Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

20 minutes ago, Tsai said:

 

Bajo moj, tog nobela bolje da je 'itler dobiJo

 

Uvek je lakše odlučiti se da postaneš deo jedne grupe i slepo veruješ u njenu ispravnost ma šta grupa radila. Ono što je teško je postavljati pitanje o "svojima", zato što na taj način dobijaš neprijatelje u svakoj grupi. "Tvoja" grupa te uvalja u katran i perje i protera te kao tuđina i nevernika, "tuđoj" grupi nikada nisi ni želeo da pripadaš.

 

Dakle, hajde samo da definišemo šta naša grupa sada radi: mrzimo Trampa zato što je konzervativni retard, rasista i ksenofob, muški šovinista i ženomrzac, jedač brze hrane, negator globalnog zagrevanja, čovek ograničene inteligencije, koji deli svoju naciju i razbija sve dobro u sistemu? Kada on ode, zemlja će biti manje podeljena, okrenuće se ekologiji i održivom razvoju, dijalog će biti kvalitetniji, manjine će dobiti veća prava, žene će se više poštovati, 

 

Ako je tako - I'm in, obesite ga visoko...naglavačke...za muda, dok ne istruli.

 

Ali, ako je to razlog zašto ga svi mrze i zašto ga sada jurimo - gomilu sličnih osobina prepoznajem kod prethodnog republikanskog predsednika, pa čovek uredno bio reizabran i pored očigledne nedostojnosti za jednu takvu funkciju.

 

U svakom slučaju, rekoh, tema je previše osetljiva i klizava šta god čovek da kaže, nadam se da ćemo se svi zajedno za 4 godine radovati Bajdenovom reizboru.

Edited by Forest
Link to comment
2 hours ago, Forest said:

 

Ja sam Obamu slavio kao Rendi Marš. Kraj njegovog mandata sam dočekao sa opštim utiskom kako sopstvenim tako i prijatelja i poznanika iz raznih delova sveta da se "sprema veliko sranje". Od tada više nisam slepi optimista.

Covek se uci dok je ziv, nema nam druge...

 

 

43 minutes ago, Anonymous said:

 

Postoji jaka škola mišljenja u Srbiji i regionu da je Obama vodio najveći broj ratova u istoriji. Dokaz? Internet.

 

Sto bi rek'o Voja Kostunica "samo legalno & legitimno":

Quote

"When FDR declared war on Japan after the 1941 Pearl Harbor attacks-the last time the US officially declared war. Korea, Vietnam, the Persian Gulf, Afghanistan, Iraq: technically, those were not wars. Those conflicts, and other, are considered Extended Military Engagements.”

 

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Postoji jaka škola mišljenja u Srbiji i regionu da je Obama vodio najveći broj ratova u istoriji. Dokaz? Internet.

 

ne znam za broj ratova ali to govno nosi u dusi vise zrtava nego bush, putin, tramp i svi kimovi zajedno. a sto je najgore cak dobio i nobela, nobela za?

Link to comment

Ne bih baš želeo da ispadne da branim čoveka koji je i za mene ispao veliko razočarenje, ali račun za nobelovu nagradu ispostavite švedskoj akademiji, šta je on trebalo da odbije tu nagradu da bi ispao šmeker?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Forest said:

 

 

 

Dakle, hajde samo da definišemo šta naša grupa sada radi: mrzimo Trampa zato što je konzervativni retard, rasista i ksenofob, muški šovinista i ženomrzac, jedač brze hrane, negator globalnog zagrevanja, čovek ograničene inteligencije, koji deli svoju naciju i razbija sve dobro u sistemu? Kada on ode, zemlja će biti manje podeljena, okrenuće se ekologiji i održivom razvoju, dijalog će biti kvalitetniji, manjine će dobiti veća prava, žene će se više poštovati, 

 

Ako je tako - I'm in, obesite ga visoko...naglavačke...za muda, dok ne istruli.

 

Ali, ako je to razlog zašto ga svi mrze i zašto ga sada jurimo - gomilu sličnih osobina prepoznajem kod prethodnog republikanskog predsednika, pa čovek uredno bio reizabran i pored očigledne nedostojnosti za jednu takvu funkciju.

.

 

Ma kako da ne. Familija Buš su za Trampa engleski Lordovi lično. Reći za njih da su rasisti, ksenofobi, muški šovinisti i ženomrsci koji su podelili naciju može samo neko ko je jako neobavešten ili jako zlonameran. #nisusvioniisti

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

Ne bih baš želeo da ispadne da branim čoveka koji je i za mene ispao veliko razočarenje, ali račun za nobelovu nagradu ispostavite švedskoj akademiji, šta je on trebalo da odbije tu nagradu da bi ispao šmeker?

#realno 

Nobela je dobio a da nije ni u kancelariju jos usao. 

Link to comment

Pominjali ste ovde promene izbornog sistema.

 

Eto ja do skora nisam znao da postoji jedan predlog reforme sistema glasanja za predsednika po ukupnom broju glasova koji već usvojen od 70% potrebnih država i u proceduri je u još 20%.

 

Automatski bi stupio na snagu kada bi se usvojio u državama koje broje 270 elektora. Te države bi onda sve svoje elektore dodelila ukupnim pobedniku u USA.

 

Naime,  po ustavu su države slobodne da same određuju kako njihovi elektori glasaju, pa je ovo mudar način da se izbegne teška promena ustava i izbacivanje elektorskog sistema.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Popular_Vote_Interstate_Compact

Link to comment
5 hours ago, Anonymous said:

 

edit: a i Tramp je imao veselu epizodu kad je gađao raketama bazu punu ruskih oficira u Siriji.

 

Rusi su bili unapred obavešteni o napadu tako da ne samo da su lagano zaštitili svoje osoblje već su i Sirijci dobili vreme da sklone avione i minimiziraju štetu.

 

Mnogo kontroverznija epizoda je bila ona u kojoj je američka vojska kod Deir Ez-Zora nalupala jednu poveću sirijsku jedinicu pojačanu ruskim wagner plaćenicima, koja je probala da na mufte zauzme par naftnih polja. Do danas nije poznato koliko Rusa je tu tačno nastradalo, realno oko 10-20 mada je u američkim medijima bilo vlaženja koje je dodavalo jednu pa čak i dve nule na tu cifru. U svakom slučaju, ovo je išlo bez direktnog Trampovog naređenja i spadalo je krug ovlašćenja koje američki komandanti na terenu imaju i mogu da koriste u hitnim situacijama.

 

Što se tiče Obame, njegovo ratno nasleđe predstavljaju proksi ratovi u Siriji i Libiji, a može i Jemen da se doda na listu. Dakle, ne učestvuje američka vojska direktno i voditelji na CNN ne mogu da u ekstazi urliču "bombs away!" ali se rat vodi uz punu logističku podršku i/ili koordinaciju iz SAD. Iz ugla Amerike svakako mnogo bolja varijanta, onim nesrećnicima što žive na Bliskom Istoku se isto hvata.

 

U svakom slučaju, neka Džo dobije malo kredita u startu. Nije baš da će on biti previše svestan spoljne politike koju će SAD voditi. Sačekajmo da vidimo ko će biti SoS i koje savetnike (iz kog lobija) će da imenuje.

 

  • +1 3
Link to comment

naravno da ce Trumpara mirno predati vlast.

 

kao prvo, preti praznim pistoljom. kao drugo, vaznije, lepo ce mu predociti i DNC a pre svih i njegovi drugari iz GOP, idi bre na Floridu i igraj golf, nemoj da te navatavamo sada oko poreza... drugim recima, mirno predas vlast, mi te pustimo da uzivas u penziji ili krenes da se cimas po sudovima, mi te nagnamo kad izgubis.

Link to comment

Hahaha. Trump mirno uziva u penziji, tvituje kako jebe kevu u golfu. Bas si me nasmejao. 

 

Aj idi pogledaj klip Bill Mahera, tu lepo objasnjavaju ljudi sta ce da radi kada "ode u penziju". 

Edited by ObiW
Link to comment
×
×
  • Create New...