegova pobeda cista kao suza. Zapravo se uopste ne nazire koji je to autoritet koji bi on priznao kad mu saopste da je izgubio. Mnogo opasna budala.

Link to comment
11 minutes ago, Redoran said:

Možda se sprema da Bajdenu uvali neku kosku na Bliskom Istoku pa mu trebaju generali koji su voljni da to sprovedu.

Idealno bi bilo da posalje neke Black Water komandose u Iran - negde posle Nove godine. Srpske™.

Link to comment
3 minutes ago, Fins fleet said:

Edited? Deluje da preskace tamo oko 8. sekunde

Nije te mrzelo da slushash?

Vidish slonche - to je valjda dosta? (The Official Twitter account of the North Carolina Republican Party)

Link to comment
11 minutes ago, iDemo said:

Nije te mrzelo da slushash?

Vidish slonche - to je valjda dosta? (The Official Twitter account of the North Carolina Republican Party)

Sta da ti kazem, otvoren sam za sva misljenja. Mlad i naivan.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...