Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

kada ce da objave koje utakmice su namestene?
verovatno kad budu zavrsili istragu. zasad se samo pominje ulm - fener, a nova sumnja je na utakmice augsburg - osnabrück 3:0 i nürnberg - osnabrück 2:0.
Link to comment
Širom Evrope hapšenja zbog mitaPolicija u Nemačkoj, Velikoj Britaniji, Švajcarskoj i Austriji uhapsila je 17 osoba zbog sumnje da su učestovali u lažiranju skoro 200 fudbalskih utakmca Policija u Bohumu je saopštila da među utakmicama za koje se veruje da su bile nameštene su i tri odigrane u Ligi šampiona, kao i 12 u novoformiranoj Ligi Evrope. Istragom je utvrđeno da su utakmice lažirane u Nemačkoj, Belgiji, Švajcarskoj, Hrvatskoj, Sloveniji, Turskoj, Mađarskoj, Bosni i Hercegovini i Austriji. Policija je u Nemačkoj, Velikoj Britaniji, Švajcarskoj i Austriji napravila racije na ukupno 50 lokacija. U Nemačkoj je upaseno 15 osoba, a u Švajcarskoj dve, a prilikom pretresa zaplenjeno je više od milion evra u kešu, kao i veliki broj kompjutera. Svi uhapšeni osumnjičeni su da su podmićivali fudbalere, trenere i sudije, a potom su ulagali velike sume novca na kladionicama širom Evrope i Azije na rezultate nameštenih utakmica. Među uhapšenima su i Hrvati, braća Ante i Milan Šapina, koji su bili u središtu velike afere u Nemačkoj pre pet godina, kada je fudbalski sudija Robert Hojcer osuđen na zatvorsku kaznu, nakon što je priznao da je dobio mito od 70.000 evra da namesti više utakmica. Prema podacima koje je šaopštila policija iz Bohuma, utakmice su namestene u sledećim takmicenjima: Liga šampiona - 3 utakmiceLiga Evrope - 12 utakmica Kvalifikacije za prvenstvo Evrope za mlade (do 21 godinu) - više utakmica, istraga je još u tokuNemačka - 4 utakmice druge lige, 3 utakmice treće lige, 18 utakmica i regionalnim ligama, 5 utakmica u Oberligi, 2 utakmice reprezentacije do 19 godinaBelgija - 17 utakmica druge lige Švajcarska - 22 utakmce druge lige Hrvatska - 14 utakmica prve lige Slovenija - 7 utakmica prve lige Turska - 29 utakmica prve ligeMadjarska - 13 utakmica prve ligeBosna i Hercegovina - 8 utakmica prve ligeAustrija - 3 utakmice.
Link to comment

Spominju se neke akcije po Britaniji, ali ja ne vidim da će tamo iko da strada, tj. da se njihove lige spominju u negativnom kontekstu. Opet institucije Kraljice Babe prave pakt sa ološem trpajući sve pod tepih zarad spoljne fasade. Pa kad se dogovore ko će stradati a ko ne, izaći će se u javnost.

Link to comment

I naravno, nakon objavljivanja ove informacije, preko cele naslovne strane žurnala naslov: Hapšenja širom Evrope zbog nameštanja 200 mečevaSRPSKI FUDBAL ČIST!!!

Link to comment

saznalo se za neke od klubova koji su optuzeni za namjestanje medjunarodnih utakmica i ove sezone, od chega 1 iz kvalifikacija za CL - Tirana, Dinaburg, Vllaznia, Ljubljana i Honved

Link to comment
saznalo se za neke od klubova koji su optuzeni za namjestanje medjunarodnih utakmica i ove sezone, od chega 1 iz kvalifikacija za CL - Tirana, Dinaburg, Vllaznia, Ljubljana i Honved
Kakva sprdacina od istrage, sve velikani evropskog fudbala... Ako je Milan namestao u Italiji, da li je to radio i u LS, sta mislite?
Link to comment
I naravno, nakon objavljivanja ove informacije, preko cele naslovne strane žurnala naslov: Hapšenja širom Evrope zbog nameštanja 200 mečevaSRPSKI FUDBAL ČIST!!!
Uslovno rečeno. Sumnjiva utakmica u Bosni je Slavija - Leotar, a to su u stvari srpski klubovi, ondosno klubovi iz Republike srpske. Kada sam ja ovde pisao o nameštanjia na globalnom nivou, nazivali su me paranoikom i ludakom. A šta će sad da kažu?! Pri tom, ne mislim da ova akcija išta rešava jer su pošteđeni glavni igrači, oni veliki.Real i Milan imaju istog sponzora - kladionicu BetWin! Kada su se u Madridu međusobno susreli u Ligi šampiona, bilo je iz keca u dvojku! Dalje, da li vi stvarno verujete da Real može da bude "normalno" poražen 0:4 od nekog nižerazrednog španskog kluba u nacionalnom kupu?!Samo što su veliki klubovi dovoljno moćni da niko ne sme da ih dira. I zato što to rade na perfidniji način. Njima u kladionici ne odrađuju poslove Turci koji uleću sa ogromnim uplatama, zbog čega sve i postaje sumnjivo, već imaju čitav tim koji ulaže razumne sume, manje sumnjive. I kada stotine njih iz jednog organizovanog tima uloži, recimo, samo po 2000 evra, to je u ukupnom zbiru uloženo već najmanje 200-250 hiljada evra, koji donose dobit od nekoliko miliona evra! Edited by stoka
Link to comment
Uslovno rečeno. Sumnjiva utakmica u Bosni je Slavija - Leotar, a to su u stvari srpski klubovi, ondosno klubovi iz Republike srpske.
:lol: (izvini, jace je od mene)
Kada sam ja ovde pisao o nameštanjia na globalnom nivou, nazivali su me paranoikom i ludakom. A šta će sad da kažu?! Pri tom, ne mislim da ova akcija išta rešava jer su pošteđeni glavni igrači, oni veliki.Real i Milan imaju istog sponzora - kladionicu BetWin! Kada su se u Madridu međusobno susreli u Ligi šampiona, bilo je iz keca u dvojku! Dalje, da li vi stvarno verujete da Real može da bude "normalno" poražen 0:4 od nekog nižerazrednog španskog kluba u nacionalnom kupu?!Samo što su veliki klubovi dovoljno moćni da niko ne sme da ih dira. I zato što to rade na perfidniji način. Njima u kladionici ne odrađuju poslove Turci koji uleću sa ogromnim uplatama, zbog čega sve i postaje sumnjivo, već imaju čitav tim koji ulaže razumne sume, manje sumnjive. I kada stotine njih iz jednog organizovanog tima uloži, recimo, samo 2000 evra, to je u ukupnom zbiru uloženo već najmanje 200-250 hiljada evra, koji donose dobit od nekoliko miliona evra!
Licno se u ovom slucaju slazem s tobom. No, kome to dokazati. Stavise ispadnes smesan ako razmisljas u tom smeru, kao sto i sam znas... Dakle, svet je jedno bozansko mesto gde su svi dobronamerni, fini i pre svega posteni, a sport je jedan od njegovih najcednijih izdanaka, pare se ulazu zbog decje radosti a profit daje humanitarnim organizacijama kao i fondu za razvoj siromasnih klubova i sportista. Edited by ducca
Link to comment

tesko da postoji iko ko je dovoljno naivan da pomisli da namjestanja nema, cak i na tom nivou. no mene iskreno zesce smara ta paranoja, koja je dosla sa popularnoscu kladionica u zadnjih par godina. sad ne moze da prodje nijedan preokret, nijedna goleada, nijedan poraz favorita sto se nece javiti gomila kladionicara sa pouzdanim informacijama, da ne kazem dojavama, kako je sve to namjesteno :yawn2:

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Platini (i dalje) protiv snimakaPredsednik UEFA Mišel Platini potvrdio je svoj stav da je protiv uvođenja video snimaka tokom fudbalskih mečeva.Platini je od starta bio protiv video tehnologije u fudbalu, a svoj stvar nije promenio ni nakon skandaloznog pogotka posle koga je Francuska eliminisala Irsku u baražu za plasman na SP. Platinijev komentar došao je kao odgovor na burne reakcije svetske javnosti na pogodak Galasa kojem je prethodilo dvostruko igranje rukom Tijerija Anrija, koji je omogućio Francuskoj učešće na predstojećem Mundijalu.Veći broj visokih zvaničnika je lobirao da se video tehnologija koristi kao pomoć sudijama prilikom donošenja pojedinih odluka, ali je Platini ostao pri svom prvobitnom stavu. Francuz je odbacio svaku mogućnost da se uvede korišćenje kamera, ali isto tako želi da „progura“ eksperiment koji je prvo uveden u Ligi Evrope, u kojem dodatne linijske sudije stoje iza gola kako bi pomogli glavnim sudijama i njihovim asistentima. „Dodatni sudija iza gola bi video Anrijevo igranje rukom“, rekao je Platini za L’Ekip. „Video snimci tokom utakmica? To je loše rešenje. Kada pričamo o velikim utakmicama onda je lako, ali zar bi zaista imali 20 kamera na meču između Andore i Farskih Ostrva? Morali bi da budemo pošteni prema svima, u svim situacijama“, zaključio je Platini
Dakle, Platini je tu da zaštiti male od velikih :isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...