Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Za prvi bold Dzaja u zatvoruZa drugi bold bice neverovatno tesko dokazati, jer su u vreme sankcija brojne firme poslovale tako
nista lakse nego dokazati pranje love preko off shora...
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sutra bi me jedino zadovoljilo neko hapshenje, u odsustvu prve petorke, recimo Cureta licno, uz sve direktan prenos na Javnomservisu i komentar Milojka Pantica. Shalu na stranu, izgleda da ce Dzaja i Cvele i definitivno da budu zrtveni jarcevi cele ove price.

Link to comment
Ma nije brate, ne kontate me. Ja zaista mislim da su promasili tematiku koju su trebali da istrazuju, ili je to samo u ovoj epizodi. Nista nisu spektakularno rekli, trebali su ono oko Petah Tikve, Zeta-Partizan itd itd...
ja bas mislim da je to nemoguce dokazati...
Link to comment

Ovo je prva emisija Insajdera posvecena ovoj temi koju sam gledao.Prethodne su ile vise nego uspesne, bar sto se komentara tice, a i rezultata...Ovo je po meni bio cist promasaj.Cak ima osnova i za tuzbu protiv Brankice.neverovatno je da jedna novinarka i jedna emisija koje pretenduju da budu ozbiljne mogu onoliko gluposti da sroce u kratko vreme.Mesali su prihode i zaradu, mesali su procente poreza koji se naplacuju, ne znaju kako funkcionise racunovodstvo, pa se jos i cude kad neko stavi amortizaciju,... Odavno je jasno da pare iz klubova nestaju...Mozda se tajna krije u Curkovicevoj recenici - da je Zeka dobijao platu i BONUSE. Ako su sami sebi odredjivali bonuse i ako su za to placali poreze, lako je moguce da su podaci cisti a da su oni potpuno legalni milioneri...Steta sto bar ljudi iz Insajdera nisu angazovali nekog sa srednjoom ekonomskom skolom, da im bar objasni osnovne pojmove...I da, kraj emisije je dno dna. Ono sa Cecom, Arkanom, i ostalim stvarima,... tako zamisljam TV Kurir i TV Glas javnosti...

Link to comment

Savo the pavijan o fudbalskoj mafiji...

Savo Milošević, fudbaler sa najviše nastupa za selekcije Jugoslavije i Srbije i Crne Gore, nekadašnji igrač Partizana, Aston Vile, Saragose, Parme, Espanjola, Selte i Osasune, kaže da još nije odlučio da li će nastaviti igračku karijeru i, komentarišući aktuelne događaje, za beogradski sportski list 'Sport' kaže da je "došlo vreme da se država obračuna sa fudbalskom mafijom."Milošević je obišao svog nekadašnjeg klupskog i reprezentativnog saigrača Slavišu Jokanovića i fudbalere 'crno-belih' u Dubaiju. Još razmišlja da li da se preseli u Katar."Odmaram, pomalo treniram, da budem u formi ako zatreba, držim sebe pod tenzijom. Za amatera je to preozbiljan rad, a za profesionalca sasvim dovoljno," kaže Milošević o mogućem odlasku u Aziju, "bilo je priče, još je aktuelna, ali ništa se konkretno nije desilo, a u fudbalu je jedina konkretna stvar kada se stavi potpis. Imao sam ponuda, ali mi nisu odgovarale. Bio sam probirljiv, neću bilo gde i po svaku cenu. Ako u ovim godinama ne mogu da odem gde mi odgovara, bolje i da ne igram."Milošević kaže da bi povratak u Partizan, u ulozi igrača, bio pogrešan potez."Kod nas je fudbalska koncepcija da se igrači stvaraju i prodaju i šta bih tu ja sa 34 godine? Mislim, igrao bih uspešno, ali to ne bi bilo u interesu Partizana," kaže Milošević koji je pominjan i kao potencijalni novi funkcioner beogradskog kluba, "Svi mi, koji smo dugo u fudbalu, teško da znamo bilo šta drugo da radimo, pa i ja sebe vidim u fudbalu, naravno. Ali, stanje u fudbalu kod nas je tako da o svemu treba tri puta razmisliti."Milošević je za dnevni list 'Sport' prokomentarisao i poslednje događaje, hapšenja, optužbe o lažiranju mečeva..."To je posledica svega što se dešavalo i što se, nažalost, još dešava u srpskom fudbalu. Nisam iznenađen, država se bavila raznom mafijom, drumskom, duvanskom, pa je logično što je na red došla i fudbalska mafija. Tačnije, kriminal u fudbalu. Sve sfere društva su kriminalizovane, pa ni fudbal nije izuzetak."Milošević kaže da je takva istraga lakoobjašnjiva ako se zna da sledi privatizacija klubova."Jasno je da država želi prvo da sredi sve papire i podmiri račune, kako bismo došli do evropskog standarda. Svestan sam da to neminovno izaziva potrese, da se ljudi pitaju kako je moguće, a ja im odgovaram ? eto tako, moguće je," kaže Milošević.Bivši čelnici Crvene zvezde su u pritvoru, a u medijima se pominje mogužnost da bi na udaru mogli da se nađu i ljudi iz uprave Partizana."Kada je o Džajiću, Cvetkoviću i Marinkoviću reč, mnogo mi smeta način na koji je sve urađeno. Kamerama tamo nije bilo mesto iz više razloga. Jer, veliki su kriminalci svih ovih godina hapšeni, pa nije tako publikovano. Za to sam da sve ide tokom, ako treba da se podigne optužnica, da se to uradi, da ide sudski postupak, pa ako se dokaže da je neko kriv, tek onda javnost i svi ostali mogu da ga proglase kriminalcem. Do tada, privatnost mora da se poštuje. Da ne pominjem ponovo imena Zvezdinih bivših čelnika, njihov minuli rad i zasluge u fudbalu. Neki drugi su mnogo više zaslužili da posluže kao negativan primer. Ovo je trebalo da bude jasna poruka države."Milošević kaže da ne zna kako će se sve završiti ali i da će sa pažnjom pratiti sve što se dešava jer je, kako kaže, "od jedanaeste godine fudbal njegov život".

Link to comment

Deluje mi da je Brankica definitivno izgubila oštricu koju je imala nekada. Ne mogu da shvatim da ona ne može onom mentolu Ćurkoviću da zavuče ni jedno konkretnije pitanje, makar za jedno blago preznojavanje. Najbliže takvom pokušaju je bilo tipa:-"Ali gospodine Ćurkoviću, u javnosti se pominje da ste vi i Zečević uzimali novac za sebe?" -"Ma neeee, ma neeee, to nije istina. Sve je bilo transparentno i pošteno!"The EndNe sviđa mi se ni što je 99% podataka bilo po principu rekla/kazala i "procene stručnjaka". Nigde živog dokaza. Ipak, bitno je da se nešto kortrlja. Da će to doprineti nekom boljitku, sumnjam. Zvezdu i Partizan će i dalje voditi lopine, ove ili one, koristiće se veze u državnim strukturama kao što je oduvek i bilo, a prašina će se brzo slegnuti. Par glava će možda "leteti", ali to je kolateralna šteta. Najjači igrači su na sigurnom, mafijaši nemaju čega da se plaše, mi nekakvi ljubitelji fudbala i svojih omiljenih klubova ćemo nastaviti da se ložimo na utopističke ideje i to je otprilike to.

Link to comment
..Mozda se tajna krije u Curkovicevoj recenici - da je Zeka dobijao platu i BONUSE. Ako su sami sebi odredjivali bonuse i ako su za to placali poreze, lako je moguce da su podaci cisti a da su oni potpuno legalni milioneri...
shvatas li besmisao....
Link to comment
shvatas li besmisao....
Ne shvata on, jer se tako radi u Delti, ali ne i u gradjanskim udruzenjima, za koje nemaju mandat da tako rade. Zaboravljate da se ovde ne radi o privatnim firmama.
Link to comment
Ne shvata on, jer se tako radi u Delti, ali ne i u gradjanskim udruzenjima, za koje nemaju mandat da tako rade. Zaboravljate da se ovde ne radi o privatnim firmama.
kljucno...
Link to comment
shvatas li besmisao....
Nema besmisla...Ako su bili dovoljno pametni da sami sebi odredjuju bonuse, mogu da im pljunu pod prozor...Cure Zeki, Zeka Bjeki, Bjeka Curetu pa sve u krug...A takav sistem upravo postoji u Partizanu... Zato su i napravili udruzenje po njihovoj volji... Treba samo pogledati statut i tamo sve pise i sata sme i sta ne sme...Dakle davali bonuse i ako su placal iporeze jbg nema nista od kazni... Edited by pobednik
Link to comment

Gaf sa 1 Transfermarktom je bas neozbiljan...A ono selektivno navodjenje cifara me podsetilo na Svedoka Saradnika i njegove statistike...Najbolji deo ove epizode su Drulicev i Njegusev transfer. Tu su jedino pokazali nesto konkretno i zbog toga su Dzaja i Cvele vec u Bacvanskoj...Ovo ostalo ne bi proslo ni na jednom sudu...A Curkovic se pokazo idealnim za mesto Kostunicinog savetnika ili portparola...Onakvo prenemaganje... :lol:"Procenti koji su uzimali posrednici su bili od 7 do 10.""Ma ne! Mnogo su manji, mnogo manji...""Ali pri prodaji Spasica je bio procenat 7%. Vi ste bili odgovorni za taj posao.""Moguce, ne secam se. Znate, procenti nekad idu i do 15%..."

Edited by Brazilac
Link to comment
Ne shvata on, jer se tako radi u Delti, ali ne i u gradjanskim udruzenjima, za koje nemaju mandat da tako rade. Zaboravljate da se ovde ne radi o privatnim firmama.
Sva uduzenja i firme posluju na osnovu nekih akata. Ako su ih sami donosili kao sto jesu, onda nista nije iznenadjenje...Ko u udruzenjima gradjana daje mandat nekome?Ti ako strucnjak opste prakse bi morao, ako nista drugo, zbog tvojih godina da nesto i znas ... Edited by pobednik
Link to comment
Nema besmisla...Ako su bili dovoljno pametni da sami sebi odredjuju bonuse, mogu da im pljunu pod prozor...Cure Zeki, Zeka Bjeki, Bjeka Curetu pa sve u krug...A takav sistem upravo postoji u Partizanu... Zato su i napravili udruzenje po njihovoj volji... Treba samo pogledati statut i tamo sve pise i sata sme i sta ne sme...Dakle davali bonuse i ako su placal iporeze jbg nema nista od kazni...
po nasem zakonu, nemoguce...., plus, sto treba proveriti pranje love preko cerki firmi, 1 Bogoljub je pokusao, i neko vreme radio nesto slicno...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...