Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Sva uduzenja i firme posluju na osnovu nekih akata. Ako su ih sami donosili kao sto jesu, onda nista nije iznenadjenje...Ko u udruzenjima gradjana daje mandat nekome?
upravni odbor, ili ti skupstina, u ovom slucaju...
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sva uduzenja i firme posluju na osnovu nekih akata. Ako su ih sami donosili kao sto jesu, onda nista nije iznenadjenje...Ko u udruzenjima gradjana daje mandat nekome?Ti ako strucnjak opste prakse bi morao, ako nista drugo, zbog tvojih godina da nesto i znas ...
Mandat daje skupstina i/ili UO kluba. Voleo bih da mi nadjes to u statutu Partizana.U Zvezdi znam da ne postoji zvanicno.
Link to comment
upravni odbor, ili ti skupstina, u ovom slucaju...
Koju je kontrolisao .... ko?Dakle da skupstina mandat recim Curetu, a on lepo podeli bonuse svima ostalima...I sta je tu nemoguce?edit: isti odgovor i za draganceta Edited by pobednik
Link to comment
Koju je kontrolisao .... ko?Dakle da skupstina mandat recim Curetu, a on lepo podeli bonuse svima ostalima...I sta je tu nemoguce?
nemoguce je podeliti bonuse u iznosu celokupne zarade...., a ako se tako nesto daj Boze desilo, onda sledi hapsenje zbog zloupotrebe sluzbenog polozaja
izvestaji (tj. zakljucci) sa sednica UO i Skupstine su javni.
bravo, to zaboravih Edited by nexus13
Link to comment

Ko kaze da je nemoguce?Ako je skupstina predsedniku dala takva ovastenja onda je sve sasvim legalno iako nije logicno...Kako je to zloupotrebio sluzbeni polozaj? Imao je mandat i to zavrsio u skladu sa njim.Ne kazem da je ovo tacno,l ali ovo je veoma lako izvodljivo...I to sto su javnni ne znaci da nije postojala odluka (jos od 1985, od kada nije menjan statut Partizana) da Predsednik FKP moze da odredi bonuse zaposlenima u FK do iznosa recimo 30% od ukupnih prihoda (ovo sam lupio,ali je cak i to izvodljivo) ili do iznosa ostvarenog profita(zar i Brankica ne rece da ova udruzenja ne bi trebalo da su profitna)

Edited by pobednik
Link to comment
Gaf sa 1 Transfermarktom je bas neozbiljan...A ono selektivno navodjenje cifara me podsetilo na Svedoka Saradnika i njegove statistike...Najbolji deo ove epizode su Drulicev i Njegusev transfer. Tu su jedino pokazali nesto konkretno i zbog toga su Dzaja i Cvele vec u Bacvanskoj...Ovo ostalo ne bi proslo ni na jednom sudu...A Curkovic se pokazo idealnim za mesto Kostunicinog savetnika ili portparola...Onakvo prenemaganje... :lol:"Procenti koji su uzimali posrednici su bili od 7 do 10.""Ma ne! Mnogo su manji, mnogo manji...""Ali pri prodaji Spasica je bio procenat 7%. Vi ste bili odgovorni za taj posao.""Moguce, ne secam se. Znate, procenti nekad idu i do 15%..."
Prvo i osnovno-insajder nije sud. Dali su "upustvo" ka firmi preko koje je Partizan prao novac. Od njih je to sasvim dovoljno.Ukoliko sud želi da radi dalje to je i više nego dosta Edited by Goksi
Link to comment
Ko kaze da je nemoguce?Ako je skupstina predsedniku dala takva ovastenja onda je sve sasvim legalno iako nije logicno...Kako je to zloupotrebio sluzbeni polozaj? Imao je mandat i to zavrsio u skladu sa njim.Ne kazem da je ovo tacno,l ali ovo je veoma lako izvodljivo...
sticanje mateijalnih dobara na stetu kluba... :wink: Edited by nexus13
Link to comment
Ovo je po meni bio cist promasaj.Cak ima osnova i za tuzbu protiv Brankice.neverovatno je da jedna novinarka i jedna emisija koje pretenduju da budu ozbiljne mogu onoliko gluposti da sroce u kratko vreme.Mesali su prihode i zaradu, mesali su procente poreza koji se naplacuju, ne znaju kako funkcionise racunovodstvo, pa se jos i cude kad neko stavi amortizaciju,...
Ipak, stvarno je nejasno kakva amortizacija može da se nađe u bilansu FKCZ. Ne kažem da sam stručnjak, daleko od toga, ali znam da bi se obračunavala amortizacija mora da postoji i neko osnovno sredstvo koje je kupljeno u nekom minulom periodu i koje se koristi. Tako nešto mislim nije učinjeno decenijama. Možda zadnji put kad su kupili kosilice za travu.Čini mi se da su ipak razgraničili prihode i zaradu ali dosta aljkavo i konfuzno, non stop su vrteli u krug podatke i pojmove. Za poreske stope su lupili i tu nema dileme. Poreska stopa na dobit jeste 10%, koliko je na konkretnom slučaju CZ, čini mi se, i platila. Kapitalni dobitak se oporezuje sa 20% a tako nešto Zvezda je mogla ostvariti samo prodajom, recimo, zemljišta ili nekih objekata. Ne sećam se da je bilo šta prodato. Apsolutno je groteskan primer Binića o načinu na koji u stvari strani klubovi zarade kupovinom. Kao dođe predsednik i uzme po 2 miliona od 5 akcionara. Pa to je takva nebuloza da to nema smisla. Svako ko zna i najmanje o akcionarskim društvima, kakvi pojedini klubovi i jesu, znaju da akcionar kupuje akcije i tako raspolaže pravom da urpravlja i da naplaćuje dividende. Pare koje se sakupe od prodaje akcija su akcijski kapital i sa njima se raspolaže za poslovanje AD, najjednostavnije rečeno. Akcionari posle toga ne daju više nikakve pare niti imaju obavezu da to urade. Drugo, šta je hteo Bina da kaže - da ih strani klub primora da knjiže da su prodali igrača za 7 miliona, pri čemu su ga stvarno dali za 3 i tako da sebi dupliraju faktički poresku osnovicu, ne bi li taj strani klub prijavio veći trošak i uz to uzeo 4 milke razlike nazad u svoj džep? Pa kome bi se to isplatilo. Zarada tog našeg tima bi bila ravna kurcu.
Savo the pavijan o fudbalskoj mafiji...

Savo Milošević, fudbaler sa najviše nastupa za selekcije Jugoslavije i Srbije i Crne Gore, nekadašnji igrač Partizana, Aston Vile, Saragose, Parme, Espanjola, Selte i Osasune, kaže da još nije odlučio da li će nastaviti igračku karijeru i, komentarišući aktuelne događaje, za beogradski sportski list 'Sport' kaže da je "došlo vreme da se država obračuna sa fudbalskom mafijom."Milošević je obišao svog nekadašnjeg klupskog i reprezentativnog saigrača Slavišu Jokanovića i fudbalere 'crno-belih' u Dubaiju. Još razmišlja da li da se preseli u Katar."Odmaram, pomalo treniram, da budem u formi ako zatreba, držim sebe pod tenzijom. Za amatera je to preozbiljan rad, a za profesionalca sasvim dovoljno," kaže Milošević o mogućem odlasku u Aziju, "bilo je priče, još je aktuelna, ali ništa se konkretno nije desilo, a u fudbalu je jedina konkretna stvar kada se stavi potpis. Imao sam ponuda, ali mi nisu odgovarale. Bio sam probirljiv, neću bilo gde i po svaku cenu. Ako u ovim godinama ne mogu da odem gde mi odgovara, bolje i da ne igram."Milošević kaže da bi povratak u Partizan, u ulozi igrača, bio pogrešan potez."Kod nas je fudbalska koncepcija da se igrači stvaraju i prodaju i šta bih tu ja sa 34 godine? Mislim, igrao bih uspešno, ali to ne bi bilo u interesu Partizana," kaže Milošević koji je pominjan i kao potencijalni novi funkcioner beogradskog kluba, "Svi mi, koji smo dugo u fudbalu, teško da znamo bilo šta drugo da radimo, pa i ja sebe vidim u fudbalu, naravno. Ali, stanje u fudbalu kod nas je tako da o svemu treba tri puta razmisliti."Milošević je za dnevni list 'Sport' prokomentarisao i poslednje događaje, hapšenja, optužbe o lažiranju mečeva..."To je posledica svega što se dešavalo i što se, nažalost, još dešava u srpskom fudbalu. Nisam iznenađen, država se bavila raznom mafijom, drumskom, duvanskom, pa je logično što je na red došla i fudbalska mafija. Tačnije, kriminal u fudbalu. Sve sfere društva su kriminalizovane, pa ni fudbal nije izuzetak."Milošević kaže da je takva istraga lakoobjašnjiva ako se zna da sledi privatizacija klubova."Jasno je da država želi prvo da sredi sve papire i podmiri račune, kako bismo došli do evropskog standarda. Svestan sam da to neminovno izaziva potrese, da se ljudi pitaju kako je moguće, a ja im odgovaram ? eto tako, moguće je," kaže Milošević.Bivši čelnici Crvene zvezde su u pritvoru, a u medijima se pominje mogužnost da bi na udaru mogli da se nađu i ljudi iz uprave Partizana."Kada je o Džajiću, Cvetkoviću i Marinkoviću reč, mnogo mi smeta način na koji je sve urađeno. Kamerama tamo nije bilo mesto iz više razloga. Jer, veliki su kriminalci svih ovih godina hapšeni, pa nije tako publikovano. Za to sam da sve ide tokom, ako treba da se podigne optužnica, da se to uradi, da ide sudski postupak, pa ako se dokaže da je neko kriv, tek onda javnost i svi ostali mogu da ga proglase kriminalcem. Do tada, privatnost mora da se poštuje. Da ne pominjem ponovo imena Zvezdinih bivših čelnika, njihov minuli rad i zasluge u fudbalu. Neki drugi su mnogo više zaslužili da posluže kao negativan primer. Ovo je trebalo da bude jasna poruka države."Milošević kaže da ne zna kako će se sve završiti ali i da će sa pažnjom pratiti sve što se dešava jer je, kako kaže, "od jedanaeste godine fudbal njegov život".

Iako mi je "Savo majmune" merak pesmica, moram priznati da je taj Savo ipak intelektualac za sve naše fudbalere. Svaki put kad sam ga gledao da priča, prilično je odmeren, lepo se izražava i što je najvažnije ne lupeće fraze i gluposti već ima zdrave stavove. I ova priča o fudbalskoj mafiji to potvrdjuje. Fino i diskreto priznaje da je tako nešto svakodnevna pojava u našem slučaju i podržava akciju, za razliku od svih ostalih, istinskih pavijana, koji nit smeju da pričaju niti bi i znali na koji način da nam objasne to što im je na srcu.
Link to comment

Shto reche Savo the Miloshevich, izgleda da je cela pricha napravljena samo da bi se pripremio teren da 1 Mishkovic preuzme Zvezdu i josh bude predstavljen kao Spasitelj. Dzaja i Cvele kolateralna shteta. Zeka, Bjeka i ekipa - zilch. (Ne posedujem emoticon koji pljuje).

Link to comment
sticanje mateijalnih dobara na stetu kluba... :wink:
Ko je stekao?Pa ako je to dao svojim prijateljima, nije radio za sebe, vec iz ubedjenja :wink: A ako su mu se oni nekako revansirali, to bi verovatno neko moagao da utvrdi...Nema zloupotrebe sluzbenog polozaja ukoliko si imao mandatda to uradis...Ako nisi, to je nesto drugo..
Link to comment

Sto se tice poreza,prvo onaj stvaran prihod od prodaje igraca,sto je brankica prikazala nije tacan,sto zbog transfermarkta,sto zbog bambalica,stojica i ostalih 50-50 dilova...tako je vecinu razlike izmedju stvarnog i prijavljenog prihoda oba kluba zavrsila kod "menadzera". Po tome im zameram,sto ne spajaju zakljucke iz svake emisije,prvo pricaju o tim menadzerima i ugovorima 50-50 i ostalo,a posle to umesto da spoje sa prodajom igraca,to se totalno zaboravi...Zato mislim,da ipak nemoze brankica,koja nema veze sa fudbalom da izanalizira situaciju kako treba...

Link to comment
Ko je stekao?Pa ako je to dao svojim prijateljima, nije radio za sebe, vec iz ubedjenja :wink: A ako su mu se oni nekako revansirali, to bi verovatno neko moagao da utvrdi...Nema zloupotrebe sluzbenog polozaja ukoliko si imao mandatda to uradis...Ako nisi, to je nesto drugo..
druze, izvini ali mislim da si se malo pogubio..., po tom rezonu, direktor bilo koje firme moze da uzima platu koliku pozeli , bonusi u iznosu prihoda, a radnike, amortizaciju, porez drzavi...ko jebene prave se tako aeroplani...sto se emisije tice, kome se prikazuje, odlicna je..., i tako ima pun qrac budala koje su u fazonu, Dzaja legenda, Cvele posten, Zeka uveo partizan u LS..., emisija za obican plebs, da ne bi bilo pitanja i podpitanja kad krenu hapsenja Edited by nexus13
Link to comment
Prvo i osnovno-insajder nije sud. Dali su "upustvo" ka firmi preko koje je Partizan prao novac. Od njih je to sasvim dovoljno.Ukoliko sud želi da radi dalje to je i više nego dosta
Ma daj...Nabraja da je Zvezda u 2006 uzela cini mi se 27 milki a kaze da nije bilo rashoda sem obestecenja za kupovinu igracu od 1 milke. A svi znamo da su ti svi tada prodati igraci imali lapo-lapo ugovore, pa odmah mozes da prepolovis dobijenu sumu. Onda se zna da ta lova stize u izvesnim transama, cesto i po nekoliko godina a ne sve odjednom. I trece, i vrapci znaju da je Zvezda tad imala anormalan dug bankama koji je pokusavala da pokrije ovim prodajama. U prevodu, dosta nategnuto u smeru koji im se dopada.Najmanje su razradili deo sa onim ugovorima Drulica i Njegusa, a to je bas eklatantan primer lopovluka!
Link to comment

Najvazniji zakljucak ovo insajdera je da prihod uvek prati rashod i kod jednih i kod drugih i tu treba traziti zloubotrebe. Nece se tesko dokazati i nikakvi bonusi i amortizacije(veoma opst pojam) to ne mogu pokriti. Razlike u prihodima od godine do godine su bile i vise od 10 miliona eura i nikakav bonus to ne moze pokriti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...