Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Kad sve sabereš u novom nastavku fudbalske sapunice, činjenica je da:- zvezdaši su prilično prsli, uhvaćeni su dva puta u klasičnoj krađi, putem falsifikovanja potpisa. Neverovatna bahatost- Partizanu nikako da nešto dokažu ni vlast, ni istraživači. Sumnjivi do bola, ali ne videh nijedno krivično delo- podaci Insajdera i baratanje istima su proizvoljni do bola. Sabiraju sume koje su pominjane u novinama (slučajno znam primer da sponzor nije dao preko mil. ojra, kako tvrde i kako je pisano po novinama, već nekih stotinak hiljada)- Brankica i ekipa jesu hrabri, do granice drskosti, ali po znanju su katastrofa. Svaka čast za pokretanje nekih tema, ali svaka dosadašnja priča je šuplja do bola

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li smo mi gledali istu emisiju?Osvezivanje pamcenja na iskaze i istrage, kako su se menjale i jos na to dodati ocigledne nesporazume u verzijama price kod Cureta (sebe je uhvatio u lazi barem 6 puta u istom intervjuu)...?

Link to comment

Sad sam pogledao ponovo Insajder i mogu reci da ova prica u Partizanu i Zvezdi oko "amortizacije" i slicnih gluposti ne pije vodu uopste.Ono sto je sumnjivo nisu rashodi, vec prihodi. Prikazano je da su prihodi lazirani, sto po podacima za Zvezdu iz 2006 totalno zvuci realno, jer cena onih transfera nije samo sa Transfermarket sajta.Isto vazi i za primer koji je dat za Partizan. To kako oni amortizuju, racunaju je nebitno, jer je u prihodima tajna.Prema tome, providno je do bola. Ovo bilo koji finansijski inspektor moze lako da proveri, kada bi postojala zelja.

Link to comment

To sam ti i ja sinoc rekao...Doduse bilo je kasno, pa mozda nisam bio potpuno razumljiv :wink: Ipak reci da su ostetili drzavyu za porez od x EUR, mogu da kazu oni koji se razumeju u to sto pricaju. nikako novinari koji ne raz;likuju prihode od zarade (profita)

Link to comment

Pa jeste ostecena. Ako kazes da ti je prihod 100 banki (a u stvari je 200), a rashod je 95 banki - onda naravno da jeste osteceno, da ne kazem ukradeno.Koliko tacno, to je procena, ali to je vec posao policije. Nije valjda da novinari moraju da im daju sve na posluzavniku.

Link to comment
Pa jeste ostecena. Ako kazes da ti je prihod 100 banki (a u stvari je 200), a rashod je 95 banki - onda naravno da jeste osteceno, da ne kazem ukradeno.Koliko tacno, to je procena, ali to je vec posao policije. Nije valjda da novinari moraju da im daju sve na posluzavniku.
Nisam rekao da nije ostecena...Pitanje je samo koliki su bili transferi. kako se knjizilo(50:50) i da li su vremenski razgranicavani prihodi.Ne morakju novinari da sve serviraju, ali ne smeju onda ni onako "ubedljivo" da serviraju vesti koje u sustini ne razumeju.Da razjasnimo - sve njih treba u zatvor. bez izuzetka. Samo ovo nije nacin., Naprotiv, ovake price im stvaraju i alibi...
Link to comment

Dobro, tu se vec ne slazemo. Nema tog alibija koji moze da im bude validan. Sta ce da kazu? Nesto kao Cure, "pa dobro, nije to bilo toliko nepravilno"?Ako postoji zelja u vlastima da se to ocisti, to moze da se uradi za 5 minuta. Ova emisija treba da napravi njihovu paraliticnost neprijatnom, tako da ne bude drugog izbora do hapsenja i pokretanje istinske istrage i specijalnog tuzilastva.

Link to comment

Upravo sam zato i rekao da im se na ovaj nacin stvara alibi...mnoge stvari ce biti jako tesko dokazati nakon toliko godina. A oni ce uvek imati izgovor da je sve ovo deo kampanje koja se vodi protiv njih.Masu stvari ce moci iz jucerasnjeg Insajdera da iskoriste (ako imaju dobre advokate, a zasto ih ne bi imali?) upravo u tom pravcu:" Nepismeni nas napadaju. Ne razlikuju prihode od profita, a sluze samo da potpale javnost i stvore atmosferu linca..."Policija ako zaista hoce da ovo razresi, sigurno je da ce moci.Sa druge strane pokretanje akcije protiv Zeke, bi me strasno obradovalo. To bi bio dokaz da se UDBA polako povlaci i ne drzi sve stvari u svojim rukama. namerno pisem UDBA jer se nista od njihovog vremena nije promenilo...

Edited by pobednik
Link to comment
Nisam rekao da nije ostecena...Pitanje je samo koliki su bili transferi. kako se knjizilo(50:50) i da li su vremenski razgranicavani prihodi.Ne morakju novinari da sve serviraju, ali ne smeju onda ni onako "ubedljivo" da serviraju vesti koje u sustini ne razumeju.Da razjasnimo - sve njih treba u zatvor. bez izuzetka. Samo ovo nije nacin., Naprotiv, ovake price im stvaraju i alibi...
Amaterski je odrađeno sve to sa ciframa. Prvo, pare ne stižu odmah, nego u ratama koje dolaze u klub narednih godina, pa se onda i izuzimaju iz računa za tekuću godinu. Drugo, napisao sam već da su računali 2.5 Miliona za Stojkovića kao prihod, ali nisu kao rashod uračunali pola od toga što je otišlo vlasniku 50% igrača - njegovom menadžeru. Bolje bi bilo da se raspitaju da li je eventualno Džaja potpisivao te ugovore pola pola sa namerom da profitira od te polovine isplaćene menadžeru. I da li je to bilo na štetu kluba.Ali, napisati da je neprofesionalno izveštavanje novinara alibi kriminalcima je vrhunski bezobrazluk. Šta, hoćeli na sudu Ćure da kaže "ah, pa mene je insajder ocrnio, ali vidite, oni nisu bili u pravu, te dalje nemate šta da dokazujete, ergo - nevin sam". :blink: Stvarno ne kapiram...........
Link to comment
Amaterski je odrađeno sve to sa ciframa. Prvo, pare ne stižu odmah, nego u ratama koje dolaze u klub narednih godina, pa se onda i izuzimaju iz računa za tekuću godinu. Drugo, napisao sam već da su računali 2.5 Miliona za Stojkovića kao prihod, ali nisu kao rashod uračunali pola od toga što je otišlo vlasniku 50% igrača - njegovom menadžeru. Bolje bi bilo da se raspitaju da li je eventualno Džaja potpisivao te ugovore pola pola sa namerom da profitira od te polovine isplaćene menadžeru. I da li je to bilo na štetu kluba.Ali, napisati da je neprofesionalno izveštavanje novinara alibi kriminalcima je vrhunski bezobrazluk. šta, hoćeli na sudu Ćure da kaže "ah, pa mene je insajder ocrnio, ali vidite, oni nisu bili u pravu, te dalje nemate šta da dokazujete, ergo - nevin sam". :blink: Stvarno ne kapiram...........
MOZE da bude i te kako iskorisceno kao alibi.Sa dobrim advokatima sve je moguce.kada se sve stavi u konotaciju medijskog ocrnjivanja i stvaranja "atmosfere linca" sve je moguce...Mozda ja suvise zelim da ti zlikovci zavrse iza resetaka, pa me ovakve gluposti koje se plasiraju dodatno nerviraju. Ovo su gluposti koje smo juce gledali u Insajderu i ne bih hteo da se to na bilo koji nacin iskoristi u odbranu...
Link to comment
Amaterski je odrađeno sve to sa ciframa. Prvo, pare ne stižu odmah, nego u ratama koje dolaze u klub narednih godina, pa se onda i izuzimaju iz računa za tekuću godinu. Drugo, napisao sam već da su računali 2.5 Miliona za Stojkovića kao prihod, ali nisu kao rashod uračunali pola od toga što je otišlo vlasniku 50% igrača - njegovom menadžeru. Bolje bi bilo da se raspitaju da li je eventualno Džaja potpisivao te ugovore pola pola sa namerom da profitira od te polovine isplaćene menadžeru. I da li je to bilo na štetu kluba.Ali, napisati da je neprofesionalno izveštavanje novinara alibi kriminalcima je vrhunski bezobrazluk. šta, hoćeli na sudu Ćure da kaže "ah, pa mene je insajder ocrnio, ali vidite, oni nisu bili u pravu, te dalje nemate šta da dokazujete, ergo - nevin sam". :blink: Stvarno ne kapiram...........
Zašto ne kapiraš? Loše argumentovan napad na nekog (a posebno loše vođen postupak pred sudom protiv nekoga) direktna je usluga tome nekome.Svi znamo da su ovi lopovi, ali to mora da se nekako dokaže. Ovo sinoć nije dokaz.
Link to comment
Zašto ne kapiraš? Loše argumentovan napad na nekog (a posebno loše vođen postupak pred sudom protiv nekoga) direktna je usluga tome nekome.Svi znamo da su ovi lopovi, ali to mora da se nekako dokaže. Ovo sinoć nije dokaz.
Odgovor i tebi i pobedniku...Loše vođen napad medija na nekoga apsolutno nije relevantan na sudu. Sa druge strane, loše vođen napad tužilaštva na nekoga na sudu itekako ima uticaja. Nema šta insajder da dokazuje. Njihovo je da predstave saznanja koja imaju. Sinoć su to loše uradili. Ali zaista ne vidim na koji način loša agrumentacija u jednoj TV emisiji može da da "alibi" napadnutima. Ta atmosfera linča koju pominje pobednik apsolutno ne može da bude spin od presudnog značaja za proces, jer je pretpostavka da su dobrim advokatima rivali dobri tužitelji. Mislim, ako je tužilaštvo takvo da nemaju kontraargument na "evo, insajder nas je napadao, ali su to uradili pogrešno, dakle nevini smo" onda mrka kapa od cele ove akcije. Nemamo se čemu nadati u ovom slučaju.
Link to comment
Nema šta insajder da dokazuje. Njihovo je da predstave saznanja koja imaju. Sinoć su to loše uradili. Ali zaista ne vidim na koji način loša agrumentacija u jednoj TV emisiji može da da "alibi" napadnutima.
I da se doda, ako su bash toliko omanuli, lako oni koje su "oklevetali" mogu da ih tuze, zar ne?
Link to comment
I da se doda, ako su bash toliko omanuli, lako oni koje su "oklevetali" mogu da ih tuze, zar ne?
upravo tako. Ako će partizan da tuži insajder zbog neosnovanih optužbi o utaji poreza, verujem da bi se u u tom sporu Insajder branio dokumentacijom koju u ovom trenutku ima tužilaštvo :wink:
Link to comment

jedna stvar je sinoc bila potpuno netacna Partizan je osvojio 3 boda u LS sto je donelo bonus od UEFA ravno 4 000 000 eura , bod te godine u LS je donosio 500 000 eura, a 3 boda dakle pobeda 1 000 000 eura . Dakle greska je jedno 2 500 000 eura .Ovo je proveljiva informacija na UEFA .com te godine , cudi me da je toliko omanula . Nista spektakularno nismo culi sem ugovora Drulica i Njegusa , Zeka i Bjeka mogu mirno da spavaju ako su ovo dokazi protiv njih .....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...