Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Na CNN-u nista  o socijalnom distanciranju dok rulja igra na ulicama americkih gradova  ili kada se palilo i zarilo po ulicama, a dok je Tramp drzao  mitinge samo su se utrkivali  da potkace kako su svi ti ljudi tamo neodgovorni , kao sto bi Trampara rekao za CNN, fake news:)

Edited by Micko8
Link to comment

Bravo za USA, cestitke i hvala svima koji su glasali da se narandzasti musolini makne sa scene. Konacno mogu da odahnem, prvi puta od 2016. Ostao je jos jedan Trump i kamarila da se skine u UK, valjda ce i to sada biti lakse kako je glavni cir pukao.

 

Sta god Biden da uradi, nadam se da ce biti nestopozitivno i za ove koji su birali Trumpa, da se ne vrati za 4 godine ili mozda neko manje debilan, a sa istim namjerama. Amerika ima gomilu problema koje treba rjesavati i ja se nadam da ce "sleepy" Joe Biden odraditi dobro. 

 

Jos jednom, cestitke gradjanima USA, od danas moze biti samo bolje.

  • Haha 4
Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Aj jos jednom ceo post:

 

...

vidis ova dva bolda u prvom pasusu? Nabrojao si 10 negativnih Trampovih osobina. Ja sam podebljao 5. To je polovina od tih tvojih 10.

 

Bold u cetvrtom pasusu kaze da se "gomila" od tih 10 ("gomila" je valjda vecina) moze odnosti na Busa.

 

Ne moze. Bus nije bio nista od ovoga sto sam ja podebljao. Ne samo on, nego cela familija nije nikad bila takva. 

 

To ne znaci da je Bus bio pozitivan, nego samo znaci da ne mozes da mu natrpas negativne osobine koje nije imao da bi pobedio u internet diskusiji. 

 

Ako analiziramo detaljno moj prvi post, primeti da sam naveo "gomila sličnih" osobina, uzmi molim te i to u razmatranje i nemoj namerno da preskačeš tu reč pošto je očigledno bitna. Takođe, ako obesmišljavamo sve brojeći reči - rasista i ksenofob bih brojao kao jednu dimenziju, muški šovinista i ženomrzac kao drugu :)

 

Takođe, probaj da iskreno uzmeš u razmatranje šta bi se dobilo kada bi Buša (pa čak i Bajdena, ili dobru većinu matorih dobrostojećih belaca u USA) mediji jednako rešetali po pitanju rasne jednakosti, prava žena i sl.. Svašta bi tu moglo da se iščačka. Ja sam bio iznenađen kada sam upoznao taj skriveni deo američkog društva.

 

U poređenju Trampa i Buša mlađeg meni je indikativan tretman od strane medija dva predsednika koji su žestoki blam za USA.

 

Ali, kažem, klizav teren, klizava tema.

Link to comment
12 minutes ago, Micko8 said:

Na CNN-u nista  o socijalnom distanciranju dok rulja igra na ulicama americkih gradova  ili kada se palilo i zarilo po ulicama, a dok je Tramp drzao  mitinge samo su se utrkivali  da potkace kako su svi ti ljudi tamo neodgovorni , kao sto bi Trampara rekao za CNN, fake news:)

 

Ja dok sam gledo (20 min do pola sata), jedno pet puta su ponovili kako nije odgovorno,maske ok al nema distance. Ne znam koji cnn gledas

  • +1 1
Link to comment

Gledam i ja Taperhead-a i nisam primetio da su se osvrnuli na socijalno distanciranje , inace sam po prirodi  mazohista i od americkih medija onih televizijskih  samo gledam CNN, najmrskiji  skup  njuski koje postoje u medijskom prostoru  planete Zemlje.

Edited by Micko8
Link to comment
58 minutes ago, adam said:

kod mene krenuli vatrometi na sve strane. jes da je za gaja al uklapa se. :D

 

I kod mene (vec treci dan), ali mogli bi malo i da prestanu...

 

1 hour ago, ObiW said:

O, da. Jedino je pitanje da li će da mu VP kandidat bude Ivanka ili Jr.

 

Protiv AOC

Link to comment

jel bese u usa ako predsednik nije u stanju da obavlja funkciju vp gura do kraja mandata?

ako je tako, onda ovo jeste zaista istorijski dan posto ce za max godinu-dve imati em zenu em nebelca na celu drzave (2 u 1)

sleepy joe je zesca krecana a nesto mu ni motorika bas ne deluje 100 posto ok

Link to comment

Koji se jos okruzi prebojavaju u Arizoni posto vidim da je Tramp smanjio razliku na 20k ili manje od 1%? Ostalo je jos da se prebroji 10% glasova.

To me zanima nezavisno od ukupnih rezultata zbog toga kako je Fox odmah proglasio Bajdena za pobednika tamo daleko pre svih. Sto je vrlo cudno.

 

 

Edited by pasha
Link to comment
×
×
  • Create New...