Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

5 minutes ago, Milošica said:

Jel onda GOAT ako Rafa više ne osvoji nijedan GS ili mora do 20? :happy:

 

Podrazumevam da ako osvoji RG,prestiže Feda po broju nedelja...

 

 

Ta rasprava nikada nece prestati kako god da budu izgledale brojke na kraju njihovih karijera, tako da moze da posluzi samo kad nema covek nista pametnije o tenisu da pise pa da ubije vreme. Svako ce da unosi neke svoje kriterijume da dokaze ono sto misli da je ispravno, a svi su ti kriterijumi realni jer su njihove karijere duge i trofejne. Novak i Rafa ocigledno imaju nameru da izguraju preko Rodzerovih 20 Grand Slamova, s tom razlikom sto Rafa gadja taj podatak a Novak gadja sve i to sto Novak otvoreno govori o tome a Rafa se folira da mu nije bitno ali ako dodje nece se buniti.

 

Ono sto je izvesno je da je u poslednjih pet godina Novak sam sebi najveci protivnik i prilicno ubedljivo najbolji igrac sveta ove decenije koja je na izdisaju. S obzirom da su u toj deceniji i Rodzer i Rafa aktivni i u najboljim godinama za tenis, Rodzer u prvoj polovini a Rafa uopste, meni je to sasvim jasan pokazatelj ko je od njih trojice najbolji igrac.

  • +1 1
Link to comment

uz duzno postovanje, karenjo busta, sram vas bilo! 

 

valjda i on, spanac kao takav, vidi da nadal parera nema velike sanse protiv novaka pa mu nije svejedno.

 

novace, glavu gore!

  • +1 1
Link to comment

Hehe kakva smrda. A kada je uzeo mto protiv Sapovalova u CF USO posle cetvrtog seta koji je izgubio sa 6:0... i vratio se oran, cio i veseo...
Ejh kad ne mozea da izgubis ko covek i sa stilom, bedno. Fuj!



  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Jumanji said:

Hehe kakva smrda. A kada je uzeo mto protiv Sapovalova u CF USO posle cetvrtog seta koji je izgubio sa 6:0... i vratio se oran, cio i veseo...
Ejh kad ne mozea da izgubis ko covek i sa stilom, bedno. Fuj!
 

 

Nisam gledao veci deo meca ali mislim da Novak nije ni uzimao MTO vec je samo dolazio fizio u pauzama, sto nije remetilo ritam meca. Ako se Karenjo-Busta necemu nadao pa je vise vodio racuna o tome sta radi Novak u pauzama umesto da je brinuo o svojoj igri to je samo njegov problem. Za ovu sezonu mu je dosta jedna pobeda na mufte. Ne moze svaki put da ti neki sticaj okolnosti dobija mec, ponekad moras i sam da se potrudis.

Link to comment

Ma on je nebitan lik. Ne znam sta je ocekivao. Ostace mu ta jedna pobeda protiv Novaka, mada ni nju nije zasluzio.

 

Prelistavam parove WTA polufinala RG, sve tamo do pocetka tekuceg milenijuma i koliko vidim Podoroska je igracica sa najnizom pozicijom na listi, da se probila medju 4.

Link to comment
 
Nisam gledao veci deo meca ali mislim da Novak nije ni uzimao MTO vec je samo dolazio fizio u pauzama, sto nije remetilo ritam meca. Ako se Karenjo-Busta necemu nadao pa je vise vodio racuna o tome sta radi Novak u pauzama umesto da je brinuo o svojoj igri to je samo njegov problem. Za ovu sezonu mu je dosta jedna pobeda na mufte. Ne moze svaki put da ti neki sticaj okolnosti dobija mec, ponekad moras i sam da se potrudis.
Ma naravmo da nije bilo MTO, samo u pauzi dobio masiranje :dry:
Link to comment

jbg, za njegov servis mi je odavno jasno da je blago rečeno nepouzdan i da niko, pa ni on sam sam ne zna kako će, ne u meču, nego u narednom gemu da servira, ali da mi je neko pre par godina rekao da će djokovic ovoliko da unapredi voleje - mislio bih da lupeta.

Link to comment

A ja se osjećao krivim što mi je ovaj dosadnjaković toliko antipatičan (kao, bez konkretnog razloga)...

 

znao sam da je smrda. :dry:

 

ali ovo se sjajno nadovezuje na onu priču o fluidnosti™ kriterijuma za dodjelu titule Koze, kao i same percepcije GOATstva ... kad bi ovaj smrda, npr., skupio mudašca da ovako nešto izasere kontra Sv. Rodžera? ... o zemljaku u čijem čmaru obitava da ne pričamo

 

edip - čekaj, ne računa se valjda ona diskvalifikacija Đokaševa kao poraz u njihovom h2h? :blink: ili uopšte, kao poraz u Đokaševoj statistici? 
 

zašto se onda Federerov “Džemperko” nastup u finalu WTF-a nije računao tako?

Edited by Pantelija jr
Link to comment

W/O walkover ili povlacenje pre meca ne ulazi u statistiku. Ako mec pocne, makar i jedan gem odigrali, racina se, ulazi u statistiku, bez obzira na razlog prekida, da li je bila predaja ili diskvalifikacija.



Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Ta rasprava nikada nece prestati kako god da budu izgledale brojke na kraju njihovih karijera, tako da moze da posluzi samo kad nema covek nista pametnije o tenisu da pise pa da ubije vreme. Svako ce da unosi neke svoje kriterijume da dokaze ono sto misli da je ispravno, a svi su ti kriterijumi realni jer su njihove karijere duge i trofejne.

 

Pa baš i nije tako. Ako bi Novak npr stigao RF po broju Slemova i nedelja na No. 1 mislim da čak ni Mirka, Tata i Mama mu a ni svi blizanci kad porastu ne bi mogli da stave ćaću im ispred Đovaka. Šije ga pa skoro u svim kategorijama i jedini razlog što nije uniformisano mišljenje da je Novak GOAT jesu ti Slemovi iako u krugovima ljudi koji su u stanju barem malo bolje da sagledaju situaciju i okolnosti u GOAT debati - Novak već jeste baš to. Sa 21 slemom ne bi realno bilo ama baš nikakve dileme, a što se mene tiče nema je ni sada. :evil:

Link to comment
W/O walkover ili povlacenje pre meca ne ulazi u statistiku. Ako mec pocne, makar i jedan gem odigrali, racina se, ulazi u statistiku, bez obzira na razlog prekida, da li je bila predaja ili diskvalifikacija.




Makar i jedan poen, ne gem.... onda mec ulazi u statistiku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...