Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

sramota :mad: sta je sledece? da nece mozda zeku, coveka koji je toliko ucinio za partizan, a i za zvezdu, spasavajuci njenog novog gazdu od zlikovaca ili oca naseg sporta i coveka koji sve cini da nasim sportistima bude ugodno&lagodno na oi u prijateljskoj zemlji ili ove sadasnje fudbalske radnike koji se bore za dobrobeat™ naseg fudbala pohapsiti? :mad: insajder je uefa angry.gif

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
Ministarstvo sporta Poljske suspendovalo je, zbog umešanosti u korupciju, sve zvaničnike nacionalnog fudbalskog saveza (PZPN), koji se, zajedno sa Ukrajinom, priprema da organizuje prvenstvo Evrope 2012, javila je u ponedeljak novinska agencija PAP.
Link to comment
A što se velikog B. Bajića tiče, neko voli Moreiru, neko voli čak i žigića, a ja, eto, najviše volim tamo neke marginalce koji pošteno odrađuju svoje ugovore.
Vala baš. Naročito kada u sklopu poštenog odrađivanja ugovora pošteno nameste 4 (četiri) gola anonimnom protivničkom špicu u nameštenoj utakmici. Za nagradu, bivaju ubačeni u mafijaško-menadžerski paket isporuke nekoliko igrača u isti klub, koji nedugo zatim dospeva u ozbiljne pravne probleme usled nepotpune i/ili falsifikovane dokumentacije vezane za njihov transfer. Odavno nije viđen takav primer poštenog odrađivanja ugovora.
Link to comment
Vala baš. Naročito kada u sklopu poštenog odrađivanja ugovora pošteno nameste 4 (četiri) gola anonimnom protivničkom špicu u nameštenoj utakmici. Za nagradu, bivaju ubačeni u mafijaško-menadžerski paket isporuke nekoliko igrača u isti klub, koji nedugo zatim dospeva u ozbiljne pravne probleme usled nepotpune i/ili falsifikovane dokumentacije vezane za njihov transfer. Odavno nije viđen takav primer poštenog odrađivanja ugovora.
Opšte je poznato da je veliki B. Bajić jedan skroman i pošten momak. želeo je karijeru da završi u Partizanu, odbio je i super ponudu nekih tamo šeika. Neshvatljivom odlukom ljudi iz Partizana prodat je onda kada je bio najpotrebniji.
Link to comment
  • 1 month later...

pressonline:

Poznati srpski menadžer Ranko Stojić odbacuje optužbe da je proneverio novac od transfera Ivana Dudića u Benfiku! Stojić tvrdi da je od prodaje nekadašnjeg desnog beka Crvene zvezde zaradio 180.000, a ne pet miliona nemačkih maraka, kao što se spekuliše!Prema tvrdnjama pojednih medija, srpski istražni organi imaju saznanja da je Benfika za Dudića 2000. godine platila obeštećenje od sedam miliona maraka, od kojih je Zvezda dobila dva. Ostalih pet Stojić je, navodno, prisvojio, i to u dogovoru s tadašnjim predsednikom crveno-belih Draganom Džajićem.- Prvo, taj transfer je bio mnogo manji. Moja zarada je iznosila bruto 300.000, a neto 180.000 maraka. Ja za to imam dokaze u vidu dokumenata. Koliko je novca dobila Zvezda, zaista se ne sećam, a i nije me briga. šta je Zvezda uradila s tim parama i gde su one završile, uopšte nije moj problem - objašnjava Stojić.Iskusni menadžer poručuje da se uopšte ne plaši eventualne krivične prijave. Prema njegovim rečima, optužbe protiv njega zasnovane su na netačnim informacijama.- Jedva čekam da me optuže! Samo neka urade to, ali moraju da imaju na umu da ću im uzvratiti istom merom. Ja ću podići tužbe i podneti krivične prijave protiv njih. Ja sam, u vreme Dudićevog transfera, živeo i plaćao porez u Belgiji. Svi moji transferi detaljno su provereni na zapadu i nikada u životu nisam imao ni najmanji problem te vrste. Ti koji navodno spremaju krivičnu prijavu protiv mene morali to da imaju to na umu. Tvrdim da su informacije koje imaju netačne i nepotpune. Kako je moguće da uopšte razmišljaju o krivičnoj prijavi a da nemaju potpune informacije? - kaže Stojić.Nekadašnji golman Partizana i zagrebačkog Dinama, koji je i glavni finansijer Rada, ističe da mu najviše smeta narušavanje njegovog ugleda.- Zar sam ja, koji sam se vratio u Srbiju da uložim ono što sam zaradio na zapadu, zaslužio da mi se prave ovakvi problemi? Mnogo sam uložio u svoj imidž i ugled tako da neću dozvoliti da me neko ruši na ovaj način - zaključio je Stojić.
ne seca se a ima dokumentaciju i potpune informacije.ove sto se busaju "pa zar ja koji sam dosao da ulozim..." odmah treba preventivno hapsiti i ubaciti im serum istine. sve lepo snimiti i onda lagano ispocetka: gde si bio 17. jula 2000, godine u 4 i 15 posle podne...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ranko je blizu krivicne prijave.Hoce li u bezaniju ili ce hrabro pred sudske organe?Crnogorca ovo vise ni ne mora da tangira previse.B92:

Nova prijava protiv Džajića?Beograd -- Policija će podneti novu krivičnu prijavu protiv bivšeg direktora Crvene Zvezde Dragana Džajića i fudbalskog menadžera Ranka Stojića, saznaje B92 u vrhu MUP-a. Kako saznajemo krivične prijave biće podignute zbog transfera fudbalera Milana Dudića iz Crvene Zvezde u Benfiku koji je potpisan na sedam milona nemačkih maraka. Pretpostavlja se da su Džajić i Stojić na račun kluba uplatili dva miliona maraka, a ostalih pet milona prikrili.Džajić, zatim bivši finansijski direktor Zvezde Cvetković, kao i bivši funkcioner tog kluba Miloš Marinković, uhapšeni su 5. februara i u pritvoru su proveli pet meseci.Protiv njih je 7. februara pokrenuta istraga zbog sumnje da su protivpravno prisvojili 5,1 milion evra u transferu fudbalera Gorana Drulića u španski klub Real Saragosa, 2001. godine.Istraga protiv Džajića i Cvetkovića kasnije je proširena zbog sumnje da su od transfera fudbalera Zorana Njeguša u madridski Atletiko protivpravno prisvojili 3,5 miliona maraka, a zatim i zbog prisvajanja milion dolara od transfera Perice Ognjenovića u madridski Real.Okružni sud u Beogradu je istragu protiv Džajića i Marinkovića proširio i zbog sumnje da su od transfera Nemanje Vidića u moskovski Spartak, protivpravno prisvojili dva miliona evra.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Tužilaštvo teži da kara™ njega, ali i Vladu Bulatovića i Dražena Podunavca, po novim informacijama. Naravno, radi se o klasičnom jajarenju. Oni su "kao" povećali vrednost kluba, tako što bi uplatili neku crkavicu od svakog transfera, a gro zadržali za sebe. Ako se 2 igrača plate 4,5 miliona, od čega 3,5 završe u njihovim džepovima, a 1 milion u kasi kluba, to se zove "povećavanjem vrednosti kluba", a ne "pljačkanjem kluba". To je valjda neki novi crnogorski jezik, šta li je već...

Link to comment

Tanjug:

Džajić 26. februara pred istražnim sudijomSaslušanje bivšeg direktora FK Crvene zvezde Dragana Džajića i fudbalskog menadžera Ranka Stojića povodom zahteva tužilastva za proširenje istrage, zakazano je za 26. februar iduće godine, izjavila je danas Tanjugu portparol Okružnog suda u Beogradu Ivana Ramić.Istražni sudija Okružnog suda u Beogradu saslušaće Džajića i Stojića povodom sumnji da su zloupotrebili službeni položaj u vezi sa prodajom fudbalera Ivana Dudića u portugalsku Benfiku, precizirala je Ramićeva. Posle saslušanja, istražni sudija će odlučiti o zahtevu tužilaštva za proširenje istrage. Džajić i Stojić se sumnjiče da su od Dudićevog transfera protivpravno prisvojili pet miliona nemačkih maraka. Ovo je četvrti zahtev za proširenje istrage koje tužilaštvo traži protiv Džajića, koji je od zimus pod istragom zbog sumnje da je prisvojio novac od pet bivših Zvezdinih fudbalera.Okružno tužilaštvo saopštilo je ranije da je prilikom transfera Dudića iz Crvene Zvezde u portugalsku Benfiku ugovoreno je obeštećenje od sedam miliona nemačkih maraka.Fudbalski klub Benfika je svoje ugovorne obaveze ispunio i uplatio na račun Crvene Zvezde dogovorenih sedam miliona maraka, ali je na račun beogradskog kluba uplaćeno samo dva miliona nemačkih maraka, a za pet miliona nemačkih maraka postoji osnovana sumnja da su ih prisvojili Džajić i Stojić.Protiv Džajića, kao i bivših funkcionera Crvana zvezde Vladimira Cvetkovića i Miloša Marinkovića, pokrenuta je istraga zbog zloupotreba službenog položaja u vezi sa transferima četiri fudbalera tog kluba završena je u Okružnom sudu u Beogradu sredinom novembra. Predmet je čekao odluku tužilaštva o podizanju optužnice, međutim to se neće skoro dogoditi zbog novog zahteva za njeno proširenje.Džajić, Cvetković i Marinković su uhapšeni 5. februara i u pritvoru su proveli pet meseci.
Link to comment
ima jos jedno zanimljivije pitanje. dokle ce ovdasnje budale da padaju na iste fore?
Ceniš da su face™ (Podunavac, Terza, Bulatović) pustile buvu da im se spremaju optužnice/hapšenja, ili da to tužilaštvo samo želi da nam svima zamaže oči?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...