Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da reakcija navijaca nije bila takva kakva je bila, ovaj Insajder bi na kraju prosao bez previse halabuke, kao i prethodni o kriminalu u fudbalskim klubovima. Ovako se prica svela na nekakav konflikt B92 protiv sportskih klubova (nastavak prvobitnog konflikta navijaci protiv B. Stankovic) umesto da je fokus ostao na problemu huligana i njihovim delima.
Prva recenica; nije poenta da tema prodje bez previse halabuke, vec suprotno. Nakon tog serijala o fudbalskoj mafiji, ko je najebao?Druga resenica; prva zamisao B92 i jeste bila da fokus bude na problemu huligana, ali i sam vrlo dobro znas da su klubovi stali u zastitu huligana. Resavanje problema huligana se jedino moze resiti hapsenjem uprave klubova koje ih brane, a tek onda huligana. Znaci kod nas uopste nije slucaj kao sto je bio u Engleskoj, da je dovoljno pohapsiti bagru sa tribine, kod nas je problem mnogo zajebaniji i cisto sumnjam da ce se skoro resiti.
Link to comment
Prva recenica; nije poenta da tema prodje bez previse halabuke, vec suprotno. Nakon tog serijala o fudbalskoj mafiji, ko je najebao?
Poenta je bila u tome da se halabuka digla (od strane B92 a i sire medj' novinarima) tek onda kada je zapreceno Brankici Stankovic, i pocela je cela stvar da se vrti skoro pa samo oko toga. Halabuka je svakako trebalo da bude podignuta, i svaki Insajder se trudi da to uradi (i za to svaka cast B. Stankovic), moja je poenta da se sam B92 (kao i drugi novinari) nije nista izjasnjavao dok se nisu nasli licno ugrozenim i uvredjenim. Zato su mi ponekad nastupi B92 (kao i novinara uopste) u celoj ovoj prici pomalo licemerni ponekad. Ne kazem da B92 nije u pravu, samo da se ne nose sa svim tim na pravi nacin.
Druga resenica; prva zamisao B92 i jeste bila da fokus bude na problemu huligana, ali i sam vrlo dobro znas da su klubovi stali u zastitu huligana. Resavanje problema huligana se jedino moze resiti hapsenjem uprave klubova koje ih brane, a tek onda huligana. Znaci kod nas uopste nije slucaj kao sto je bio u Engleskoj, da je dovoljno pohapsiti bagru sa tribine, kod nas je problem mnogo zajebaniji i cisto sumnjam da ce se skoro resiti.
Apsolutno se slazem sa tobom, samo sto mislim da ne treba da B92 od ovoga pravi neki sukob mediji protiv sportskih klubova, jer nije u tome poenta. Gmazovi u upravama klubova pokusavaju da bacaju prasinu u oci time sto direktno udaraju na B92 i njihove motive, a B92 se prakticno spusta na njihov nivo i prihvata tu igru. Bolje bi bilo da ih odjebu na finjaka i skoro pa ignorisu ovakva saopstenja, a da puste jos neku informativnu emisiju (u udarnom terminu) o ovom problemu, punu cinjenica, bez previse osvrtanja na neka direktna prepucavanja B92 - klubovi/navijaci. To neka resavaju na sudu. Valjda nije poenta svesno praviti nekakve heroje od novinara (i to sopstvenih) nego objektivno i jasno izvestavati o cinjenicama na terenu.Jos jedna epizoda Insajdera npr. bi uradila mnogo vise od 10 onakvih saopstenja.
Link to comment

Cak se ni ne radi o igranju na finjaka i kuliranju ovih dziberskih provokacija u fazonu poslali smo saopstenje/nismo, vec o njihovom fundamentalnom neshvatanju njihove uloge kao sveprisutnog medija u Srbiji. Oni se i sa nacionalnom frekvencijom i dalje ponasaju kao nalozena opozicionarska medijska kuca iz 90ih i koriste jezik koji je apsolutno neprimeren njihovoj trenutnoj poziciji u srpskom drustvu. To je ono sto svakom sa zrnom mozga bode oci u ovom saopstenju - jer mi svi znamo da oni to vise odavno nisu.

Link to comment
  • 1 month later...

Sredinom meseca se u Ljubljani na dva dana sastaju predsednici fudbalskih saveza sa prostora bivše SFRJ da vide kako izjebati što više kurvi u Sloveniji u roku od 48 časova kako unaprediti fudbal na ovim prostorima.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 4 months later...
Deda Mraz donosi novo gnezdo "orlovima"Srpska fudbalska reprezentacija dobija svoj "krov nad glavom" - kompleks u Staroj Pazovi. Karadžić: "Ne treba sad pričati o Kleu".v183862p0.jpgOd 1. januara 2011. godine srpska fudbalska reprezentacija imaće novu kuću - sportski kompleks u Staroj Pazovi. Četiri godine unazad najbolji srpski fudbaleri okupljali su se i trenirali u Kovilovu, poslednji put su tamo bili na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine (Farska Ostrva 3:0 i Slovenija 1:1), a od sledeće godine novo gnezdo "orlova" biće na velelepnom kompleksu u Staroj Pazovi.To je najavio predsednik FSS Tomislav Karadžić, koji je u petak ugostio ministra sporta u Vladi Gabona Fransisa Ndemeza.Fudbalsku reprezentaciju, sa novim selektorom Vladimirom Petrovićem-Pižonom, uskoro očekuje okupljanje pred nova dva meča u kvalifikacijama za EP, protiv Estonije i Italije, a biće smešteni u hotelu "Hajat"."Okupljanje naših fudbalera pred te dve utakmice biće poslednje van ovog kompelksa (u Staroj Pazovi). Objekat je spreman, radovi teku po planu i od 1. januara 2011. godine biće na raspolaganju svim fudbalskim selekcijama naše zemlje. Selektor Petrovič je izrazio želju da neki od narednih treninga održi upravo na ovim terenima kako bi polako navikavao reprezentativce na uslove koji ih očekuju narednih godina", izjavio je Karadžić.Predsednik FSS je rekao da je ponosan na taj objekat, jer je tom investicijom "zagaranatovana budućnost Fudbalskog saveza Srbije".Karadžić je prokomentarisao i aktuelnu priču oko pozivanja naturalizovanog Srbina Klea u reprezentaciju."Pitanje oko Kleovog državljanstva i eventualnog nastupa za našu reprezentaciju u ovom trenutku ne treba apostrofirati, jer nas očekuju važni mečevi u kvalifikacijama za EP. Drago mi je što je selektor rekao svoje mišljenje o tom pitanju i siguran sam da će u narednom periodu biti prilike, kako za Klea, tako i za druge fudbalere koji nisu iz grupe koja je sada na raspolaganju selektoru, rekao je predsednik FSS.Inače, poseta funkcionera iz Gabona imala je još jedan cilj - pokazati predstavniku zemlje domaćina narednog Afričkog kupa nacija građevinske sposobnosti srpskih firmi.Naime, srpske firme će učestvovati u izgradnji stadiona za to takmičenje u Gabonu 2012. godine.Ministar sporta Gabona bio je fasciniran onim što je video, posebno travnatim podlodama.Načelno je dogovoren i prijateljski susret Srbije i Gabona u nekom budućem vremenu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...