Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Ako već kažeš da neko lupeta, mogao bi bar da nam objasniš zašto lupeta?
Zato što bi onda gazdino dete™ moglo da preuzme ne samo Zvezdu, već i ceo savez, jer bi se stekli uslovi da "puca na veliko". Naravno da će misko promovisati takav sistem, jer je takav sistem u službi kriminalaca u odelima. Recept miskov gazda već uveliko primenjuje - obezvrediti svaku firmu koja pruži otpor ili koja se želi kupiti i potom je uzeti za male pare. Trenutno vlada Zvezdom, ali zašto da ne zavlada i svim drugim klubovima ako se pruži dobra prilika, kakvu bi pružio moratorijum na fudbal? Samo zemljište koje je u vlasništvu klubova širom Srbije itekako čini takvu avanturu isplativom. A i mali bi imao finu zanimaciju. Pod parolom "Deca™ detetu™".
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Неколико пута је помињана опција да Мишковић куповином Звезде добија приде пар ари око стадиона, које ће он дакако срушити и направити Делта таун, Делта стејт, или како већ. Зар не постоји неки закон који обавеже спортске раднике руководиоце или власнике да оно што су купили ако има намену за Спортско Бојиште, да онда нико не сме да мења намену...Јел то тако некако регулисано законом, или Мишковићев Мали може да купи Звезду и ту сагради терен за пикадо, куглање и аква парк?

Link to comment

Ti nemaš pravo u određenom vremenskom periodu da menjaš osnovnu delatnost, ali to je nešto kratko i traje 2-3-5 godina maksimum. Naravno, u međuvremenu ako skupština kluba (koju ti postavljaš, jelte) odobri da se na tom zemljištu gradi Delta City u interesu kluba, oni mogu da grade šta hoće.

Link to comment

rizikovacu da me opet pljunete kao zastitnika lika i dela MM, ali...MM ima dovoljno zemlje na autokomandi vec.Delta siti 2 ce graditi na mestu sadasnjih baraka Autokomande, a stambeni kompleks na podrucju ispod Marakane do autokomande. Obe lokacije je vec kupio... E sad da zeli da rukovodi Zvezdom, to je tacno. On i sada rukovodi, pa nema razloga da narusava sebi mir. Sa druge strane da daje pare a da neko drugi trosi na zenine silikone, to bas nece da radi...Nije mi jasno, da li zalite sto su lopove poceli da hapse ?Ponavljam, lek je da se bagra pohapsi, da se FSS ponovo konstituise i da fudbal nastavi da se igra.

Link to comment
rizikovacu da me opet pljunete kao zastitnika lika i dela MM, ali...MM ima dovoljno zemlje na autokomandi vec.Delta siti 2 ce graditi na mestu sadasnjih baraka Autokomande, a stambeni kompleks na podrucju ispod Marakane do autokomande. Obe lokacije je vec kupio... E sad da zeli da rukovodi Zvezdom, to je tacno. On i sada rukovodi, pa nema razloga da narusava sebi mir. Sa druge strane da daje pare a da neko drugi trosi na zenine silikone, to bas nece da radi...Nije mi jasno, da li zalite sto su lopove poceli da hapse ?Ponavljam, lek je da se bagra pohapsi, da se FSS ponovo konstituise i da fudbal nastavi da se igra.
Pa je l ti želiš da kažeš da on nije lopov? angry.gif
Link to comment
sad mi je potpuno jasno da ti zaista ne znas kako Delta funkcionise....
Nekad sam znao, a ne cini mi se da su nesto tu menjali...Ili ti nesto vise znas?U svakom slucaju nije tema on, vec je tema emisija i bagra okupljena oko fudbala...Doduse i MM smatraju bagrom, koja je preko sina u fudbalu cool.gif Edited by pobednik
Link to comment
Filipenkovi postovi, prevedeni na jezik 21. veka, govore da je neophodno lečiti uzroke, a ne posledice.Doduše, u neku ruku te i razumem. Svaka sveobuhvatna akcija u tom smeru bi zahvatila i onog ko tebe plaća.
Ako je to argument za ispravnost Filipenkove teorije, onda čestitam.
Link to comment

Predsednik fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić održao je telefonsku konferenciju zakazanu samo za pisane medije u prostorijama Saveza. Terzić je rekao da ga ne bi iznenadilo da i on bude uhapšen kada se iz Sjedinjenih Američkih Država krajem februara bude vratio u zemlju. On je rekao da bi to bilo selektivno hapšenje, jer nije radio ništa drugo od onoga što su radili funkcioneri u svim ostalim klubovima krajem prošle i početkom ove decenije. "Kako se radi kod nas, ako su mogli da uhapse jednog Dragana Džajića, mogu i mene. Ne bih se iznenadio da uhapse i patrijarha Pavla" :Hail: , dodao je Terzić. "Iz Amerike pomno pratim šta se piše u srpskim medijima. Zato sam i odlučio da se ovim putem obratim javnosti. Negativna medijska priča koja se sada kod nas forsira ne ide na ruku našem fudbalu. Mnogo je protekle tri nedelje izneto neistina o pojedincima iz našeg fudbala, pa i sporta u celini", rekao je Terzić. Predsednik FSS je podsetio javnost da on posao prvog čoveka srpskog fudbala već tri i po godine obavlja volonterski i da je uvek februar koristio za lične poslove i svoj biznis, koji nije vezan za fudbal. "Nisam zaposlen u Savezu i imam pravo da slobodno vreme posvetim ličnim stvarima. U proteklom periodu sam zbog fudbala zapostavio svoje profesionalno opredeljenje i porodicu", rekao je Terzić. On je žestoko osudio zahteve Zajednice klubova Super lige da već u ponedeljak mora biti u Beogradu i učestvovati u radu Odbora za hitna pitanja. "To nisu bili zahtevi Zajednice, nego lični stavovi predsednika te asocijacije Ace Bulića. To je čovek koji stvara negativan imidž našeg fudbala u svetu. Iz UEFA smo još pre tri godine dobili upozorenje da takav čovek ne može biti u vrhu srpskog fudbala. To nam je rečeno i u kabinetu predsednika Republike, kada je protokol odbio da Bulić sedi u istoj loži sa Borisom Tadićem. Nisam lično u sukobu sa Bulićem, ali sam profesionalno na suprotnim pozicijama", rekao je Terzić. Prvi čovek srpskog fudbala je podsetio da je Bulić promenio četiri kluba da bi imao bazu za predsedničku funkciju, a pored toga ugasio je dva superligaška kluba. To je, prema rečima Terzića, etiketa koja Bulića prati u medjunarodnim fudbalskim asocijacijama. "Hajka koja se vodi u javnosti protiv ljudi iz fudbala i njenih čelnika nije slučajna. Ona se vodi iz jednog centra, a njihov eksponent je Bulić. Lično ne vidim nijedan razlog da se pred istražnim organima vode procesi za ono što se desavalo pre sedam godina :lol: ", rekao je Terzić. Na pitanje da li preti opasnost da nacionalni šampionat ne bude nastavljen 1. marta, Terzić je bio kategoričan. "To bi bila katastrofa za fudbal. Ako bi se to dogodilo, onda bi se nad srpskim fudbalom nadvila opasnost isključenja iz svih medjunarodnih tokova u narednih pet godina. Statuti UEFA i FIFA su jasni i u tom slučaju se rigorozno kažnjava nacionalni savez", rekao je Terzić. On je podsetio da ne insistira na tome da po svaku cenu mora da bude prvi čovek srpskog fudbala. "Nebitno je da li će Terzić biti presednik FSS. Ako Crvena zvezda i Partizan nadju boljeg čoveka, sve može da se promeni. Podsedćam, međutim, da sam svoju ostavku ponudio početkom decembra prošle godine, ali je moj mandat potvrđen. Sve radimo po propisima i naš savez zbog toga uživa veliki ugled u UEFA i kod predsednika Mišela Platinija", izneo je Terzić. Poznato je, prema rečima Terzića, da je Zajednica Super lige formalno i suštinski pod jurisdikcijom nacionalnog saveza. Statut FSS omogućava nacionalnom savezu da formira Zajednicu, ali može i da joj oduzme ingerencije vođenja takmičenja. "U svetu postoje razni načini rukovođenja nacionalnim prvenstvom. Mi smo se opredelili da Zajednici ukažemo poverenje da vodi sopstveno takmičenje, ali u mnogim zemljama to rade direktrno nacinalne federacije", rekao je Terzić. Aktuelni predsednik FSS je obećao da će po dolasku u Beograd 27. februara ponovo razgovarati sa novinarima, ali se nada da će do tada prestati hajka na fudbal, koja se vodi u poslednja tri meseca.

za Filipenkovu dusu

Link to comment
Ako je to argument za ispravnost Filipenkove teorije, onda čestitam.
Nisi me razumeo, argument je ono prvo što sam napisao.Ovo drugo se odnosi na razlog zašto se tebi takva varijanta ne sviđa.
Link to comment
Nisi me razumeo, argument je ono prvo što sam napisao.Ovo drugo se odnosi na razlog zašto se tebi takva varijanta ne sviđa.
Smatram nekorektnim svako aludiranje na ličnost bilo kog forumaša. I dovođenje u pitanje njegovih stavova zbog pretpostavljenog identiteta. Od tebe se tome nisam nadao.
Link to comment
Za izlečenje čega? Da, izlečila bi se uznemirena javnost koja ne bi bila jedno 3-5 godina opterećivana fudbalskim pričama, pa ajde Jovo nanovo. Sam fudbal ne bi bio izlečen jer bi nove klubove, nove igrače i novo takmičenje ti isti mafijaši ponovo dohvatili čim bi se ponovo pokrenula nova liga, osim ukoliko se sami kriminalci ne pohvataju i pozatvaraju. A ako se krene sa time, nema nikakve potrebe ukidati fudbal, samo je kontraproduktivno.
Izvinjavam se zbog kvalifikacije.Hteo sam da kažem da sam bliži onome što je Ikar sažeto dao kao opciju, nego ono što ti već duže vreme propagiraš.Nastavak teze ti je nategnut, ali zaista ne mogu da se upuštam u to. Posebno ne pod hipotekom da sam lično zainteresovan angry.gif Nuto kurca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...