Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Ja potpuno razumem ideju iza tog pravila. Često puta igrač biva napucan u telo i lopta mu se odbije u ruku koja visi sa strane, i zaista nema potrebe da se svira penal, igrač je svojim telom odradio glavni posao, ovo što ga je kačila po ruci nije uopšte, ili je jako malo uticalo na ishod akcije.

 

Ali nemojmo to da mešamo sa onim od sinoć. Deliberate handball je uvek ruka, nikakvi rikošeti se tu ne gledaju, to takođe stoji u pravilima. Lopta ide u gol, odbrambeni igrač je na dovoljnoj udaljenosti da može da skloni onu ruku, ali on odlučuje da ostane tako. Po meni je i to deliberate handball. Ovo što mu je šatro kačila butinu, tako malo da su morali forenzičare da angažuju da se to utvrdi, mi je tako irelevantan i najmanje bitan detalj u priči.

 

Pa zamislite igrača na gol liniji sa raširenim rukama, i lopta ga ovako kači po butini i udara u ruku, to nije penal zato što ga je kačila po butini? Cmon.

  • +1 1
Link to comment

Poanta treba da bude da se spreče odbrambeni igrači da u bloku mlataraju rukama a ne da se nagrađuju za tako nešto. Odbrambeni ima opciju da stavi obe ruke na dupe prilikom ulaska u blok, ovaj je odabrao da to ne uradi. 

Link to comment
44 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Vodio sam ovu diskusiju na par mesta i velika većina smatra da je ovo penal. Onih 8% Koltrejna koji se ne slažu, nepogrešivo imaju Martineza u Fantaziju. Ali baš sam proverio kod svakog :lolol:

 

Subjektivnost je čudna rabota, sam sebe uhvatim često u kandžama iste.

 

Lebe mekani :isuse:

Ako vadiš Fantazi što ne reče da imam i Bednareka u timu?

 

 

 

Pravila igre su još čudnija rabota.

Link to comment

I još nešto ako mogu da dodam, ne znam da li to postoji u pisanim ili nepisanim pravilima, ali meni je od ekstremne važnosti da li lopta koja je upućena ide u okvir gola ili je neka nebitna situacija u ćošku kazana. Da se ono desilo u nekom mrtvom uglu, u nekoj bezazlenoj situaciji, zaista bih možda i prihvatio argumente da može da se ne svira. Kad su u pitanju udarci u okvir gola, pogotovo kad je igrač na liniji peterca i bliže golu, tolerancija prema igranju rukom treba da se osetno smanjuje, a na gol liniji ona ne treba da postoji.

Edited by Mindaugas Žukauskas
  • +1 1
Link to comment

Sto godina se igralo normalno i pravila vezana za igranje rukom su bila svima jasna, niko nije postavljao pitanje. Nedavno je neko resio da se zajebava s tim i imamo to sto imamo. Polemike iz kola u kolo i niko zapravo ne moze da garantuje da poznaje pravilo.

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, John Coltrane said:

 

Lebe mekani :isuse:

Ako vadiš Fantazi što ne reče da imam i Bednareka u timu?

 

 

 

Pravila igre su još čudnija rabota.

 

Pa dobro, ti si navijao za 0-0, ovako bilo daj šta daš. ;) 

 

Pravila igre kažu da je deliberate handball penal uvek i svagda, sad možemo da raspravljamo da li je ono deliberate ili nije. U svakom slučaju, utisak je da se ona ruka mogla i skloniti. A penal koji je Oliver+VAR dosudio Liverpulu protiv Lidsa za isto ovo nam govori da su oni možda zbunjeniji od nas po pitanju ovog pravila.

Link to comment
9 minutes ago, Meazza said:

Sto godina se igralo normalno i pravila vezana za igranje rukom su bila svima jasna, niko nije postavljao pitanje. Nedavno je neko resio da se zajebava s tim i imamo to sto imamo. Polemike iz kola u kolo i niko zapravo ne moze da garantuje da poznaje pravilo.

 

Igralo se i sa vraćanjem golmanu lopte u ruke pa se i to vremenom promenilo. Znam da si nostalgični romantik, ali...

 

 

1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Pa dobro, ti si navijao za 0-0, ovako bilo daj šta daš. ;) 

 

Pravila igre kažu da je deliberate handball penal uvek i svagda, sad možemo da raspravljamo da li je ono deliberate ili nije. U svakom slučaju, utisak je da se ona ruka mogla i skloniti. A penal koji je Oliver+VAR dosudio Liverpulu protiv Lidsa za isto ovo nam govori da su oni možda zbunjeniji od nas po pitanju ovog pravila.

 

Pravila igre kažu, i ovim stvarno završavam suludu polemiku, da nije ruka ako pre ruke lopta dodirne deo tela kojim se sve igrati. Šta tu nije jasno?

 

Link to comment
2 minutes ago, Aleksandar88 said:

Znači može da je primi stopalom, podigne u vazduh i smečuje rukom. Sve po pravilima emoji38.pngol:.

 

Ali tako se nije odbila od nekog dela tela u ruku

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Pravila igre kažu da je deliberate handball penal uvek i svagda

 

14 minutes ago, John Coltrane said:

 

Pravila igre kažu da nije ruka ako pre ruke lopta dodirne deo tela kojim se sve igrati

 

Pravilometrija™. Pa neka objektivno pppučanstvo proceni ko je citirao fundamentalno pravilo o igri rukom, a ko njegovu dopunu, koje se primenjuje u slučaju da prekršaj nije zadovoljio prvo pravilo.

Link to comment
31 minutes ago, John Coltrane said:

 

Igralo se i sa vraćanjem golmanu lopte u ruke pa se i to vremenom promenilo. Znam da si nostalgični romantik, ali...

 

 

Hoces da kazes da ako je jedno pravilo promenjeno uspesno u proslosti onda ne treba kritikovati menjanje bilo kog pravila nakon toga? Ne vidim zasto to ubacujes u raspravu kad je pravilo dodavanja golmanu od starta svima bilo razumljivo, odmah se primilo i nije bilo polemika . 

Edited by Meazza
Link to comment
2 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 Onih 8% Koltrejna koji se ne slažu, nepogrešivo imaju Martineza u Fantaziju. Ali baš sam proverio kod svakog :lolol:

 

 

Obzirom da sam u neugodnoj poziciji ja sam taj penal video kao šansu da namakne dodatnih 5 poena :fantom:

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Meazza said:

 

Hoces da kazes da ako je jedno pravilo promenjeno uspesno u proslosti onda ne treba kritikovati menjanje bilo kog pravila nakon toga? Ne vidim zasto to ubacujes u raspravu kad je pravilo dodavanja golmanu od starta svima bilo razumljivo, odmah se primilo i nije bilo polemika . 


Ubacujem u raspravu kao pozitivan primer da menjanje pravila ne znači nužno promenu na gore. Možda bi bolje bilo da se vratimo na cokule i krpenjače?! 

Zamisli da je ‘86 pregledan snimak Maradoninog gola rukom, zvali bi je ruka prevaranta a ne bozija :dry:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...