Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Ceniš da su face (Podunavac, Terza, Bulatović) pustile buvu da im se spremaju optužnice/hapšenja, ili da to tužilaštvo samo želi da nam svima zamaže oči?
ma jok. mislio sam uopsteno, koliko ce jos puta ta ista ekipa da isisava lovu iz srpskog fudbala i da li ce i dalje javnost da se iznenadjuje kad im murija zakuca na vrata kuca iz kojih su odavno pobegli u crnu goru. sve ovo pisem inspirisan opstiim odusevljenjem sportske javnosti uspesima fk vojvodina.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

press online:

Predsednik OFK ?Beograda Momčilo Minić tvrdi da on i njegovi saradnici nisu imali izbora osim da aminuju poteze bivšeg direktora kluba Zvezdana Terzića! Minić je potvrdio da je Terzić prilikom prodaje igrača radio ?na crno , ali nije mogao da kaže da li je nekadašnji predsednik Fudbalskog saveza Srbije uzimao deo novca za sebe! Predsednik OFK Beograda istakao je da on i njegovi saradnici nisu učestvovali u prodaji igrača i da je Terzić u tome imao potpunu autonomiju. Minić smatra da bi Terzić svakako trebalo da odgovara ukoliko je prisvajao novac od transfera.- Terzić je imao ovlašćenje da zaključuje ugovore u ime kluba, a posao nas iz Upravnog odbora bio je da kontrolišemo njegov rad. Međutim, mi nismo učestvovali u pregovorima prilikom prodaje igrača tako da nismo imali drugog izbora osim da prihvatimo ono što nam je on govorio. E sad, da li bi Terzić trebalo da odgovara zbog svega toga, nije na meni da kažem. Zna se ko je nadležan da utvrđuje da li je neko prekršio zakon - izjavio je Minić.Ukoliko bi Terzić bio osuđen za proneveru novca OFK Beograda, klub s Karaburme imao bi pravo da traži da mu sredstva budu vraćena. Minić, međutim, nije mogao kaže da li će ?romantičari" to i učiniti.- O tom - potom. Kada bih sad rekao da ćemo tražiti da budemo obeštećeni, prejudicirao bih ishod postupka protiv Terzića, a zaista ne želim da se bavim poslom Vidovite Zorke. Pored toga, to nije odluka koju bih mogao samostalno da donesem. Tu su i drugi organi kluba, koji bi trebalo da iznesu svoj stav.
najbolji deo je ipak ovaj:- Seoski klubovi prodaju igrače za kamion cigle ili dve svinje. Gde se beleži taj promet? Veoma je bitno da se utvrdi potpuna istina, da se vidi ko se ogrešio i u kolikoj meri. To je neophodno zbog samih klubova jer bez klubova nema ni sporta - istakao je Minić.
Link to comment

Ovo mu je pravi biser:- želeo sam da odem u klub i da tamo budem direktor mlađih kategorija. Mogu da odem gde god hoću, imam ponudu da danas napustim savez i dobijem posao u nekom od evropskih klubova, jer svi znaju kako Đora radi. Ali, zbog načina na koji pokušavaju sada da me kompromituju određeni ljudi i zbog raznih komentara koje je izazvala moja nagrada, razmišljam o tome da naredna godina ne bude moja poslednja u FSS. :bee:

Link to comment

Skandalozno ponašanje čelnika Fudbalskog savez SrbijeDesetina državne dotacije otišla u Đorićev džepMilovan Đorić će do decembra iduće godine od Fudbalskog saveza Srbije dobiti 50.000 evra otpremnine, tačnije nagrade, za odlazak u penziju. Sa druge strane, ministarka omladine i sporta Snežana Samardžić Marković obećala je 27. novembra da će pomoći fudbalsku organizaciju sa 2,9 miliona evra za izgradnju nacionalnog sportskog centra u Staroj Pazovi, pa se postavlja pitanje kako se na Terazijama troše pare poreskih obveznika.- Ako je tačno to što navodite, da u FSS planiraju tako visoke otpremnine, to je teško opravdati sa etičkog stanovišta. - kaže za „Blic“ Slaviša Zlatanović, državni sekretar za sport u ovom ministarstvu, navodeći da ne može da izrazi zvaničan stav bez kompletne informacije. Po rečima Zlatanovića, Ministarstvo je upoznato sa projektom FSS i zato ga je podržalo. - Fudbalski savez je obezbedio plac, a po rečima predsednika Karadžića UEFA će do kraja januara 2009. obezbediti pomenutu sumu. Zato je odlučeno da Ministarstvo učestvuje sa istim iznosom u izgradnji ovog kapitalnog objekta. Pored novca za ovu svrhu, Fudbalskom savezu sleduju i sredstva iz budžeta kad bude usvojen. - Prošle godine smo uplatili fudbalskoj organizaciji 45 miliona dinara, ali još ne znamo koliko ćemo dodeliti u 2009. Savezi su dužni da opravdaju svaki dinar koji dobiju iz budžeta. To, međutim, nije jedina preventiva za nenamensko trošenje para građana Srbije: - Ovo je poslednja godina u kojoj će se sredstva deliti paušalno. Ubuduće će Ministarstvo izdvajati pare samo na osnovu programa, odnosno konkretnih projekata - zaključuje državni sekretar. Milovan Đorić još nije odlučio da li će krajem 2009. otići u penziju, ali smatra da je zaslužio 50.000 evra, što je visina desetogodišnjih prosečnih primanja u Srbiji. - U stalnom sam radnom odnosu u Fudbalskom savezu i s obzirom da su zadovoljni mojim radom, još razmišljam da li da se povučem. Što se tiče nagrade, nikad od Saveza nisam dobio ništa osim plate koja se u poslednjih sedam-osam godina kretala između 1.000 i 1.500 evra, a bio sam i funkcioner i bavio se strukom. Pored toga, mislim da sam jedini koji je lično dobijao priznanja od UEFA za svoj rad – kaže Đorić. U pomenutu sumu uračunata je i neisplaćena premija za plasman na Svetsko prvenstvo 2006, zatim to što Đorić nije naplaćivao putne troškove i što su mu se dva privatna automobila pokvarila zbog poslovnih putovanja. Dosadašnji direktor trenerske škole FSS, koji će od Nove godine raditi samo sa mlađim kategorijama, zato ne smatra nemoralnim što će primiti taj iznos. - To su samo dve plate jednog sportskog direktora :lol: U Savezu zarađujemo manje nego ljudi u klubovima, a više znamo i radimo odgovorniji posao. Moja plata je 120.000 dinara i to zbog radnog staža, a Srbija se zbog mog rada nalazi u vrhu svetskog fudbala u mlađim kategorijama. Pogledajte rezultate poslednjih godina - zasluge za to pripadaju meni i mojim saradnicima. :Hail: Uz to, radimo u veoma teškim uslovima. Odluka FSS ipak začuđuje u svetlu natezanja sa bivšim selektorom Đukićem oko raskida ugovora. Njegova godišnja plata je iznosila je 240.000 evra, a FSS je uporan u stavu da mu ne isplati preostali novac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...