Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

9 minutes ago, Forest said:

 

Mene ovo jako plaši, a plaši me i opšta kakofonija i okruženje gde iznošenje ovakvog mišljenja automatski povlači optužbu da si fašistoidni trampoidni podržavalac narandžastog majmuna.

 

Videćemo uskoro gde idemo, nadam se da su barem nešto naučili iz Trampove pojave.

Mislim da nema potrebe da plasi. Ima puno ljudi u dnc koji su ispizdeli zbog rez na Floridi. Progresivna strana DNC postoji i nadam se da ce dobiti pokoje mesto u kabinetu, za pocetak.

 

U potpisu: vecni optimista.

Link to comment
Just now, Fins fleet said:

Mislim da nema potrebe da plasi. Ima puno ljudi u dnc koji su ispizdeli zbog rez na Floridi. Progresivna strana DNC postoji i nadam se da ce dobiti pokoje mesto u kabinetu, za pocetak.

 

U potpisu: vecni optimista.

 

Ja sam Obamu slavio kao Rendi Marš. Kraj njegovog mandata sam dočekao sa opštim utiskom kako sopstvenim tako i prijatelja i poznanika iz raznih delova sveta da se "sprema veliko sranje". Od tada više nisam slepi optimista.

Link to comment

 

Quote

 

Facing a disappearing pathway to victoryPresident Donald Trump offered little indication on Friday he was prepared to concede defeat, leading those around him to wonder who might be able to reckon with a leader who has given virtually no thought to leaving the White House.

Even as vote totals now show him trailing former Vice President Joe Biden in key battlegrounds, Trump has not prepared a concession speech and in conversations with allies in recent days has said he has no intention of conceding the election, people familiar with the matter said.
So far he has been bolstered in his stance by those closest to him, including his senior advisers and his adult sons, who have mounted an aggressive effort in the courts to challenge the results and have pressured other Republicans into defending him.
Top aides, including his chief of staff Mark Meadows, have not attempted to come to terms with the President about the reality of what is happening. Instead, they have fed his baseless claim that the election is being stolen from underneath him. That has led to some annoyance among staff, who believe Meadows is feeding the President's baseless claim that the election is illegitimate.
Vice President Mike Pence -- who has not been seen since the early hours of Wednesday morning -- is doing his part to appease Trump by soliciting funds for his legal defense fund.
Trump is not scheduled to appear in public on Friday, though an appearance at some point has not been ruled out. He spent the morning angry and frustrated, watching television while griping more people weren't defending him on the airwaves.
In a written statement on Friday afternoon, Trump signaled his intentions to continue waging legal battle.
"This is no longer about any single election. This is about the integrity of our entire election process," he wrote. "We will pursue this process through every aspect of the law to guarantee the American people have confidence in our government. I will never give up fighting for you and our nation."
Trump has acknowledged to some allies he recognizes the electoral math will not work in his favor, according to people familiar with the conversations, but has maintained that a prolonged court battle and corrosive rhetoric about election fraud would sow enough doubt to allow him to refuse to accept the results.
Two campaign advisers and one source close to the President said Trump will exhaust his legal avenues for fighting the results in several key battleground states before giving any consideration to conceding.
"He's in fighting mode," one source close to the President said. "He thinks it's in his benefit to fight."
While the reality of Trump's impending loss has set in for many people close to the campaign, others are advising the President to continue fighting the outcomes and investigate claims of fraud.

 

 
 
Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

kako bi se to razlikovalo od popular vote-a u sustini?

 

Razlikuje se ali je bolji sistem, nesto izmedju popular vote i winner takes it all. U sustini predlog je da svaka drzava ima sistem kao sto imaju Nebraska i Main. Pobednik u drzavi dobija 2 elektora, pobednici u okruzima dobijaju elektore koje je vecina u tim okruzima izabrala. 

 

 

Edited by ObiW
Link to comment

Jbt Tramp kao pravi SNSovac, kad smisle novi talking point eksploatišu ad nauseam - 619 miliona, CIA američka televizija, legal votes, legal proceedings, blablabla

Link to comment
1 hour ago, Forest said:

 

Mene ovo jako plaši, a plaši me i opšta kakofonija i okruženje gde iznošenje ovakvog mišljenja automatski povlači optužbu da si fašistoidni trampoidni podržavalac narandžastog majmuna.

 

Videćemo uskoro gde idemo, nadam se da su barem nešto naučili iz Trampove pojave.


Sto se novih ratova tice, Obama je vec bio prilicno oprezan (u poredjenju sa Busovima i Klintonom) a Bajden je cak i u njegovom kabinetu bio protiv intervencija - pre svega u Libiji. Posle svih ovih desavanja u US, najveca glupost bi bila neko strano mesanje US. Imaju brdo svojih problema.

Link to comment
2 minutes ago, Anduril said:

Posle svih ovih desavanja u US, najveca glupost bi bila neko strano mesanje US. Imaju brdo svojih problema.

 

Unutrašnji problemi se često "rešavaju" spoljnim pobedama, taj deo me i najviše plaši. 

 

Znaš ono kada kandidat za reizbor izađe na izbore, pa za njega kažu: x poena za unutrašnje pobede, y poena za spoljne... kako ćeš da gradiš y na pričama o tome da si pomirio nepoznatu naciju n1 sa nepoznatom nacijom n2, ne ide to... 

Link to comment
14 minutes ago, Anduril said:


Sto se novih ratova tice, Obama je vec bio prilicno oprezan (u poredjenju sa Busovima i Klintonom) a Bajden je cak i u njegovom kabinetu bio protiv intervencija - pre svega u Libiji. Posle svih ovih desavanja u US, najveca glupost bi bila neko strano mesanje US. Imaju brdo svojih problema.

 

Postoji jaka škola mišljenja u Srbiji i regionu da je Obama vodio najveći broj ratova u istoriji. Dokaz? Internet.

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

Postoji jaka škola mišljenja u Srbiji i regionu da je Obama vodio najveći broj ratova u istoriji. Dokaz? Internet.

 

Ne znam, stvarno, nisam više tako mlad, razne stvari su se izdešavale u svetu za ovo vreme što sam ovde. Nikad mi se nije desilo da se budim sa knedlom u grlu kao 2015-2016 godine, sa ozbiljnom mišlju da smo na putu u globalni konflikt ogromnih razmera. Nisam jedini koji je to tada osećao.

 

Meni je npr. USA politika na Bliskom istoku za vreme Obame bila potpuno sumanuta, Razne gluposti američke spoljne politike sam video za svog života, ali ovo je bio potpuno novi kvalitet i ozbiljno sam doveo u pitanje zdrav razum ljudi koji odlučuju o tome da li ćemo se sutra probuditi ili ne. Nikad ranije to nisam osetio.

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Anonymous said:

 

Postoji jaka škola mišljenja u Srbiji i regionu da je Obama vodio najveći broj ratova u istoriji. Dokaz? Internet.

 

Bajo moj, tog nobela bolje da je 'itler dobiJo

Link to comment
22 minutes ago, Forest said:

 

Ne znam, stvarno, nisam više tako mlad, razne stvari su se izdešavale u svetu za ovo vreme što sam ovde. Nikad mi se nije desilo da se budim sa knedlom u grlu kao 2015-2016 godine, sa ozbiljnom mišlju da smo na putu u globalni konflikt ogromnih razmera. Nisam jedini koji je to tada osećao.

 

Meni je npr. USA politika na Bliskom istoku za vreme Obame bila potpuno sumanuta, Razne gluposti američke spoljne politike sam video za svog života, ali ovo je bio potpuno novi kvalitet i ozbiljno sam doveo u pitanje zdrav razum ljudi koji odlučuju o tome da li ćemo se sutra probuditi ili ne. Nikad ranije to nisam osetio.

 

Nisam ni ja. Recimo da se sećam (kao derište doduše) naslova iz politike kako se američka vojska slavno povlači iz Vijetnama. Nikakvu knedlu u grlu nisam osećao 2015-te, gadniji osećaj sam imao jedanestog septembra, a bogami i kad je ludi sultan oborio ruski avion.

 

edit: a i Tramp je imao veselu epizodu kad je gađao raketama bazu punu ruskih oficira u Siriji.

Edited by Anonymous
Link to comment
40 minutes ago, Forest said:

 

Unutrašnji problemi se često "rešavaju" spoljnim pobedama, taj deo me i najviše plaši. 

 

Znaš ono kada kandidat za reizbor izađe na izbore, pa za njega kažu: x poena za unutrašnje pobede, y poena za spoljne... kako ćeš da gradiš y na pričama o tome da si pomirio nepoznatu naciju n1 sa nepoznatom nacijom n2, ne ide to... 

Pa hajde reci nešto o ratovima koje su predsednici pred reizbor započinjali? 

Link to comment
×
×
  • Create New...