Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

4 minutes ago, Ayatollah said:

 

Dakle, ti u Džordžiji možeš da pošalješ nevažeći glasački listić, i onda te birački odbor juri da ispraviš svoje greške na glasačkom listiću? Ovo je verovatno najgluplje izborno pravilo za koje sam ikada čuo, rame uz rame sa potpisivanjem glasačkog listića i glasanjem bez ličnih dokumenata.

Zastp? 'Nevazeci' su jer se ne poklapa potpis na pismu. Ja vala ne bih umeo da potpisem dvaput isto da mi zivot od toga zavisi.

  • Haha 1
Link to comment

Just asking

 

Ima li pravo tramp ako mu pokradu ove izbore da se ponovo kandiduje 2024 i onda jos Extra još 4 godine ili je osam max uzastopno ili ne? 

Edited by mustang
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

Dakle, ti u Džordžiji možeš da pošalješ nevažeći glasački listić, i onda te birački odbor juri da ispraviš svoje greške na glasačkom listiću? Ovo je verovatno najgluplje izborno pravilo za koje sam ikada čuo, rame uz rame sa potpisivanjem glasačkog listića i glasanjem bez ličnih dokumenata.

Takav im zakon - dosta ljudi zaboravi da potpiše, a potpis puno ljudi menja sa godinama pa ne mora da izgleda kao onaj što oni imaju.

 

Što se tiče glasanja bez dokumenata, u Australiji te kada dođeš na glasanje (usput, obavezno, ako ne izađeš propisana je kazna) pitaju tri pitanja - kako se zoveš, koja ti je adresa prebivališta i da li si već glasao. Nikakav dokument nije potreban na samom glasanju (a i ne postoji univerzalni dokumenat tipa lične karte).

 

SaE

Link to comment
1 minute ago, Fins fleet said:

Zastp? 'Nevazeci' su jer se ne poklapa potpis na pismu. Ja vala ne bih umeo da potpisem dvaput isto da mi zivot od toga zavisi.

 Zato što je potpuno debilna ideja da se potpisuju glasački listići, i onda da neki polupismeni likovi po biračkim odborima upoređuju te potpise sa nekim deponovanim potpisima. Grafologija je ozbiljna nauka, i ta veštačenja umeju da budu komplikovana u sudskim postupcima, a ovamo se izborni sistem bazira na tome da li će neki Average Joe ili Average Jane koji nisu ni čuli da uopšte postoji nešto što se zove grafologija da procene da li neki potpis liči na neki drugi, pa ako ne liči onda oni jure tog nekog da provere da li je to njegov potpis, sve znajući za koga je taj neko glasao, jer je potpisao listić. Em nepraktično, em je glasanje de fakto javno.

  • +1 2
Link to comment

Каква спрдња од избора 54 сати од затварања биралишта се не зна ко је победио у грузији и пенсилванији :happy:

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Što se tiče glasanja bez dokumenata, u Australiji te kada dođeš na glasanje (usput, obavezno, ako ne izađeš propisana je kazna) pitaju tri pitanja - kako se zoveš, koja ti je adresa prebivališta i da li si već glasao. Nikakav dokument nije potreban na samom glasanju (a i ne postoji univerzalni dokumenat tipa lične karte).

Ne znam, brt, meni bash nisu trazili al' sam ja sam nudio - istina - na divljem 'jugozapadu' Sidneja...

Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Takav im zakon - dosta ljudi zaboravi da potpiše, a potpis puno ljudi menja sa godinama pa ne mora da izgleda kao onaj što oni imaju.

 

Što se tiče glasanja bez dokumenata, u Australiji te kada dođeš na glasanje (usput, obavezno, ako ne izađeš propisana je kazna) pitaju tri pitanja - kako se zoveš, koja ti je adresa prebivališta i da li si već glasao. Nikakav dokument nije potreban na samom glasanju (a i ne postoji univerzalni dokumenat tipa lične karte).

 

SaE

 

OK, i kako se sprečava da neko nauči 15 imena i adresa prebivališta drugih ljudi, i onda ode i glasa 15 puta? 

Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

 Zato što je potpuno debilna ideja da se potpisuju glasački listići, i onda da neki polupismeni likovi po biračkim odborima upoređuju te potpise sa nekim deponovanim potpisima. Grafologija je ozbiljna nauka, i ta veštačenja umeju da budu komplikovana u sudskim postupcima, a ovamo se izborni sistem bazira na tome da li će neki Average Joe ili Average Jane koji nisu ni čuli da uopšte postoji nešto što se zove grafologija da procene da li neki potpis liči na neki drugi, pa ako ne liči onda oni jure tog nekog da provere da li je to njegov potpis, sve znajući za koga je taj neko glasao, jer je potpisao listić. Em nepraktično, em je glasanje de fakto javno.

Ma jasno  to i meni smrdi. Pitam zasto je debilno da se "ispravlja" glas koji je nevazeci zbog tehnikalije.

Edited by Fins fleet
Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

Just asking

 

Ima li pravo tramp ako mu pokradu ove izbore da se ponovo kandiduje 2024 i onda jos Extra još 4 godine ili je osam max uzastopno ili ne? 

 

To je regulisano XXII amandmanom

 

Section 1. No person shall be elected to the office of the President more than twice, and no person who has held the office of President, or acted as President, for more than two years of a term to which some other person was elected President shall be elected to the office of the President more than once. But this Article shall not apply to any person holding the office of President when this Article was proposed by the Congress, and shall not prevent any person who may be holding the office of President, or acting as President, during the term within which this Article becomes operative from holding the office of President or acting as President during the remainder of such term.

Section 2. This Article shall be inoperative unless it shall have been ratified as an amendment to the Constitution by the legislatures of three-fourths of the several states within seven years from the date of its submission to the states by the Congress.

Link to comment

Da se kod nas dešava ovako nešto sa mail-in glasovima, bilo bi vrištanje do neba kako se kradu izbori. Ovako, pošto je Tramp debil, forumskoj većini je sasvim kul to što glasovi stižu ko zna koliko nakon izbora, što mogu da se ispravljaju/prepravljaju, i što je generalno teško utvrditi ko je tu zaista glasao.

 

Ne navijam ni za jednog od dvoje gerijatrijskih debila. Ako pobedi Bajden nadam se da će Kamala da preuzme kormilo čim pre. Cela ova organizacija glasanja je jedna ogromna svinjarija i to bi pre sledećih izbora moralo da se uredi.

 

I zaista mislim da bi države o svom trošku za početak trebalo da urade registraciju glasača.

Link to comment

zamisljam milione glasova koji stizu postom za izbore u Srbiji, i zamisljam nedelje pred izbore po gradovima i selima:

- dobar dan, iz-mesne-zajednice donosimo pomoc od prcednika, a za koga cete glasati?

- za nase? bas lepo

- evo ovde potpisite, daj gospodzi dva kila brasna i kilo pasulja, 

- eto glasali ste, nemora' d' izlazite na izbore, sve je reseno kako treba

- a ovaj komsija preko?

- umro siroma? stvaaarno, a kada? pre mesec dana? bas lepo

Link to comment
2 minutes ago, iDemo said:

Ne znam, brt, meni bash nisu trazili al' sam ja sam nudio - istina - na divljem 'jugozapadu' Sidneja...

Questions you will be asked

Question 1: 'What is your full name?'

This enables the polling official to look up your name on the certified list which is a copy of the electoral roll for that division. If your name is on the certified list, you will be asked the next question.

Question 2: 'Where do you live?'

If the address given is the same as that shown on the certified list you will be asked the next question.

Question 3: 'Have you voted before in THIS election?'

If you have not voted before in this election, you will be issued with ballot papers – one for the House of Representatives and one for the Senate.

If you have voted, you are not entitled to cast another vote and will not be issued with ballot papers.

 

Ovde imaš o istoriji poziva na uvođenje legitimacije.

 

1 minute ago, Ayatollah said:

OK, i kako se sprečava da neko nauči 15 imena i adresa prebivališta drugih ljudi, i onda ode i glasa 15 puta? 

Jedan odgovor je da to nikome ne pada na pamet, ima pametnija posla subotom posle glasanja nego da ide na još 15 drugih mesta. Drugi je da to svakako ne može da uradi ako je neko od tih 15 ljudi već glasao i ime tog drugog već obeleženo na spisku (tj. može, ali onda mora da popuni takozvani declaration vote koji podleže strožim proverama), plus da se birački spiskovi nakon glasanja sravnjuju pa da ako se pronađe da je neko glasao dva puta ide naknadna provera.

 

SaE

Link to comment
×
×
  • Create New...