Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

12 hours ago, pyc said:

 

Nisam pratio baš detaljno... Ali koji procenat glasova ovih poštanskih koji su naknadno brojeni je za Bidena? Jel zna neko? To može poprilično dobro da da ideju o tome da li su izbori pokradeni ili ne.

Ovde imaš sve ukratko prepričano, i za i protiv oba kandidata, i kako su izbori tekli, ma sveeee:

Pa se javi se kad pročitaš..

 

 

  • +1 1
Link to comment

https://www.npr.org/2020/11/11/933868828/shake-up-at-pentagon-puts-trump-loyalists-into-senior-roles

 

Kapiram da je ovo klasicni decji tantrum, ali me opet obliva hladna jeza. Izgubis izbore i u poslednja dva meseca vlasti promenis ceo rukovodeci kadar u odbrani? Wtf? Citajuci vesti sinoc prvi put sam ozbiljno pomislio da ovaj nece prezati od nekakvog veceg picvajza. Bila analiza u The Guardian zasto je tesko zamislivo da Trump izvede puc kroz zloupotrebu legalnih kanala (preko elektora), ali da se ovo gore desilo u nekoj juzno americkoj drzavi, vojni puc bi visio u vazduhu.

Link to comment
9 minutes ago, chandra said:

u poslednja dva meseca vlasti

 

Quote

As President, Clinton used his power under the U.S. Constitution to grant pardons and clemency to 456 people, thus commuting the sentences of those already convicted of a crime, and obviating a trial for those not yet convicted. On January 20, 2001, he pardoned 140 people in the final hours of his presidency.

 

Link to comment
44 minutes ago, iDemo said:

I njemu je mandat istekao 20. januara...

Biliju.

 

Nema nikakve veze jedno s drugim.

 

Biliju je istekao mandat, cao, dovidjenja. I da mu nije istekao, da je izgubio na izborima i priznao poraz, pa smenjivao nesto po ministarstvima, pa da kazes, ajde, neka zaostala reorganizacija i slicno. Ali ovako, s predsednikom koji se zubima drzi za fotelju, meni ovo ne izgleda dobro.

 

(I to s pomilovanjima je valjda negde rutina - predsednici objavljuju pomilovanja o drzavnim praznicima i sl, i tako ne odlucuju oni o tome licno vec dobiju listu preporucenih, bla bla. Ne vidim tu nista posebno lose, pogotovu ne pretece.)

 

 

Link to comment

Мислим да је то уставна конвенција што би се рекло - да се дају помиловања на крају мандата...

Link to comment

Republican senator says he will step in if Biden doesn't have access to intelligence briefings by Friday

By Alison Main and Caroline Kelly, CNN

 

Updated 12:07 AM ET, Thu November 12, 2020

 

 

(CNN)Oklahoma Republican Sen. James Lankford said Wednesday that he will intervene if the Trump administration has not allowed President-elect Joe Biden access to presidential daily intelligence briefings by the end of the week, one of the first rights of a presidential candidate after winning the election.

.......................

Edited by 3opge
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Мислим да је то уставна конвенција што би се рекло - да се дају помиловања на крају мандата...

Normalno. 450+ ukupno od cega 140 u zadnjih par sati mandara. Slucajno znam (cuo sam) za par imena sa kraja spiska - sve rukom birana ekipa. 

Link to comment
7 minutes ago, chandra said:

meni ovo ne izgleda dobro

Ja sam mislio da si ti 1 ozbiljan covek i da se ne lozish na shibicu al' dobro - mozda nisam sasvim u pravu. 

#realno - DT ce da se batrga jos malo, ima da mu prodju sva dodatna brojanja i prebrojavanja kao i bonus isterivanja na 'najvishem' sudu i to je to. Pa Al Gor je pao za mnogo mnogo manje glasova nego DT. I opet je bilo 'ajde, dete, razlaz' na kraju price... Sve drugo je - ako mislis ozbiljno - samo preterano konzumiranje dnevnih i nedeljnih novina/portala koji guraju tu pricu. 

mala ograda: dobro, postoji jedan hiljaditi deo promila shanse da ce vojska kao da zarati sama sa sobom al' to je iz nekog sf scenarija (po meni). 

Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Ja sam mislio da si ti 1 ozbiljan covek i da se ne lozish na shibicu al' dobro - mozda nisam sasvim u pravu. 

#realno - DT ce da se batrga jos malo, ima da mu prodju sva dodatna brojanja i prebrojavanja kao i bonus isterivanja na 'najvishem' sudu i to je to. Pa Al Gor je pao za mnogo mnogo manje glasova nego DT. I opet je bilo 'ajde, dete, razlaz' na kraju price... Sve drugo je - ako mislis ozbiljno - samo preterano konzumiranje dnevnih i nedeljnih novina/portala koji guraju tu pricu. 

mala ograda: dobro, postoji jedan hiljaditi deo promila shanse da ce vojska kao da zarati sama sa sobom al' to je iz nekog sf scenarija (po meni). 

 

to bi bilo mozda tako da nije rec o trumpu. 

dosadasnje iskustvo  kaze da je od najgorih mogucih scenarija uvek uspevao da nadje mnogo gori. 

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

mnogo gori. 

Istina al' opet - zar ti zaista verujesh da on ima kapacitet da podeli vojsku toliko da krenu 'jedni kao da ga brane a drugi kao da ga napadaju'? Ja mislim da nema ni sh od shanse. Jedno je glupiranje a drugo su ozbiljne stvari. Trece je, naravno, ono sto pise u novinama...

Link to comment
×
×
  • Create New...