Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Nego, hajde da se ne smara sa pričom o "domaćem" terenu u ovakvoj sezoni. Uzmite samo rezultate Leicestera (6 poraza kod kuće, 1 u gostima), Uniteda (4 poraza kod kuće, 0 u gostima), Liverpoola (5 poraza zaredom kod kuće) i Arsenala (imali seriju od 4 poraza kod kuće zaredom) kod kuće i u gostima u obzir.

Link to comment

Naravno, samo retardi tipa Viškovića ne kapiraju šta "prednost domaćeg terena" danas predstavlja.

 

Ali problem sa Liverpulom je u tome što mu nisu ništa bolji ni rezultati na strani :isuse: 

Link to comment

U vreme kad se igra bez publike, jedino bi Tony Pulis imao prednost domaceg terena zato sto voli da manipulise podlogom i dimenzijama istog.

Link to comment
1 hour ago, WTID said:

U vreme kad se igra bez publike, jedino bi Tony Pulis imao prednost domaceg terena zato sto voli da manipulise podlogom i dimenzijama istog.

 

I Pep kao što vidimo, jer mu nedostatak publike nije hendikep :fantom:

 

Ovo sinoć, prema zasluzi, ohrabruje me samo što sam ponovo Žotu video na terenu. Neka strepi Fulam, biće sigurno neki šut u okvir gola!

 

 

 

Link to comment

Nemoj tako, City ima dobar fan base, oni su i na Maine Road-u imali po 30k.

 

Realno, najvise fotografa dolazi na Anfield, taj trend traje jos od 80-ih.

Link to comment

Nah, možda samo malo istine za Anfield. Većina klubova po engleskoj, što PL što niže po ligama ima ogromnu lokalnu podršku a do pre 15-20 godina su stadioni bili relativno mali pa nisu mogli ni te lokalce da zadovolje kartama. Sad, da kao random osoba uđeš na Anfield bi bio amejzing poduhvat ili puka sreća (ili da platiš kartu 300 evra/funti). Većina ljudi koja dolazi na Anfield ima membership karte godinama ako ne i decenijama a karte za stadion se dele prema kriterijumu broja poseta utakmica, gostovanja, međunarodna takmičenja...I to ne samo Anfield. Trenutno jedino City, Arsenal, Spursi imaju mladju publiku na tribinama jer su ima stadioni ogromni pa imaju veću mogućnost za komercijalizaciju. Ostalo, prosek godina čak i na navijačkim tribinama je dobrano preko 40 godina, uz poneki izuzetak a sve su to većinom lokalci sa članarinom od pre Hrista. I poneki član navijača iz druge zemlje/grada koji tradicionalno dobijaju po par karata za ne derbi utakmice. (Slično je recimo sa Union Berlinom koji je bio popularan i kad su tavorili po nižim ligama. Da bi kupio kartu za tekmu morao bi da potrefim onih 1000 karata u slobodnoj prodaji ili ako hoću da udjem u bubanj za nekom od 20K za članove morao bi da budem član barem 2 godine, idem na gostovanja i imam makar 10 utakmica godisnje na domaćem terenu. Ili da kupim kartu od tapkarosa za 100 evra. I znas na koliko sam tekmi Uniona bio za 6 godina u Berlinu? 3. Jedna prvenstvena, 2 prijateljske. Slično je po Engleskoj, naročito za "poznate" kao što je Liverpul)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Da dopunim za Enfild, da, deo karata dobijaju i zvanični fan klubovi po svetu i nije baš toliko jednostavno doći da iste, pogotovo što su uveli i random provere na ulazu, da li se ime na karti poklapa sa dokumentima onog koji ulazi na stadionu, što će reći, ta karta ne može tako lako da se ustupi ili nedajbože, preproda nekome. 

 

Ima turista svakako, ali mahom je ovako kako je Zlurad opisao.

 

Link to comment

Znam ja likove iz Berlinskog Liverpul ogranka. Gledali tekme par puta zajedno, organizovali finale lige šampiona (kad smo pobedili :) ali se generalno slabo minglujem sa navijačkim odsecima, osim ako to nije Radnički). Oni dobiju 5 karata za neku random utakmicu koja je apsolutno nebitna u tom trenutku za mesto na tabeli. Plus, moraš da plaćaš članarinu i njima, da ides na sastanke, da budes aktivan po forumima, glasas, budes dobar drug i pregaoc. Sve u svemu, ne isplati se.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, Zlurad said:

Nah, možda samo malo istine za Anfield. Većina klubova po engleskoj, što PL što niže po ligama ima ogromnu lokalnu podršku a do pre 15-20 godina su stadioni bili relativno mali pa nisu mogli ni te lokalce da zadovolje kartama. Sad, da kao random osoba uđeš na Anfield bi bio amejzing poduhvat ili puka sreća (ili da platiš kartu 300 evra/funti). Većina ljudi koja dolazi na Anfield ima membership karte godinama ako ne i decenijama a karte za stadion se dele prema kriterijumu broja poseta utakmica, gostovanja, međunarodna takmičenja...I to ne samo Anfield. Trenutno jedino City, Arsenal, Spursi imaju mladju publiku na tribinama jer su ima stadioni ogromni pa imaju veću mogućnost za komercijalizaciju. Ostalo, prosek godina čak i na navijačkim tribinama je dobrano preko 40 godina, uz poneki izuzetak a sve su to većinom lokalci sa članarinom od pre Hrista. I poneki član navijača iz druge zemlje/grada koji tradicionalno dobijaju po par karata za ne derbi utakmice. (Slično je recimo sa Union Berlinom koji je bio popularan i kad su tavorili po nižim ligama. Da bi kupio kartu za tekmu morao bi da potrefim onih 1000 karata u slobodnoj prodaji ili ako hoću da udjem u bubanj za nekom od 20K za članove morao bi da budem član barem 2 godine, idem na gostovanja i imam makar 10 utakmica godisnje na domaćem terenu. Ili da kupim kartu od tapkarosa za 100 evra. I znas na koliko sam tekmi Uniona bio za 6 godina u Berlinu? 3. Jedna prvenstvena, 2 prijateljske. Slično je po Engleskoj, naročito za "poznate" kao što je Liverpul)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

Ne dovodim u pitanju tvoje poznavanje pravila kupovine karata, siguran sam da postoji limit preko kojeg ne sme da se ide kad su u pitanju pretplatne karte kao i da postoji minimum koji pustaju u slobodnu prodaju.

 

Sumnjam da ce neko ko dolazi i Azije imati problem da plati par stotina funti i slika se na Kopu.

 

Samo da se razumemo, nije nista lose biti fudbalski turista, bitno je doprineti atmosferi koliko je moguce. 

Link to comment

Fulham, zbog tog gola moze ispasti iz lige, bas kao sto je Villa prosle sezone ostala u ligi zato sto je zakazala tehnologija protiv Sheff U.

 

Iako mislim da nenamerno igranje rukom ne treba sankcionisati, jos vise sam protiv toga da se pravilo menja u poslednjoj trecini sezone.

 

 

  • +1 1
Link to comment

To su pravilo tj. interpretaciju promenili još u prvoj trećini sezone, kad je počelo da se gunđa što gledamo previše penala pa su svašta nešto uzeli da pojašnjavaju™, između ostalog i Llorente rule. 

 

E sad, što nije svaki sudija dobio memo, to je drugi problem.

Link to comment
5 hours ago, Zlurad said:

Znam ja likove iz Berlinskog Liverpul ogranka. Gledali tekme par puta zajedno, organizovali finale lige šampiona (kad smo pobedili :) ali se generalno slabo minglujem sa navijačkim odsecima, osim ako to nije Radnički). Oni dobiju 5 karata za neku random utakmicu koja je apsolutno nebitna u tom trenutku za mesto na tabeli. Plus, moraš da plaćaš članarinu i njima, da ides na sastanke, da budes aktivan po forumima, glasas, budes dobar drug i pregaoc. Sve u svemu, ne isplati se.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

Pa nije baš skroz tako, utakmice nisu uvek nebitne, nego je prosto random i gledaju da svako dobije nešto. Srbija je dobijala i Everton (Origi '96.), Man Utd (:by:Žoze) tekme, ali da, po par karata za par tekmi u sezoni pa kako ti se zalomi. 

(od Berlinaca znam samo Andrea)

 

1 hour ago, WTID said:

 

Ne dovodim u pitanju tvoje poznavanje pravila kupovine karata, siguran sam da postoji limit preko kojeg ne sme da se ide kad su u pitanju pretplatne karte kao i da postoji minimum koji pustaju u slobodnu prodaju.

 

Sumnjam da ce neko ko dolazi i Azije imati problem da plati par stotina funti i slika se na Kopu.

 

Samo da se razumemo, nije nista lose biti fudbalski turista, bitno je doprineti atmosferi koliko je moguce. 

 

I to što se pusti u slobodnu prodaju ti ne možeš tek tako da kupiš, moraš da imaš i malo sreće. Jedino što te neke karte ipak završe kod preprodavaca pa i "bogati Azijat" može da pukne tih nekoliko stotina funti za kartu, ali to je sve ređe i sve se ozbiljnije bore s tim.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, WTID said:

Fulham, zbog tog gola moze ispasti iz lige, bas kao sto je Villa prosle sezone ostala u ligi zato sto je zakazala tehnologija protiv Sheff U.

 

Iako mislim da nenamerno igranje rukom ne treba sankcionisati, jos vise sam protiv toga da se pravilo menja u poslednjoj trecini sezone.

 

 

 

sreća pa gostuju na Enfildu i mogu da nadoknade :covid19:

  • Haha 1
Link to comment
Quote

„Ne mogu da verujem da Mane nije pao (posle duela sa Andresom Kristensenom u šesnaestercu)… U redu, bio je to dobar prijem i verovatno je pomislio da može da postigne gol. Ali, nešto slično je uradio i nedavno protiv Šefilda. Samo se pitam da li je to zato što je Salah prvi izvođač penala. Možda je Mane pomislio da će Salah dobiti priliku da postigne novi gol ako on padne. Svedoci smo da se njih dvojica jure za status najboljeg strelca već nekoliko sezona„, rekao je nekadašnji napadač Crvenih.

 

Quote

„Možda je ovo pomalo luda teorija, ali njih dvojica imaju ogroman takmičarski duh… Videli smo već situacije da jedan drugom ne žele da dodaju loptu u šansama. Videli smo sebičnost i pomalo nezadovoljstva u njihovim reakcijama. Tako mi je ova teroija i prošla kroz glavu jer sam već video Manea pre da pada u ovakvim situacijama„, dodao je Oven.

 

:fantom: a mi mislili propoštenio se Sadio

  • Haha 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...