Jump to content
IGNORED

Champions League 20/21


renne

Recommended Posts

4 minutes ago, Redoran said:

 

Pa nije no-no samo po sebi (ne piše u pravilniku) ali može da postane no-no ako druga strana prohisteriše. Disciplinska komisija će odlučiti kome će dati za pravo.

 

Pa ko hoće neka razmisli, a ko hoće da insistira na "što na um to na drum" pristupu neka okuša sreću. Možda ga onaj drugi ne čuje, možda ga neće razumeti, možda se uopšte neće uvrediti. A možda i hoće, jbg.

 

Mislim da je to sto pises veoma problematicno i nelogicno. Princip "svako moze da se uvredi i prohisterise na bilo sta, to je njegovo pravo i druga strana ima da snosi posledice" mi je totalno bezveze. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

Ooo da, jadni Dončić, njega su trsile crnje na nacionalnoj televiziji u prajm tajmu i niko ništa. :sad:

Pa jbt :lolol: to izjednačavanje značenje, simbolike i težine koju nose reči crnac i belac...dokle te gluposti možete da vozite?

to je nivo kako problematiku rasizma promišlja dete iz četvrtog osnovne. ne baš svako dete iz četvrtog razreda, nego onako, neki štreberčić koji je nabiflao osnove logike i zna kako da sklepa poneku analogiju ili drugi logički metod, ali u suštini mlatara ko otvoren prozor.

 

Ti slobodno puštaj da te neki mamlaz vređa na osnovu boje kože i slobodno mu traži još jer simbolika. Ja biram da koristim svoje ljudsko pravo da se tome suprotstavim. Luka je takođe napravio svoj slobodan izbor.

Link to comment

zapravo je tu jedina bitna stvar kako se ko oseća i kako to doživljava, to je cela poenta tih objektivnih pravila i standarda koje spominjete.  ne postoje ta pravila sama zbog sebe da bi se poštovala zato što postoje, nego da obezbede da niko ne bude ugrožen i da se ne oseća loše dok radi svoj posao, igra fudbal, živi..



Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Mislim da je to sto pises veoma problematicno i nelogicno. Princip "svako moze da se uvredi i prohisterise na bilo sta, to je njegovo pravo i druga strana ima da snosi posledice" mi je totalno bezveze. 

 

Pazi, na drugoj strani imamo princip "niko ne sme da se uvredi i prohisteriše na nešto što nema svoj presedan u pravosuđu i što se kod nas u kraju koristi već hiljadu godina". Sad treba neko da prosudi koji princip je korisniji za držati ga se.

 

Pri tome posledice nisu automatske nego treba da ih proizvede i potvrdi disciplinska komisija plus viša instanca. Ta komisija često ume da bude operisana od logike, toga smo svi svesni. I opet se vraćamo na to od kog principa imamo više koristi a manje štete.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Ti slobodno puštaj da te neki mamlaz vređa na osnovu boje kože i slobodno mu traži još jer simbolika. Ja biram da koristim svoje ljudsko pravo da se tome suprotstavim. Luka je takođe napravio svoj slobodan izbor.

 

"Bitch ass white boy" svakako jeste uvreda i nikako nije isto kao reci "that white guy over there". Kao sto Harper kaze, "nije jezik bas tolika misterija da se ne moze lako ustanoviti sta je izreceno u uvredljivom tonu i kontekstu a sta nije i kazniti ako jeste"

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Pazi, na drugoj strani imamo princip "niko ne sme da se uvredi i prohisteriše na nešto što nema svoj presedan u pravosuđu i što se kod nas u kraju koristi već hiljadu godina". Sad treba neko da prosudi koji princip je korisniji za držati ga se.

 

Tacno, to imamo na drugoj strani, ali na srecu ne moramo da biramo izmedju te dve lose opcije.

Link to comment
Niko da mi odgovori sta je Vome uradio pa je pomocni trazio od glavnog da ga iskljuci, nije valjda to tražio iz čistog mira
Protestvovao je kod neke odluke sudije, pretpostavljam malo burnije

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Ti slobodno puštaj da te neki mamlaz vređa na osnovu boje kože i slobodno mu traži još jer simbolika. Ja biram da koristim svoje ljudsko pravo da se tome suprotstavim. Luka je takođe napravio svoj slobodan izbor.

 

ali Dončića niko nije vređao na osnovu boje kože.

bitchass white boy nije takva uvreda. bitchass deo znači "funjarica koja stalno kmeči kod sudija". white deo znači "onaj kome sudije uglavnom ispune želje".

za boy deo nisam baš 100% siguran koji je najtačniji prevod ali pretpostavljam da bi to u slobodnom prevodu trebalo da znači "prestani da smaraš da ti ja ne bi malo jebo mamičku ovde pred svima"

Da se Lukica žalio nekoj discimplinskoj komisiji, ovog bi možda opomenuli ili bi ga kaznili sa 10-15 hiljada čisto zbog foul language. Tretirati to kao rasnu uvredu, tj uvredu na osnovu boje kože, može da radi samo neko ko o rasizmu ne zna baš mnogo.

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

 

ali Dončića niko nije vređao na osnovu boje kože.

bitchass white boy nije takva uvreda. bitchass deo znači "funjarica koja stalno kmeči kod sudija". white deo znači "onaj kome sudije uglavnom ispune želje".

za boy deo nisam baš 100% siguran koji je najtačniji prevod ali pretpostavljam da bi to u slobodnom prevodu trebalo da znači "prestani da smaraš da ti ja ne bi malo jebo mamičku ovde pred svima"

Da se Lukica žalio nekoj discimplinskoj komisiji, ovog bi možda opomenuli ili bi ga kaznili sa 10-15 hiljada čisto zbog foul language. Tretirati to kao rasnu uvredu, tj uvredu na osnovu boje kože, može da radi samo neko ko o rasizmu ne zna baš mnogo.

 

Ok, ali napisi par rasnih uvreda na racun bijelaca onda. Bitchass white boy nije... Sta jeste?

Link to comment

Isto opravdanje je dao rumunski sudija za ono sinoc. Na rumunskom negro znaci crnac i to je tamo normalno. "Tretirati to kao rasnu uvredu, tj uvredu na osnovu boje kože, može da radi samo neko ko o rasizmu ne zna baš mnogo."

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, MiddleClass said:

 

Ok, ali napisi par rasnih uvreda na racun bijelaca onda. Bitchass white boy nije... Sta jeste?

Pa ne možeš belca rasno uvredit. Kao što ne možeš ni bogatuna da uvrediš klasnoTM.

Ali ako crncu kažeš da je crnac ili siromahu da je sirotinja, onda već prelaziš na drugi deo terena.

ženi možeš reći npr da je pišulja ili kurvetina, ali muškog ćeš malo teže rodno uvrediti. i lako je verbalno uniziti nekog na dnu hijerarhije, ali direktora ne možeš da urediš ako mu kažeš da je, šta znam, direktorčina.

kod ovakvih stvari se zna ko nastupa iz pozicije moći, a ko je donji. I koga lako možeš da uvrediš, a ko je nedodirljiv.

 

Link to comment

sad rumunske sudije tvrde da ih jedan igrac stalno nazivao ciganima. "gypsy". :ziga:

 

ako se setimo skandala od pre dosta godina, sa plakatom pred utakmicu francuska - rumunija, onda nas ceka par interesantnih dana 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...