Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Jedno pitanje za ljude koji prate sportsku štampu.Ima li kakvih osvrta na insajder u žurnalu i JSLu?Čisto me interesuje....edit: sad sam vidio da će biti na blogu, bem ti posao, kasnim sa gradivom.
U žurnalu tajac. Objavili su samo Dejovu "izjavu" kako je to glupost. Ostalo, nič. Danas su objavili specijalnu stranu o Vojvodini, ali opet ništa o Insajderu.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Onako usput, ako i dalje ima onih koji neznaju ili nevjeruju kako funkcioniraju "kontroverzni biznismeni" iliti fudbalski manageri, i kako upravljaju karijerama svojih igraca evo primjera iz Hrvatske. U pitanju su nogometni menadžer Siniša šošo i nogometaš Romano Obilinović, igrač NK Mosor žrnovnica. Obilinovic je tajno snimao svoje razgovore sa Sosom a onda ih stavljao na lokalni radio. Oblinovic je imao povelika muda jer se sprdao a i uspio izaci iz odnosa sa šošom. Siniša šošo je inace odsluzio 7 godina zatvora za ubistvo covjeka, povezan je sa brojnim kontroverznim biznismenima i ima optuzbe za iznudu i utjerivanje dugova uz prijetnju ubistva obitelji. OBAVEZNO POSLUSATI.Razgovor Prvi (Jesi Spreman?):

(Highlight: "Ma jesi ti spreman, pitan te ja? Ma puštat će te mukte ako ja oću. Ko te neće pustit?" "Znan ja jebate, al...""Da ja rečen tvom predsjedniku da će plivat tamo po Jadru? Kako te neće pustit? Bez kune će te pustiti, jeba te on." Razgovor Drugi (Put u Kinu):
Razgovor Treci (KRAJ):
(Highlight: jesi ti neki murjak? :rolf:
Link to comment
U Žurnalu tajac. Objavili su samo Dejovu "izjavu" kako je to glupost. Ostalo, nič. Danas su objavili specijalnu stranu o Vojvodini, ali opet ništa o Insajderu.
Heh, Žurnal i JSL su izgleda Nacional fudbalske mafije. Nema drugog objašnjenja. Još jedan naklon Brankici. U politici devedesetih je koliko toliko bilo slobodnih medija, u sportu toga nema. Zato je ovo mnogo bitna emisija.
Link to comment
U žurnalu tajac. Objavili su samo Dejovu "izjavu" kako je to glupost. Ostalo, nič. Danas su objavili specijalnu stranu o Vojvodini, ali opet ništa o Insajderu.
Juce je bio tekst M.Todica na pola strane u Zurnalu, kako si to prevideo ? Inace clanak je pun relativizacija, diskvalifikacija sagovornika Insajdera, skretanje paznje na druge aktere (konkretno pominju se mecevi Zeleznik-Hajduk Kula). I vise puta ponovljeno da je sve to bilo nekad a da je sada drugacije.
Link to comment
Juce je bio tekst M.Todica na pola strane u Zurnalu, kako si to prevideo ? Inace clanak je pun relativizacija, diskvalifikacija sagovornika Insajdera, skretanje paznje na druge aktere (konkretno pominju se mecevi Zeleznik-Hajduk Kula). I vise puta ponovljeno da je sve to bilo nekad a da je sada drugacije.
Uf? Nemam jučerašnji žurnal... <_< Ako imaš, možeš li da skeniraš?
Link to comment
Juce je bio tekst M.Todica na pola strane u Zurnalu, kako si to prevideo ? Inace clanak je pun relativizacija, diskvalifikacija sagovornika Insajdera, skretanje paznje na druge aktere (konkretno pominju se mecevi Zeleznik-Hajduk Kula). I vise puta ponovljeno da je sve to bilo nekad a da je sada drugacije.
Clanak o prvoj emisiji je takodje ovakav, pitao bih gospodina M. Todica zasto on i ostali doajeni nisu pisali o takvim stvarima kada je njima sve to odavno poznato...
Link to comment

u zadnje vreme zaista slabo kupujem zurnal,ali sam ga kupio u ponedeljak i neprijatno se iznenadio novim dizajnom..na sta lice bre ono..kakav je ono papir...ono nije moj zurnal... angry.gif jel zna neko za ovu drasticnu promenu...nakon toliko godina,ili je samo bas taj dan tako bilo,jer nisam kupovao od tad

Edited by gorance
Link to comment

od sad ni ja necu da ga kupujem vise...ono ne vredi 30 dinara....radije cu da ih dam onom malom sto radi na semaforu i cisti stakla na avtomobile ,nego bolikiti

Edited by gorance
Link to comment
Clanak o prvoj emisiji je takodje ovakav, pitao bih gospodina M. Todica zasto on i ostali doajeni nisu pisali o takvim stvarima kada je njima sve to odavno poznato...
Jedini "žurnalov" novinar koji je išta pisao o malverzacijama u fudbalu i čak objavio knjigu bio je Nikola Simić. Moćnicima je on smetao i terali su ga više puta na sud, ali su ga na kraju pustili da piše svoje komentare, u fazonu, ko ga jebe, nek bude Don Kihot. Ipak, za svaki slučaj, knjiga je ubrzo posle štampanja misteriozno nestala iz trafika?!Sad kad je stvar dospela do vrlo gledane televizije, pa još sa nekim ozbiljnim sagovornicima, to je signal da se na sve moguće načine pokušaju osporiti ili relativizovati izjave učesnika emisije. Da li zbog zavisti prema novinarskom uspehu koleginice ili zato što odrađuje posao, tom nesretnom Todiću sadržaj emisije nije ništa posebno, a glavna zamerka mu je što se spominje da Santrač nije sam sastavljao tim i da je narod na demonstracijama skandirao "Slobo, Santrače" :thumbdown:
Link to comment

Onaj bivsi predsednik Obilica osuo sve zivo po Ceci (dosta vise nego li vec u insajderu) i zahteva hapsenje uz pitanje ko u vladi stiti tu obicnu mafijasicu... Ona pravi "kontra-udar" nazvaci ga patolskim lazovom :rolleyes: Sve to na sajtu Press-a, urnebes :ajde:

Link to comment
Jedini "žurnalov" novinar koji je išta pisao o malverzacijama u fudbalu i čak objavio knjigu bio je Nikola Simić. Moćnicima je on smetao i terali su ga više puta na sud, ali su ga na kraju pustili da piše svoje komentare, u fazonu, ko ga jebe, nek bude Don Kihot. Ipak, za svaki slučaj, knjiga je ubrzo posle štampanja misteriozno nestala iz trafika?!
tacno je sto to pises ... medjutim, isti taj Simic je pre 2-3 godine pisao o Raju Bozovicu kao "Don Kihotu u borbi za napredak scg fudbala" (parafraza, nije citat, mozda ga teacher ima u kolekciji) i to nakon 1 posete redakciji zurnala, dok se Simic krio u budzaku...Inace, Simicu ne diraj samo 2 coveka - Dzaju i Terzu... Ne znam da li je potrebno da kazem da je Simicev sin sekretar strucnog staba mlade reprezentacije, pa ono, eto... terza je ljkra...
Link to comment
tacno je sto to pises ... medjutim, isti taj Simic je pre 2-3 godine pisao o Raju Bozovicu kao "Don Kihotu u borbi za napredak scg fudbala" (parafraza, nije citat, mozda ga teacher ima u kolekciji) i to nakon 1 posete redakciji zurnala, dok se Simic krio u budzaku...Inace, Simicu ne diraj samo 2 coveka - Dzaju i Terzu... Ne znam da li je potrebno da kazem da je Simicev sin sekretar strucnog staba mlade reprezentacije, pa ono, eto... terza je ljkra...
Retki su oni koji nepokolebljivo teraju svoje principe, nesalomivi borci za pravdu još ređi... život nam pokazuje mnogo primera da to uglavnom baš i nije mudro.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...