Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

3 hours ago, Moonwalker said:

Stvar je sto da su stavili progresivnog kandidata sa radilalnim promenama, Tramp bi ga pocistio.

 

Nista on nije uradio od onoga sto je pricao za ekonomiju pri tom mislim u proizvodnom delu, da ostavimo po strani ekstaticko ponasanje. Osim sto je iskoristio te ljude da dobije mandat. Upropastio je profit farmerima koji su proizvodnju bazirali i planirali na izvozu u Kinu.


Nijedna fabrika nije vracena iz Kine. GM je prebacio fabriku u Tihuanu posle fajta sa njim.
 

I koliko mene mozak sluzi outsorsovanje  proizvodnih poslova na istok, u Kinu pre svega je pocelo od republikanaca.


Po meni je Bajden jedini koji je mogao da poveze saroliku ekipu protiv Trampa.  
 

Mislim da imate dvostruke standarde jer average Mila seljaka se ima manje razumevanja, nego za average Joe. A koncept je i bukvalno copy paste.

 

Lista pojedinacnih primera se ne moze generalizovati.

Vec smo imali polemiku na temu ekonomije koja, da l zbog zaduzivanja da l zbog ovogoa ili onoga JESTE porasla u vreme Trampa proizvevsi pre corone najnizu nezaposlenost u istoriji.

Kakvo je stanje u MI, PEN i WI po pitanju zaposlenosti i kvaliteta poslova, ne znam, za to bi vec trebalo da izdvojim vreme i drljam state statistiku.

 

Link to comment
3 minutes ago, Peter Fan said:

E pa ovo je "basket of deplorables" prica, a to nisam siguran da je vecina.


Nisu to «pravi» deplorables, vec oni koji ih instrumentalizuju poradi svojih potreba ili proizvodnje buducih «motaca kablova». 
 

Sto bi rekao stari dobri Volter:


«“The comfort of the rich depends upon an abundant supply of the poor.»

 

Nije vecina, ali jeste ignorantna jer slucajem biologije ili klase moze da priusti da je se to ne smatra, pa da istim oportuno trguje. 
 

Ono u takvom binarnom politickom sistemu covek ni nema bas neki preterani izbor.

Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

 

Glasaju jer je on megafon za njihova osecanja, jer bi zeleli da izgovore bez kocnica, sve sto i on i da to otvoreno iskazu. Legitimisao je otvoreni bulling, mrznju u javnom diskusrsu prema gomili ljudi. Polupusmena osoba za koju je drugi polagao maturu i profesor izjavio da je idiot, referise se u odnosu na skolovanu i pametnu zenu sa ozbiljnom karijerom iza sebe kao «nasty women».

 

Lako je zatvoriti oci kad si siguran da te nijedna od mera nece licno pogoditi jer ce klasni i materijalni status to da bajpasuje. 
 

Pa gomila ovih «tradicionalista» sto glasa za porodicu i protiv abortusa, a i kontracepcije da ucini plezir religioznim fanaticima placa ljubavnicama abortuse. I nikom nists.

 

Postavio sam clanak B. Milanovica o tome.

 

Razrusio je liniju izmedju javnog i tajnog, i to ide na obe strane. Biznis, privatni zivot, you name it.

 

Image

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Lista pojedinacnih primera se ne moze generalizovati.

Vec smo imali polemiku na temu ekonomije koja, da l zbog zaduzivanja da l zbog ovogoa ili onoga JESTE porasla u vreme Trampa proizvevsi pre corone najnizu nezaposlenost u istoriji.

Kakvo je stanje u MI, PEN i WI po pitanju zaposlenosti i kvaliteta poslova, ne znam, za to bi vec trebalo da izdvojim vreme i drljam state statistiku.

 


Koja vrsta ekonomije tj posla za one bez koledza? Mene konkretno zanima koja proizvodnja? Koja fabrika? Jedan, dva primera. U sta zavrcu srafove u rust beltu? 

 

Siemens je u Kaliforniji trebalo da pocne proizvodnju lokomotiva za superbrze vozove.

 

Mislim oni imaju realno problem sa ovim, tj ceo zapad sem mozda Nemacke i to ne ni ona sasvim.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Brankova teza je da je u slucaju Trampa u pitanju pristojnity konsensus a ne suprotstavljanje rusenju institucija. Onno sto je implicitno u Brankovom opusu je da je mozda red da se te institucije i ruse jer su trule. Odbrana institucija se moze tumaciti i kao odbrana status quo-a.

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

Brankova teza je da je u slucaju Trampa u pitanju pristojnity konsensus a ne suprotstavljanje rusenju institucija. Onno sto je implicitno u Brankovom opusu je da je mozda red da se te institucije i ruse jer su trule. Odbrana institucija se moze tumaciti i kao odbrana status quo-a.


Institucije moraju da se brane, jer neki normativni sistem mora da postoji inace je sve dozvoljeno nekima. Imstitucije se kao i sve izuzetno lako ruse i uzasno tesko stvaraju. Vecina nema akumuliranog kapitala da moze da bezbrozno zivi u svetu bez istih.

 

Ja mislim da je i jedno i drugo. Kod GOPa ovaj pristojniti konsenzus svakako. Ogolio ih je.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:


Koja vrsta ekonomije tj posla za one bez koledza? Mene konkretno zanima koja proizvodnja? Koja fabrika? Jedan, dva primera. U sta zavrcu srafove u rust beltu? 

 

Siemens je u Kaliforniji trebalo da pocne proizvodnju lokomotiva za superbrze vozove.

 

Mislim oni imaju realno problem sa ovim, tj ceo zapad sem mozda Nemacke i to ne ni ona sasvim.

 

Sta znam, kazu da je record mixed.

 

Evo nesto posle brzog guglanja.

 

https://www.michiganadvance.com/2020/02/25/michigan-manufacturing-sees-ups-and-downs-on-trumps-watch/

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Institucije moraju da se brane, jer neki normativni sistem mora da postoji inace je sve dozvoljeno nekima. Imstitucije se kao i sve izuzetno lako ruse i uzasno tesko stvaraju. Vecina nema akumuliranog kapitala da moze da bezbrozno zivi u svetu bez istih.

 

Naravno, no koji normativni sistem?

I da li u tom nominalnom sistemu postoji jednakost za sve?

 

Ubismo se oko price kako je pravosudni i policijski sistem, tj. "institucije", biased prema manjinama.

Ne mozes da branis institucije a istovremeno da pricas o sistemskom rasizmu. Ne ide.

 

Govorim iz isustva drzave u kojoj zivim ge politicka legitimizacija ne znaci nista jer su pravosudje i mediji igracka elita koji slzuze za politicko ptkusurivanje. Ono sto ne mozes da dobijes na izborima, dobices kroz sudske odluke.

 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

 

Naravno, no koji normativni sistem?

I da li u tom nominalnom sistemu postoji jednakost za sve?

 

Ubismo se oko price kako je pravosudni i policijski sistem, tj. "institucije", biased prema manjinama.

Ne mozes da branis institucije a istovremeno da pricas o sistemskom rasizmu. Ne ide.

 

Govorim iz isustva drzave u kojoj zivim ge politicka legitimizacija ne znaci nista jer su pravosudje i mediji igracka elita koji slzuze za politicko ptkusurivanje. Ono sto ne mozes da dobijes na izborima, dobices kroz sudske odluke.

 


Cak i takve institucije su bolje nego nikakve. Jer se bias u normama moze korigovati, a i oni koji ih primenjuju ako se to hoce. Ako se nece, to je vec drugo. 

 

Srusi institucije, eto te u pecini jos malo.  Ni na giljotini nisu posekli sve, a na kraju oni kojima se moze isplivaju u novom sistemu na ovaj ili onaj nacin.

 

Ko je balkanska tranzicijska elita, ako izostavimo one svercere koje cega iz ratova?

 

Ili elita iz bivseg SSSR?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:


Cak i takve institucije su bolje nego nikakve. Jer se bias u normama moze korigovati, a i oni koji ih primenjuju ako se to hoce. Ako se nece, to je vec drugo. 

 

Srusi institucije, eto te u pecini jos malo.  Ni na giljotini nisu posekli sve, a na kraju oni kojima se moze isplivaju u novom sistemu na ovaj ili onaj nacin.

 

Ko je balkanska tranzicijska elita, ako izostavimo one svercere koje cega iz ratova?

 

Ili elita iz bivseg SSSR?

 

 

Ne razumem o kakvim se pecinama radi, jer do tog nivoa se sa Trampom svakako nije stiglo. Ne preterujmo.

A da bi se ustanove promenile, potrebno je da se vidi da ne funckionisu za ostvarenje nekon normativnog cilja.

BIas u normama se moze korigovati samo ako postoji  dovoljan pritisak na one koji norme kreiraju da sami uvide koliki je cost a koliki benefit zadrzavanja staaaarih dorbih ustanova.

 

 

Meni se cini da smo sada svi u fazi pisanja novog socijalnog ugovora a za to mora da postoji otvorenost. Cile ce ga pisati, SAD to rade na drguaciji nacin ali je i njima vreme.

 

 

Link to comment

Pa koje je institucije/norme njegova ekipa promenila i za ciji benefit? 
 

Ili je ovih 4 godine haosa samo sut u dupe i opomena. Ako je to u pitanju, dobili su simikama pa cemo da vidimo hoce li se sta menjati i kako.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
On 7.11.2020. at 17:42, vememah said:

Evo i snimka sa CNN-a:

 

 

 

ali i victory in pensilvania scranton born, mora da ima to dodatno pušenje kurca demokratama. ne može se vest samo preneti kao vest. mora scranton born. 

Link to comment

https://apnews.com/article/donald-trump-massachusetts-census-2020-98d187302fbcec5e422fa43522d51dfe

 

Quote

Two census takers told The Associated Press that their supervisors pressured them to enter false information into a computer system about homes they had not visited so they could close cases during the waning days of the once-a-decade national headcount.

Dakle infrastruktura im je toliko lose u krajevima gde zive minorities da ni cenzus ne mogu da odrade kako treba. Kako onda traziti glasanje sa licnom kartom za te ljude? Daj im licnu kartu prvo.

Link to comment
On 7.11.2020. at 1:16, James Marshall said:

Jbt Tramp kao pravi SNSovac, kad smisle novi talking point eksploatišu ad nauseam - 619 miliona, CIA američka televizija, legal votes, legal proceedings, blablabla

Ako je Tramp Snsovac,sta je onda Bajden? Borac za ljudska prava? Zlo koje je vrsilo 1999 politiku bombardovanja mog grada,moje zemlje? Koliki mazohista treba da budem da bih "to" podrzavao?

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Niveamen said:

Koliki mazohista treba da budem da bih "to" podrzavao?

Koliki mazohista covek treba da bude pa da oseca potrebu da 'podrzava' bilo koga od njih - osim ako nije bash ono - da zivi tamo ili - opciono - da mu je Melanija tetka?

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...