Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

21 minutes ago, Meazza said:

Kakve veze ima ko jeste ili nije djubre kad se prica o fudbalskom aspektu?

 

Realno nikakve, osim kad se odražava na učinak tima. Npr. neki od navedenih su dobijali višemesečne suspenzije zbog sranja koja su pravili, a neki drugi su snimljeni kako na Francuskom govore saigračima "nemoj više da dodaješ loptu tom i tom, on radi protiv nas". 

 

Bitnija distinkcija kad porediš kvalitete igrača jeste da li se uzima u obzir njihova cela karijera ili samo vrhunac iste? Recimo, meni su Suarezovih poslednjih par sezona u Liverpulu i prvih par sezona u Barseloni apsolutno nenadjebive. Ali taj peak ne može da se gleda u istoj ravni sa totalom dugotrajnijih igrača kao što je Lewa koji za 10 godina zabiju 300 golova, to je kao da pokušavaš da porediš golmana sa levim krilom.

 

(Dobro, nije mi najidealniji primer pošto je i Suki u stvari bio dosta učinkovit na duge staze, ali razumeš šta pokušavam da kažem.)

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Realno nikakve, osim kad se odražava na učinak tima. Npr. neki od navedenih su dobijali višemesečne suspenzije zbog sranja koja su pravili, a neki drugi su snimljeni kako na Francuskom govore saigračima "nemoj više da dodaješ loptu tom i tom, on radi protiv nas". 

 

 

Da, slazem se.

 

Quote

Bitnija distinkcija kad porediš kvalitete igrača jeste da li se uzima u obzir njihova cela karijera ili samo vrhunac iste? Recimo, meni su Suarezovih poslednjih par sezona u Liverpulu i prvih par sezona u Barseloni apsolutno nenadjebive. Ali taj peak ne može da se gleda u istoj ravni sa totalom dugotrajnijih igrača kao što je Lewa koji za 10 godina zabiju 300 golova, to je kao da pokušavaš da porediš golmana sa levim krilom.

 

(Dobro, nije mi najidealniji primer pošto je i Suki u stvari bio dosta učinkovit na duge staze, ali razumeš šta pokušavam da kažem.)

 

Jasno, idealno bi bilo da se sto vise faktora uzima u obzir. Sto se vise pojednostavljuje kriterijum, tim gora analiza. Ni ista postignuca nemaju istu tezinu ako je kontekst drugaciji, npr. nije isto biti najbolji strelac dok igras za najbolji tim u ligi i ako igras za tim iz sredine tabele. Ili sta je vece, dati tri gola od 6 na jednom mecu ili odluciti polufinale jednim golom?

 

Ako pricamo o Suarez vs Lewa, dajem prednost Suarezu jer se dokazao i u najkompetitivnijoj evropskoj ligi (PL) i zato sto je vise uradio na velikim reprezentativnim turnirima, a ako me secanje dobro sluzi i u nokaut fazi CL protiv jakih timova. Ima bolji peak, cini mi se da bolje igra pod pritiskom od Lewe i da ce pre od njega da resi neku tesnu utakmicu stvorivsi sansu ni iz cega, a sto se tice brojeva (fun fact) Sukijevi su na nivou Ronaldove goal production statistike. (Sigurno bi imao i bolje brojeve da veci deo karijere igra u Bajernu koji u Bundesligi nema nikakvu konkurenciju.)

  • +1 3
Link to comment

Suarez je vrhunski igrač, po mom mišljenju najbolji posle Mesi-Ronaldo dvojca. Mnogo je evoluirao u odnosu na dane iz Groningena/Ajaksa kada je bio sinonim sebičnosti. Njegova vrlo bitna karakteristika je što je dobar kada je tvrdo, masu golova je dao kada je frka, pri čemu je vremenom postao i sasvim pristojan asistent. Meni je neverovatno da ga je Barselona prodala, i ove godine ima 20+ golova u nogama.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, lazni said:

Suarez je vrhunski igrač, po mom mišljenju najbolji posle Mesi-Ronaldo dvojca. Mnogo je evoluirao u odnosu na dane iz Groningena/Ajaksa kada je bio sinonim sebičnosti. Njegova vrlo bitna karakteristika je što je dobar kada je tvrdo, masu golova je dao kada je frka, pri čemu je vremenom postao i sasvim pristojan asistent. Meni je neverovatno da ga je Barselona prodala, i ove godine ima 20+ golova u nogama.

 

Čovek je imao 50% veću platu od De Hee koji je trenutno najplaćeniji igrač u PL. Pritom je Mesijev najbolji ortak, što znači da ima zagarantovano mesto u startnoj postavi bez obzira na formu. Kako izgleda ekipa sa njima dvojicom u napadu koji se bez lopte šetkaju okolo uglavnom protiv modernog tima koji igra brutalan presing je moglo protiv Bajerna (ponovo) da se vidi. Pritom je postojao vrlo realan rizik da se neko od onih idiota iz uprave zajebe i počasti ga nekim novim četvorogodišnjim ugovorom pored koga bi Bejlov delovao kao manja omaška.

 

E sad ovo gore je neko moje logičko zaključivanje na osnovu informacija koje sam pokupio prateći, a verovatnije objašnjenje je da se Bartomeu pravio blesav i nije se mešao u sopstveni posao kompletno ignorišući gomilu indicija da stvari klize nizvodno, a onda kad se puklo 8-2 (što je ipak stvarno nezabeležena bruka) baš je sve otišlo do đavola i neko je morao da bude žrtveni jarac.

 

Inače uz sav respekt za Suareza koji je glatko najbolja devetka koju sam imao priliku da gledam (Ronalda sam vrlo malo zakačio u onom izdanju pre povreda), mora se reći da mu je učinak u CL prilično sramotan u zadnjih 5 sezona.

Edited by Deco
Link to comment

Pa dobro, ako hoćeš da uštediš onda neka ti devetka bude Braithwaite, šta fali, njemu je višestruko manja plata. Sa tim rezonom realno su mogli da puste i da Messi ode, koliko bi tek tu uštedeli...

 

Ne znam samo kako Simeone nije skapirao da će Suarez da se šetka po terenu, nego ga budala gurnuo u starnu postavu i eno, 19 golova na 25 utakmica.

Link to comment
49 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pa dobro, ako hoćeš da uštediš onda neka ti devetka bude Braithwaite, šta fali, njemu je višestruko manja plata. Sa tim rezonom realno su mogli da puste i da Messi ode, koliko bi tek tu uštedeli...

 

Ne znam samo kako Simeone nije skapirao da će Suarez da se šetka po terenu, nego ga budala gurnuo u starnu postavu i eno, 19 golova na 25 utakmica.

 

Zato što se verovatno ne šetka po terenu jel bi odleteo na klupu promptno, pošto je Simeone trener za razliku od Valverdea i Setiena a i ne bi imao problema to da uradi jer ne bi trpeo nikakve reperkusije zbog toga? Ne znam, nagađam samo, pošto bi radije gledao farbu kako se suši nego ATM.

Link to comment
7 hours ago, Deco said:

 

Zato što se verovatno ne šetka po terenu jel bi odleteo na klupu promptno, pošto je Simeone trener za razliku od Valverdea i Setiena a i ne bi imao problema to da uradi jer ne bi trpeo nikakve reperkusije zbog toga? Ne znam, nagađam samo, pošto bi radije gledao farbu kako se suši nego ATM.

 

Simeone bi smeo da stavi Mesijevog ortaka na klupu da je kojim slucajem bio trener Barse? Good luck with that.

Link to comment
5 hours ago, Meazza said:

 

Simeone bi smeo da stavi Mesijevog ortaka na klupu da je kojim slucajem bio trener Barse? Good luck with that.


Mislim da bi Simeone stavio i Mesija na klupu, čisto da ovom ortaku ne bude dosadno.

 

Nije za poredjenje, ali na klupi je bio 120mil plaćeni Felix, 70mil plaćeni Lemar...

Link to comment
6 hours ago, Meazza said:

 

Simeone bi smeo da stavi Mesijevog ortaka na klupu da je kojim slucajem bio trener Barse? Good luck with that.

 

Mislim da se nisam baš najbolje izrazio...I pored toga što mi deluje da je Simeone neuporedivo veće ime i "zajebaniji" trener od ovih polu NN likova koje Barselona preferira iz bog te pita kog razloga i njemu bi u hipotetičkoj situaciji da je u Barseloni bilo jasno šta može da se desi ako krene takve poteze da vuče. Čini mi se da se sećam da je Ronaldo Zidana bukvalno ispsovao kad je izmenjen ranije na nekoj ligaškoj utakmici i posle mislim da se to nije više ni dešavalo.

 

Hteo sam reći da je u ATM Suarez neko ko je samo još jedan od igrača koji je pritom tek stigao, tako da će minutaža/status da mu zavisi kompletno od zalaganja i pružene igre a to u Barseloni evidentno već duže vreme nije bio slučaj. Uostalom ovo je PL tema pa da ne trolujem dalje.

Edited by Deco
  • +1 1
Link to comment

da ne razvodnjavam topik o reprezentaciji pa ću da pitam ovde, koja je priča o mitrovim izostanku iz 11 fulama

 

sećam se da se  izglupirao sa nekom korona žurkom

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...