Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

druze, izvini ali mislim da si se malo pogubio..., po tom rezonu, direktor bilo koje firme moze da uzima platu koliku pozeli , bonusi u iznosu prihoda, a radnike, amortizaciju, porez drzavi...ko jebene prave se tako aeroplani...
Ne moze. Platu mu odredjuje ili vlasnik ili organ upravljanja, recimo UO u zavisnosti od prirode privrednog drustva.Privredno drustvo moze da radi i sa gubitkom i to nije zabranjeno. Cisto da te podsetim.Dakle ako mu vlasnik(citaj UO ili Skupstina) da platu i kaze da svojim zaposlenima moze da daje plate koliko hoce, on to moze da radi. Zato postoje nadzorni i upravni odbori da kontrolisu sta se u stvari radi. Niko nece da trpi direktora koji pravi gubitke. Ako radi na pozitivnoj nuli, to je vec pitanje... Nisam primetio da je ovde receno da drzava nije dobila porez.Naporotiv, drzavi se mnogo vise isplati da se daju bonusi i vece plate jer su porezi na to daleko veci od poreza na dobit preduzeca...Amortizacija nije likvidni trosak. To je obracunska kategorija i nema vaze sa kesom. To je i odgovor za onoga ko je pitao odakle trosak amnortizacije CZ - pa valjda ima neki stadion ili neke automobile ili neke kancelarije... Edited by pobednik
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

misljenja nam se razlikuju, i ne vredi dalje...., poenta je da uz 1 voljni momenat, doticni mogu da popasu visedecenijsku zatvorsku kaznu, milijarda se ne da oprati neopazeno i bez greske...

Edited by nexus13
Link to comment

drugarice i drugovi, naš drug

"Zaro Zecevic, Zaro Zecevic..."
Ma nije brate, ne kontate me. Ja zaista mislim da su promasili tematiku koju su trebali da istrazuju, ili je to samo u ovoj epizodi. Nista nisu spektakularno rekli, trebali su ono oko Petah Tikve, Zeta-Partizan itd itd...
:unsure: a šta je sumnjivo u duelima sa zetom i tikvom? ili recimo banatom, romom, groningenom, 1 slijemom?
Za prvi bold Dzaja u zatvoruZa drugi bold bice neverovatno tesko dokazati, jer su u vreme sankcija brojne firme poslovale tako
:Hail: a onaj što je bio u upravi i što je izneo pregršt dokaza, on se ne rečuna, jel?
Shto reche Savo the Miloshevich, izgleda da je cela pricha napravljena samo da bi se pripremio teren da 1 Mishkovic preuzme Zvezdu i josh bude predstavljen kao Spasitelj. Dzaja i Cvele kolateralna shteta. Zeka, Bjeka i ekipa - zilch. (Ne posedujem emoticon koji pljuje).
ne lupetaj angry.gif svašta... kakve su to priče? dzaja i cvele su vrh fudbalske mafije! zeka jes' malo muljao, al' čovek je sve to majstorski odradio, i u pričama da će baš on kupiti partizan nema apsolutno nikakve istine! angry.gif
Link to comment
To je i odgovor za onoga ko je pitao odakle trosak amnortizacije CZ - pa valjda ima neki stadion ili neke automobile ili neke kancelarije...
Prvo, da zavrsimo pricu da Cure "moze" da deli bonuse kolika je celokupna zarada: mogao bi da ima mandat, ali on taj mandat NEMA. Tako nesto NIJE zapisano u pravilniku i statutu JSD Partizan i FK Partizan (a to posebno nije moglo da se radi 1985 godine, za vreme zvanicne ideologije). Isto kao sto nije slucaj ni u Zvezdi.Sto se tice amortizacije, ne mogu da amortizuju ni stadion, ni auta, prvenstveno sto se stadion kao objekat vodi kao NEDOVRSEN (caka zbog koje se ne placaju dazbine, porezi, itd), auta su na lizingu i/ili od Tojote - znaci pozajmljena.Ljudi, tj ljudstvo NIJE roba, "asset" ili kako god hoces da nazoves, cak ni u fudbalu, pa da mogu da se amortizuju. Da i ne pominjem da vrednost fudbalera NE OPADA (uglavnom) vec im cena raste.
Link to comment

I nedovrseni objekti kao i ulaganja u tudja osnovna sredstva se amortizuju bar po MRS-u.Ako su automobili na lizingu, onda nisu pozajmljeni...Da li moze da se amortizuje recimo oprema? Ili da li mogu da se amortizuju recimo stanovi koje zvezda kupuje za fudbalere?Ljudi ne mogu da se amortizuju, oni se uglavnom osiguravaju...Ne znam za odluke UO i Skupstine i ne znam sta su donosii sve od 85 naovamo. Ti verovatno znas, jer nastupas sa te poziicije.Dakle ne mora u statutu da pise da predsednik ima ta ovlascenja. Ako pise da skupstina o tome odlucuje, zasto odbacujes mogucnost da takva odluka postoji? Znas ili pretpostavljas?

Link to comment
Dakle ne mora u statutu da pise da predsednik ima ta ovlascenja. Ako pise da skupstina o tome odlucuje, zasto odbacujes mogucnost da takva odluka postoji? Znas ili pretpostavljas?
Ubih se pokusavajuci da ti objasnim da ZNAM da NEMA.Za auta rekoh da su na lizingu i/ili pozajmljeni - sto znaci da su neka na lizingu, a neka pozajmljena, zavisno o kome se radi.Kakvu bi opremu mogli da amortizuju u onakvim sumama? Nikakvu, kada se zna da je sve u raspadu.Tacno, igraci se samo mogu osigurati. Cena osiguranja nije tolika da bi to premasilo milionske sume godisnje.Zaboravih da dodam da ono oko stadiona nije cisto. Tacnije ne mogu da amortizuju na "celu" (projektovanu) vrednost, vec valjda na ono koliko vredi kao objekat u tom stanju (nedovrsenom). Voleo bih da mi neko nadje koja je to procena vrednosti.Sve ovo smrdi na pozicioniranje pre privatizacije - i nista vise. Edited by dragance
Link to comment

Da ne ulazim u detalje - ta kola koja su na lizingu MORAJU da se amortizuju.Dalje sva ulaganja u taj nedovrseni objekat MORAJU da se amortizuju.Nazalost, ja stvarno mislim da ni Zvezda ni Partizan neku besnu zaradu nisu imali. Sad da li su imali Dzaja, Zeka, Cvele i Bjeka, to nek otkrije neko drugi...Ako siu placali porez, kazem, mogu da im pljunu pod prozor...Zasto se ovo radi sad, mislim da nije u pitanju privatizacija vec skretanje paznje...Privatizacija ce doci, hteli to mi ili ne. Kako ce se zvati vlasnik nije ni to bitno, ako pocne da se igra pravi fudbal. A ako ne , onda sve iz pocetka...Ako znas, drago mi je za tebe...Gde mogu da se pogledaju sve odluke UO i skupstina oba kluba? I gde moze da se vidi statut?

Edited by pobednik
Link to comment
Gde mogu da se pogledaju sve odluke UO i skupstina oba kluba? I gde moze da se vidi statut?
Vidi, za lizing se slazem, samo je ta brojka neznatna. Isto kao i oprema, ne moze se objasniti tolika suma novca na taj nacin.Za stadion, ja kazem hajde da pogledamo na koliko je to procenjeno, pa onda da pricamo da li se amortizuje ili ne (i kako) - da ne pricam o tome ko je vlasnik cega (objekat + zemljiste). U tome je caka.Sto se tice saopstenja, to se da videti u sluzbenim glasilima. Sve je odstampano, a od 2005 godine se da videti i na sajtovima - bar u CZ. Inace, otidji u humsku ili ljutice bogdana i zatrazi. Ima sve u zapisniku.
Link to comment

Znam za oba. A svako ko se iole bavio detaljnije zbivanjima u fudbalu (ne mislim na gledanje utakmica) takodje zna.Neiskren si diskutant jer se vadis na semantiku, a precutkujes srz.

Link to comment
Znam za oba. A svako ko se iole bavio detaljnije zbivanjima u fudbalu (ne mislim na gledanje utakmica) takodje zna.Neiskren si diskutant jer se vadis na semantiku, a precutkujes srz.
:blink:
Link to comment

Ako si mislio na slucaj "stadion", onda stvari stoje ovako.ne mora ni da se procenjuje, vec je dovoljno da se u knjigama prikaze da je renoviranje WC-a na stadionu kostalo 2 mil eur i da se to amortizuje. Ili stolice koje se lome non-stop.A morao je i da se proceni stadion, jer ste neso morali da date u hipoteku za one silne kredite. Banke, obicno u tim slucajevima rade procenu, a firma (CZ) jhe duzna da tu procenu proknjizi i eto ti troska amortizacije...

Link to comment
Ako si mislio na slucaj "stadion", onda stvari stoje ovako.ne mora ni da se procenjuje, vec je dovoljno da se u knjigama prikaze da je renoviranje WC-a na stadionu kostalo 2 mil eur i da se to amortizuje. Ili stolice koje se lome non-stop.A morao je i da se proceni stadion, jer ste neso morali da date u hipoteku za one silne kredite. Banke, obicno u tim slucajevima rade procenu, a firma (CZ) jhe duzna da tu procenu proknjizi i eto ti troska amortizacije...
to su i napisali, ali da li je to po tebi realno?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...