Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

3 hours ago, Fins fleet said:

Pa bio bi seciran da je bio predsednik u 2020. Nije to do Trumpa, svet se promenio.

 

Ako mislis na twitter (socijalne mreze) onda si u pravu :) 

Pretpostavljam da bi mnogo vise znali o Busu da je imao sansu da koristi socijalne mreze.

Ovako, netko drugi ispegla sve njegove misi dok dodju do potrosaca.

Link to comment

Razmišljam kako ni manje zlo ne valja po svet, dok ne dođe neki levičar. A to neće biti nikad, rekao bih. Imaju tradiciju paranoje prema levici još od Oktobarske revolucije, mada bi trebalo da živim tamo i bolje poznajem karakteristike svih slojeva društva da bih imao dobar uvid u ono što pretpostavljam da je istina - da leva opcija nema izgleda da dođe do vlasti.

Link to comment
21 minutes ago, cedo said:

 

Ako mislis na twitter (socijalne mreze) onda si u pravu :) 

Pretpostavljam da bi mnogo vise znali o Busu da je imao sansu da koristi socijalne mreze.

Ovako, netko drugi ispegla sve njegove misi dok dodju do potrosaca.

Mislim na twitter i sl, ali ne u smislu da se secira ono sto osoba N izgovori na twitteru, vec u smislu koliko twitter pruza prilike svima da seciraju sve. I sto se obilato koristi, sto si javnija licnost svaki potez ti se vise prati i analizira. Naravno da tu ima smeca koliko i dobrih stvari, ali krajnji rezultat je - nista nije sakriveno. Da pojednostavim - da je Reagan u toku svog predsednikovanja imao intervju za lokalne novine i tamo neki lapsus, to bi primetio 1 citalac tih novina i to bi onda preneo svima na narednoj slavi u svom rekreativnom baseball timu i tu bi se zavrsilo. Da se to Bushu desilo, taj lik bi to istrtljao na ppp, tu bi nas 200 videlo i nista. Danas - zna ceo svet. 'Domet' vise ne zavisi od posiljalaca informacije, vec od primalaca - svako ko zeli primice je.

Edited by Fins fleet
  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, Fins fleet said:

Mislim na twitter i sl, ali ne u smislu da se secira ono sto osoba N izgovori na twitteru, vec u smislu koliko twitter pruza prilike svima da seciraju sve. I sto se obilato koristi, sto si javnija licnost svaki potez ti se vise prati i analizira. Naravno da tu ima smeca koliko i dobrih stvari, ali krajnji rezultat je - nista nije sakriveno. Da pojednostavim - da je Reagan u toku svog predsednikovanja imao intervju za lokalne novine i tamo neki lapsus, to bi primetio 1 citalac tih novina i to bi onda preneo svima na narednoj slavi u svom rekreativnom baseball timu i tu bi se zavrsilo. Da se to Bushu desilo, taj lik bi to istrtljao na ppp, tu bi nas 200 videlo i nista. Danas - zna ceo svet. 'Domet' vise ne zavisi od posiljalaca informacije, vec od primalaca - svako ko zeli primice je.

 

Ono sto je zabrinjavajuce jeste da i pored toga on uzme skoro pola izaslih biraca u Americi.

 

jbt ... pricamo o americi a sve imam fleshbackove na srbiju

 

edit: kome posle ovoga nije jasno da se mora napraviti jedna kolona protiv vucica, nikad mu nece biti jasno

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, cedo said:

edit: kome posle ovoga nije jasno da se mora napraviti jedna kolona protiv vucica, nikad mu nece biti jasno

Jedna kolona u kojoj ce biti prakticno svi krshteni mediji. - ili bar 50-60% istih.

Pishi 70-75%.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Fins fleet said:

Mislim na twitter i sl, ali ne u smislu da se secira ono sto osoba N izgovori na twitteru, vec u smislu koliko twitter pruza prilike svima da seciraju sve. I sto se obilato koristi, sto si javnija licnost svaki potez ti se vise prati i analizira. Naravno da tu ima smeca koliko i dobrih stvari, ali krajnji rezultat je - nista nije sakriveno. Da pojednostavim - da je Reagan u toku svog predsednikovanja imao intervju za lokalne novine i tamo neki lapsus, to bi primetio 1 citalac tih novina i to bi onda preneo svima na narednoj slavi u svom rekreativnom baseball timu i tu bi se zavrsilo. Da se to Bushu desilo, taj lik bi to istrtljao na ppp, tu bi nas 200 videlo i nista. Danas - zna ceo svet. 'Domet' vise ne zavisi od posiljalaca informacije, vec od primalaca - svako ko zeli primice je.

+1


 

Quote

 

'Domet' vise ne zavisi od posiljalaca informacije, vec od primalaca - svako ko zeli primice je.

 

Primice je i ko ne zeli.

Pritom, ne znaci da ce posle prijema biti pametnijitm informisaniji

Ono na sta moderni elektronski mediji i njihovi korisnici jos uvek nemaju odgovor je - izbor.

Kod takozvanih klasicnih medija, stampe u prvom redu, televizije, postojala je mogucnost izbora: covek, konzument je, shodno svojim ideoloskim i svim drugim predispozicijama, pa i predrasudama kupvao novine, gledao TV stanice sa kojima je bio na istoj talasnoj duzini, iz kojih su mu se obracali prepoznatljivi ljudi na ciji integritet je mogao da se osloni i koji je u mnogo slucajeva poznatih novinara bio potvrdjen, dok je sam period obrade, prezivanja informacije i njenog komentarisanja bio dovoljno dug da se o njemu sa svih strana dobro razmisli i opredeli.

Danas informacije stizu poput lavine, zatrpavaju jedna drugu i ovlasnom menipulacijom se postize da neka itekako vazna vest ili dogadjanje budu skrajnuti...

3 dana frke oko americkih izbora - samo primera radi - sa sve brigom oko poslednjeg americkog srezatm, bila su dovoljna da u zasenak odu Jermenija i Azerbejdzan, Belorusija je prakticno vec zaboravljena, Venecuela takodje, Iran vec mesecima moze bez problema da nastavi da pravi Bombu, terorizam ce malo da saceka...

Link to comment
39 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne, nema razloga za slavlje.

 

 

Ni najmanje. Ako smo posle Obame dobili Trumpa, onda Biden ima sav kapacitet da proizvede nesto jos mnogo gore. Zapravo Kamala je tu neki zrak optimizma uprkos svim kontroverzama koje je prate.

Link to comment
52 minutes ago, pt 2.0 said:


 

 

Ja bih na ovaj odličan post, a takođe iz vizure nekog ko je u celom životu proveo ukupno 17 dana u SAD (što znači da je margina za moju grešku u ovom smislu ogromna), dodao da je po mom mišljenju osnovni problem SAD (a i ostatka sveta, ali da ne ulazim u tu problematiku sada) ekonomske, a ne društvene prirode. Pri ovome ne mislim na ukupnu količinu bogatstva u SAD, koja je nikad veća u istoriji, već na način na koji se to bogatstvo raspodeljuje među pojedinim društvenim slojevima i geografskim regionima, gde jedan deo društva ubira plodove takve raspodele na uštrb drugog dela društva koji ostaje kratkih rukava, i razlika među njima se ubrzano produbljuje, dok politički establišment ne radi apsolutno ništa da bi promenio ili ublažio takvu dinamiku iz najprostijeg mogućeg razloga - zato što su oni na dobitničkoj strani takve raspodele.

 

Stoga je moje mišljenje da glas za Trampa 2016. godine nije bilo glasanje za Trampa kao osobu (koji je btw, verovatno jedan od najlošijih izbora za promenu takve dinamike, jer je prilično ograničen kao osoba, totalno neizbaždaren i neempatičan, a i sam uživa blagodeti takvog sistema), već vapaj za promenu političke dinamike u SAD koji cele društvene grupe i pojedine regione marginalizuje i dovodi u tešku situaciju (uostalom, i Sandersova popularnost je bazirana na suštinski istoj premisi, samo posmatranoj iz drugog ugla gledanja). Ta poruka očigledno nije primljena tamo gde treba i na način koji treba, jer je kao odgovor ponuđen najpogrešniji mogući kandidat, osoba potpunog kontinuiteta sa pretrampovskom politikom koja apsolutno ništa neće uraditi da dopre do ogromnog dela populacije SAD koji ima realne probleme, a uz to je i u godinama kada se u životu inače ništa ne menja. Ja mogu da razumem da prosečnom Amerikancu koji živi u velikom urbanom centru jako znači kakav je položaj žena, nacionalnih, verskih i seksualnih manjina u njegovom društvu i okruženju, kao i kako se predsednik SAD odnosi prema tim pitanjima, ali mi je svakako teško da razumem da ti isti ljudi sa druge strane imaju vrlo malu ili skoro nikakvu empatiju prema svojim sugrađanima u sredinama sa lošom ekonomskom i opštom situacijom, te da se glasovi tih ljudi olako proglašavaju nacističkim, fašističkim, homofobnim, mizoginim, itd. Neki sledeći populista koji može doći iza Trampa će možda znati da čuje te glasove na pravi način, a da se druge strane ne bude baš tako oduran karakter. 

  • +1 8
Link to comment

Stvar je sto da su stavili progresivnog kandidata sa radilalnim promenama, Tramp bi ga pocistio.

 

Nista on nije uradio od onoga sto je pricao za ekonomiju pri tom mislim u proizvodnom delu, da ostavimo po strani ekstaticko ponasanje. Osim sto je iskoristio te ljude da dobije mandat. Upropastio je profit farmerima koji su proizvodnju bazirali i planirali na izvozu u Kinu.


Nijedna fabrika nije vracena iz Kine. GM je prebacio fabriku u Tihuanu posle fajta sa njim.
 

I koliko mene mozak sluzi outsorsovanje  proizvodnih poslova na istok, u Kinu pre svega je pocelo od republikanaca.


Po meni je Bajden jedini koji je mogao da poveze saroliku ekipu protiv Trampa.  
 

Mislim da imate dvostruke standarde jer average Mila seljaka se ima manje razumevanja, nego za average Joe. A koncept je i bukvalno copy paste.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...