Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Uvek me je fascinirala ideja da se golman i stoperi + zadnji vezni tako dodaju pod presingom na desetak metara od svog gola, a da nemaju nameru da krenu u brz razvoj napada u slucaju da, recimo, izbace dvojicu napadaca koji vrse presing. Koja je onda poenta tog rizikovanja? Skoro sam tako gledao kako je Dortmund unistio Lajpcig najvisim mogucim presingom - i kad pritisak ne uspe, nema stete, ovi ponovo vrate golmanu pa krenu ispocetka. .

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Meazza said:

 

Postao sam fan ovog coveka, obozavam njegove nastupe.

Malo je direktniji pa je prijemčiviji, ali sve je to deo šoua™ u kome svako igra svoju ulogu. Sve bi ja to poslao na vruću trenersku klupu pa neka se tamo dokazuju.

Link to comment
16 minutes ago, čekmeže said:

Malo je direktniji pa je prijemčiviji, ali sve je to deo šoua™ u kome svako igra svoju ulogu. Sve bi ja to poslao na vruću trenersku klupu pa neka se tamo dokazuju.

 

Naravno, njega zovu zbog reakcija koja će izazvati svojim komentarima, sigurno ga ne zovu zbog njegovog trenerskog razumevanja fudbala :D

 

Link to comment
9 hours ago, Meazza said:

 

Postao sam fan ovog coveka, obozavam njegove nastupe.


Isti onaj čovek koji bi šamarao fudbaler posle slabe partije?!? 
Ume da ubode poentu, ali uglavnom sve svodi na manjak želje, volje, htenja,...

 

 

Link to comment
5 hours ago, Malvo said:

Uvek me je fascinirala ideja da se golman i stoperi + zadnji vezni tako dodaju pod presingom na desetak metara od svog gola, a da nemaju nameru da krenu u brz razvoj napada u slucaju da, recimo, izbace dvojicu napadaca koji vrse presing. Koja je onda poenta tog rizikovanja? Skoro sam tako gledao kako je Dortmund unistio Lajpcig najvisim mogucim presingom - i kad pritisak ne uspe, nema stete, ovi ponovo vrate golmanu pa krenu ispocetka. .

 

Meni isto to ide na zivce, usporava igru previse, taman kad se razjurcaju svi u 2-3 napada dodje jedan ovakav i kao "e, stani sad, polakice, idemo".

 

A glede upotrebljivosti takve igre, nije dovoljno samo da izbacis dva napadaca jer onda juris u napad 9 na 8, tu realno nemas neku znacajnu prednost. Zato igras sporo i privlacis sto vise protivnika na svoju polovinu i presing, i tu ako dobro postavis stvari obicno imas priliku za jedan dubinski pas od zadnjeg bezveznog ka napred, time izbacujes 5-6 igraca iz igre i imas sansu u 5 na 4 ili 4 na 3 igri, sto je vec znacajnija prilika da se nesto konkretno napravi.

A ako nista od toga ne bude, tj. ako se odbrana ne zaleti previse, pa onda imas pozicioni napad na njihovoj polovini, jedino sto si potrosio 2 minuta da bi do toga dosao.

Link to comment
Malo je direktniji pa je prijemčiviji, ali sve je to deo šoua[emoji769] u kome svako igra svoju ulogu. Sve bi ja to poslao na vruću trenersku klupu pa neka se tamo dokazuju.
Svaki put na skaju kad tekmu vode Martin "and its live" i Nevil desi se da ovaj potonji krene u analize šta je trener trebalo da uradi, koji igrač da radi šta, koju formaciju da igraju, ovaj prvi mu samo kaze "izgleda da se bas razumeš u trenerski posao. Zašto ne probaš?". Nakon kiselog osmeha Nevile obično pravi petominutne pauze i smanji doživljaj.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Zlurad said:

Svaki put na skaju kad tekmu vode Martin "and its live" i Nevil desi se da ovaj potonji krene u analize šta je trener trebalo da uradi, koji igrač da radi šta, koju formaciju da igraju, ovaj prvi mu samo kaze "izgleda da se bas razumeš u trenerski posao. Zašto ne probaš?". Nakon kiselog osmeha Nevile obično pravi petominutne pauze i smanji doživljaj.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

A bilo bi zabavno i da je Kina neko podsetio na temu "bad champions" da je prošle sezone, u ovom momentu, šampion bio na -18 :fantom:

 

Kin je klikbejt u tv formatu

Link to comment

Pa svi ti punditi su manje više popušili kao treneri, čak i Širer, što opet ne znači da teoretski ne umeju da objasne suštinu problema. Najjače da Keano nakon hiljadu PL tekmi ne ume da oceni gde škripi. Može da se desi da pundit savršeno razume suštinu igre, samo kao trener ne ume to da prenese na igrače, što je opet nebitno u punditskom poslu.

  • +1 9
Link to comment

Izgleda da je crveni Součeku poništen.

 

Ako je tačno, ovo postavlja jedan novi problem pred FA i sudijsku organizaciju. Dean je znači u tri dana napravio dve grozomorne odluke koje su morale biti poništene. Da li će on imati neke posledice?

 

edit: Antonio verovatno propušta meč FA kupa sutra. U najboljem slučaju će početi sa klupe.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Ma Keane je psihopata, poor man's Gordon Ramsay za ljubitelje fudbala.

 

Liverpool satra kombinacija faktora.

 

Prvo, tu je frikiš-sezona sa ozljedama, ali koja i nije tako frikiš ako se uzme u obzir da je Klopp u posljednjoj dortmundskoj sezoni u jednom momentu imao kompletnu odbranu na respiratorima.

 

Drugo, tu je domino-efekt sa prebačajem Hendersona i Fabinha u odbranu kojim su grohnuli i sredina terena i napad.

 

Treće, tu je generalno katastrofalna sezona TAA i Firmina.

 

Četvrto, ozljeda Jote.

 

Peto, nema navijača da daju 1 impuls sa tribina što adrenalinskom fudbalu treba.

 

Šesto, energetski zahtjevan fudbal ne ide baš najbolje sa zgusnutim rasporedom.

 

Sedmo, Pep je našao Artetine bilješke.

 

Osmo, Thiago je Veron.

 

EDIT: @Jean-Luc Picard Dean je doslovno u istom napadu napravio dvije pogrešne odluke oko crvenih kartona u sezoni 2015-16, isključio Gabriela, a ne Diega Costu. Gabrielu poništena suspenzija zbog kartona, Costa ju je dobio, ali Dean je ostao postojan kano klisurina.

Edited by ArleKino
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...