Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

7 minutes ago, John Coltrane said:


Ubacujem u raspravu kao pozitivan primer da menjanje pravila ne znači nužno promenu na gore. Možda bi bolje bilo da se vratimo na cokule i krpenjače?! 

Zamisli da je ‘86 pregledan snimak Maradoninog gola rukom, zvali bi je ruka prevaranta a ne bozija :dry:

 

Ja sam rekao da menjanje pravila znaci nuzno promenu na gore? Ne. Napisao sam da je to konkretno pravilo ranije svima bilo jasno i da je bilo dobro, a da sad nikom nije sasvim jasno i da nije dobro. Znaci pricamo o jednom konkretnom pravilu, ne o pravilima u opstem smislu. Ni primer Maradoninog gola nema nikakve veze s raspravom jer po fudbalskim pravilima iz 86 Maradonin gol nije validan. Gol je priznat ne zato sto je pravilo bilo lose ili nejasno vec zato sto su glavni i linijski sudija bili slepci.

Edited by Meazza
Link to comment
36 minutes ago, Meazza said:

 

Ja sam rekao da menjanje pravila znaci nuzno promenu na gore? Ne. Napisao sam da je to konkretno pravilo ranije svima bilo jasno i da je bilo dobro, a da sad nikom nije sasvim jasno i da nije dobro. Znaci pricamo o jednom konkretnom pravilu, ne o pravilima u opstem smislu. Ni primer Maradoninog gola nema nikakve veze s raspravom jer po fudbalskim pravilima iz 86 Maradonin gol nije validan. Gol je priznat ne zato sto je pravilo bilo lose ili nejasno vec zato sto su glavni i linijski sudija bili slepci.

 

Ajde onda još jednom, cela priča o jednom konkretnom slučaju iz meča Soton-Vila - pravilo jasno kaže da kad lopta prvo pogodi igrača u deo tela kojim je dozvoljeno igrati (u konkretnom slučaju butina) pa onda u ruku, to se ne svirao kao igranje rukom.

 

 

Link to comment

Da li bi gol bio priznat da je nakon istovetnog igranja rukom od strane napadača lopta ušla u gol. 

 

edit: Sve ne valja Alonso :D. Golčina

Edited by Jean-Luc Picard
  • +1 1
Link to comment

Prva stvar koju je Novaković danas rekao kad je Lester poveo je da ove sezone još nisu izgubili nijednu utakmicu nakon što su prvi postigli gol. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...