Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Aman, Arsenalovo posrnuće je počelo u ljeto 2008. kad je Wengeru neko nasuo drogu u Viagru i uvjerio ga da i bez zadnjeg veznog može da se igra pa smo ostali i bez Flaminija i bez matorog Gilberta Silve.

 

Onda je došla 2016. i albanska mafija - nemam drugog objašnjenja - koja stipsu Wengera nagovara da plati 70 miliona funti za Mustafija i Xhaku. Arsenal prvi put preskače Ligu prvaka, i to za bod

 

Onda dolazi ljeto 2017, kurcšlus sa Alexisom i odbijanje 60 miliona od Cityja (ispade dobar potez jer bi onda dali 92 miliona za Lemara), ali i kupovina debilnog Lacazettea za centarfora.

 

U januaru se Wenger usrao da ostaje bez posla i spičio još 50 miliona za novog špica, dao Alexisa za Mkhitaryana i suludi ugovor Özilu misleći da će tako revitalizovati tim i ući u Ligu prvaka. Chelsea je ponovo utjerao Arsenalu do balčaka tako što je u Ligu Evrope poslao Atletico koji je bio objektivno jedini tim protiv kojeg Arsenal nije mogao.

 

U jesen 2018. dolazi novo lice umjesto Wengera - propalica bez znanja engleskog jezika i bez ikakve kičme. Majstor je uspio prosuti prednost u ligi pred Spursima i Plavcima, natjerati Ramseya da ode iz tima, zakačiti se sa Özilom, popušiti finale LE od Chelsea, ostati bez Lige prvaka i generalno upropastiti Arsenal na dug vijek. Propalica nije imala Wengerovu moć i u klub su se uselili Sanllehi, superagenti i ostala gamad koja nekad na Emirate ne bi mogla ni sa ulaznicom. Otud dolaze spodobe poput Williana i Davida Luiza, dva igrača koji su imali/bili umiješani u toliko sumnjivih poslova da je čudo da još nema nikakvog suđenja.

 

Arteta dolazi kao spasonosno rješenje, od govana pravi pitu, osvaja kup i generalno čini da Arsenal izgleda stabilno. Problemi sa Özilom su, međutim, ostali. Ogroman ugovor nije Aubameyanga motivisao da nastavi sa odličnim igrama nego ga je uspavao. Skauting-mreža je doslovno ugašena.

 

Da skratim: ovom Arsenalu bi se mogao desiti Chapocoense, a ja ne bih ni trepnuo. Igrači bez kičme, znanja, mozga, trener bez kičme, uprava bez skrupula...

 

Jedina šteta kod ispadanja bi bila u tome da bi ih onda morao gledati 46 puta iduće sezone.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

zašto je ovo malopre bio i penal i crveni? zar nije to ono dvostruko kažnjavanje koje se ne sudi

ja prvo mislio sviraće faul van kaznenog pa onda ima logike da da crveni, ali penal i crveni se baš ne daje

Edited by Mercuzzio
Link to comment
3 hours ago, Mercuzzio said:

zašto je ovo malopre bio i penal i crveni? zar nije to ono dvostruko kažnjavanje koje se ne sudi

ja prvo mislio sviraće faul van kaznenog pa onda ima logike da da crveni, ali penal i crveni se baš ne daje

 

Nisam gledao, pa ne znam šta se desilo, ali pravilo je da nema dvostrukog kažnjavanja ako je igrač koji je skrivio penal išao na loptu. Ako je išao na to da obori igrača onda je crveni bez obzira što je i penal. 

  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ayew propušta namerno loptu kroz noge da očiglednije ne može biti. Lončarević: "Ne uspeva Ayew da zahvati loptu". Ali hej, šta neko može da ima protiv njega, najbolje se razume u fudbal tu, a i kida fucu na terminu.

 

A jebiga, bilo je takvih reakcija i kada je pričao o reakciji navijača (na praznom stadionu), očigledno sprdajući se na račun nalepljenog zvuka, samo treba da promeniš način na koji ga slušaš i biće ti bolje :D

 

Link to comment
10 hours ago, Jean-Luc Picard said:

 

Nisam gledao, pa ne znam šta se desilo, ali pravilo je da nema dvostrukog kažnjavanja ako je igrač koji je skrivio penal išao na loptu. Ako je išao na to da obori igrača onda je crveni bez obzira što je i penal. 

 

samo jos jedna u nizu sramotnih situacija za var i sudije.

 

lik je otisao do monitora da proveri ono sto smo svi videli na tv-u: na prvi pogled, nije faul i zato zuti karton za simulaciju wilsonu... na drugi pogled, mozda mali kontakt ali svakako van 16 metara...

 

covek gleda usporeni snimak, potvrdjuje penal, iskljucuje andersena i oduzima jos dva boda fulhamu posle one sprdnje protiv liverpoola prosle nedelje.

 

a var standardno opravdava cheatere i divere kao sto su salah, sterling i wilson.

  • +1 1
Link to comment

Video sam jutros. Ni meni nije jasno šta se desilo tamo. Inicijalno je bilo nekog sitnog povlačenja, ali svakako van 16. Penal i crveni je  jedna od najgorih odluka posle pregledanja snimka od kada su Englezi uveli VAR....a konkurencija u toj disciplini je baš baš mnooogo jaka. 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

ali situacija kad ide do monitora i ti kazes sebi: super, ima pravde, tu je VAR, sad ce da ponisti penal i nadam se da ima muda da da zuti padavicaru wilsonu, a on covek potvrdi penal i ISKLJUCI ANDERSENA.

 

moderni fudbal u nekoliko reci.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...