Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

1 hour ago, Max Morlock said:

Mali oduševljava stavom i igrom.

Sent from my SM-N950F using controlled substances
 

Jak mi stav. Usrao se kao Goffin protiv Rodje.

Link to comment
19 minutes ago, Cash said:

Jak mi stav. Usrao se kao Goffin protiv Rodje.

 

Aman, covece. Klinac je dao sve od sebe u dva seta i ocekivano potonuo. Ovo je Roland Garros i Rafael Nadal, bolji i iskusniji igraci od Sinera ginu ovde duze od decenije kad je Rafa s druge strane mreze. Svaka cast klincu, ispruzio se koliko je mogao, ali dobiti Rafu ovde se ne smatra uzalud jednom od najtezih stvari u tenisu. Ovaj mec je bio gotov vec posle prvog seta koji je Rafa dobio u TB.

Link to comment
43 minutes ago, Mil@n said:

Samo da čestitam Novaku Đokoviću drugi RG, 18i GS, naravno, pod uslovom da nikoga ne opali lopticom. :huh:

 

+1

 

rutinirace rafu 3:0 u finalu, lakse nego ikada

tima sam se bojao

Link to comment

Apsolutno nista nije lose Siner uradio, niti je mogao vise, eventualno da je uzeo prvi set, i to bi bilo sve, a ko misli da bi Rafa dozvolio ovde da izgubi od vecine, pogotovu rookia ili da se cak namuci vise od jednog seta minusa, grdno se vara.
Italijan ima tek 19 godina, i tek je godinu i po profesionalni teniser (kasno poceo sa tenisom, bio je valjda skijas pre toga) tako da je ovo sto je napravio sjajan rezultat, ogromno iskustvo za njega i velike stvari su tek pred njim. Od prosle godine bas fino gura, osvojio i onaj NextGen turnir. Vidi se da je talenat, ali i radan, no mora jos mnogo pure da jede da bi mogao da zapreti jednom Nadalu na RG.

A Rafinjo se zalio i kukao ko Damjanov Zelenko na konferenciji kako je hladno i nije za tenis, i kako mu se spin ne prima, ko da je igrao protiv nekog iz top 10 u najmanju ruku -.-

Novace, nemoj da me nerviras samo.


Link to comment
6 hours ago, nisam ja said:

kada je tenis u pitanju srpska reč je meč. :)

 

odakle uopće utakmica? od takmac, takmičenje? 

 

za kolektivne sportove utakmica je reč. 

 

mislim ništa nisi ti pogrešio, samo tako niko ne govori. 🤘

 

Ako je meč u srpskom rječniku onda ok. I ja sam prije uvjek govorio meč ali utakmica lijepa zvuči na srpskom.

Link to comment
38 minutes ago, borris_ said:

 

Ako je meč u srpskom rječniku onda ok. I ja sam prije uvjek govorio meč ali utakmica lijepa zvuči na srpskom.

 

nemci su tu uprostili stvari. sve je Spiel. decija igra, Fußballspiel, Tennisspiel, Basketballspiel, ali takodje se kaze za muzicki komad Musikspiel, za pozoisnu predstavu Theaterspiel

Link to comment

Oduvek se u srpskom za tenis, koristi rec mec. Kao i vecinu individuslnih sporotva gde se dvoje nadmecu. Kao bokserski mec, npr.

Timski sportovi podpadsju pod utakmice, uglavnom. Mada i tu moze da se kaze mec izmedju Junajteda i Totenhema zavrsen vaterpolo rezultatom.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...