Jump to content

Champions League 20/21


renne

Recommended Posts

10 hours ago, W.F.C. said:

Moze a moze i sa 12, bio je krug Dortmund, Arsenal, Napoli svi sa po 12 bodova, 2013.godine mislim. 

 

2013-14, Marseille ostao bez bodova.

 

Napoli ispao za jedan gol. Sa Arsenalom su imali gol-razliku 0, sa Kloppovom Borussijom -1. 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, 189- said:

dade ga i iz penala koji ne nacinjen nad njim.

 

btw ovo cetvta najjaca spanska ekipa? @Lancia :fantom:

Nisam gledao tekmu, vidim da je sastav Sevilje izmuljan, ocigledno da im je bio prioriet Real u subotu., sto naravno nije nikakvo opravdanje za debakl. Lopetegi je za taktiziranje dobio zasluzeno po usima, malo se zaboravio, nije ovo LE.

Svaka cast Giroudu za poker :thumbsup:

Link to comment

Btw, vidim da novi format CL od 2024 planira 36 ekipa, 6 grupa po 6 timova, bez zreba za osminu finala, igra prvoplasirani rim protiv 16-tog. Ovo ukljucuje i smanjivanje svih nacionalnih liga na 18 timova.

Link to comment
12 minutes ago, Lancia said:

Btw, vidim da novi format CL od 2024 planira 36 ekipa, 6 grupa po 6 timova, bez zreba za osminu finala, igra prvoplasirani rim protiv 16-tog. Ovo ukljucuje i smanjivanje svih nacionalnih liga na 18 timova.

 

To je odlicna vest, daj boze.

Link to comment
27 minutes ago, Lancia said:

Btw, vidim da novi format CL od 2024 planira 36 ekipa, 6 grupa po 6 timova, bez zreba za osminu finala, igra prvoplasirani rim protiv 16-tog. Ovo ukljucuje i smanjivanje svih nacionalnih liga na 18 timova.

Da bude valjda zajednicka tabela svih 36 posle 10 odigranih kola po grupama, tako nesto, nesto nalik NBA koliko sam razumeo. I da na taj nacin sprece stvaranje evropske superlige.

Link to comment
Quote

 

Želja UEFA je da od 2024. godine u Ligi šampiona igra između 32 i 36 ekipa i da igraju po 10 utakmica u ligaškom takmičenju, prenosi britanski "Tajms".

UEFA ovim potezom želi da ugasi ideju najbogatijih klubova, koji žele da naprave svoju Superligu.

 

Evropska kuća fudbala predlaže da svi timovi odigraju po pet mečeva kod kuće i u gostima u ligaškom delu i da se ukine takmičenje po grupama.

Najboljih 16 ekipa posle 10 utakmica išlo bi u nokaut fazu.

Tamo bi se igralo po principu NBA plej-ofa, gde bi prvoplasirani tim igrao protiv 16. na tabeli, drugoplasirani protiv 15, trećeplasirani protiv 14...

Igralo bi se po klasičnom nokaut formatu, sa dve utakmice.

Timovi od 17. do 24. mesta bi učešće nastavilo u Ligi Evrope, dok bi timovi od 24. do poslednjeg mesta završili sezonu.

UEFA radi na sprovođenju ove ideje.

 

svašta, očajnički potez da se spreči osnivanje superlige :happy:

- poenta nije u sistemu takmičenja već u raspodeli love kojom bogati klubovi, koji da se ne lažemo i generišu 90% tih para, sada bi oni da povećaju broj zagarantovanih tekmi sa 6 na 10 ali bi idioti umesto da produže ligaški deo od sep. do marta sve da sabiju u jesenji deo sezone od sep. do dec. zato i traže smanjivanje nacionalnih liga

- pa zar nisu videli koliko su zanimljiviji bili mečevi letos kada se igrao samo po 1 meč, kada su klubovi igrali neopterećeni pravilom gola u gostima

- umesto da se liga igra do marta, u aprilu da se igraju 1/8 i 1/4 finale po jedan meč na terenu bolje plasirane ekipe i onda de se u maju organizuje final four po ugledu na ovu godinu

- i kao povećaće sa 32 na 36 klubova i verovatno to znači da će top 4 lige dobiti i 5 predstavnika u lš, smešno kada osim engleza i španaca ostale lige nemaju ni 3 a kamoli 5 konkurentnih timova

 

Link to comment

Dok god bude vladao ovaj trend posmatranja fudbala kroz NBA prizmu, industriju novca, tehnologije, kladionica i izmisljanja novih pravila i novih takmicenja, bice i sve manje i manje interesovanje. 

Vratititi fudbal sportu tamo gde pripada.

Link to comment

Za mene nema nista dosadnije od home/away grupne faze LS sa ovolikim brojem timova, to uopste ne pratim osim sto citam sta se desava ovde na forumu. Svodi se na to da ako u grupi ima dva favorita oni u 99% slucajeva prolaze dalje, jedina neizvesnost je da li ce u nekoj grupi sa samo jednim supertimom proci dalje tipa Menhengladbah ili Dinamo Kijev, sto me ne interesuje previse. Veoma retko tri favorita ulaze u istu grupu. Ova promena me stoga ne tangira jer necu gledati ni jedno ni drugo osim ako ne pocnem opsesivno da igram kladionicu prvi put u zivotu, sto je malo verovatno. Ali mi se zato veoma dopada da se Serie A smanji sa 20 na 18 timova, to je vazan i neophodan korak u pravom smeru. 

 

 

Link to comment

Smanjenje liga na 18 je tiptop :thumbsup: no pitanje je da li ce savezi pristati na to jer to njima znaci 4 kola manje godisnje, znaci manje TV novaca na racun UEFE koja bi imala vise utakmica u svojoj nadleznosti i onda vise zelembacja.

 

S druge strane, rangiranje ekipa bez da su igrale protiv istih protivnika i medjusobno mi je apsolutni wtf i olicenje sportskog ne-fer-pleja, nadam se da nece zaziveti.

Link to comment

Lige sa 18 su super rešenje, izuzev PL ostale nemaju kvalitet za više, samo četiri bezvezne utakmice više. Ja sam za dve grupne faze, pa onda na F8. Bilo je letos baš dobro. Nedostaje mi ona druga grupna faza koja je bila od 1999. do 2003. godine. Tu je bilo pravih mečeva, a ne da nam serviraju Lacio-Speciju i Elče-Sevilju puta četiri svake godine.

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Savezi su za smanjenje liga, barem ovaj francuski. Problem je sto vecina klubova ne zeli tu opciju.

 

Pa ne zele jer ovako pola timova igra ligu bez briga. Kompetitivnost im moze doneti samo glavobolju.

Edited by Meazza
Link to comment

Nije samo to u pitanju, EPL klubovi zive od novca koji dobijaju od TV prava, smanjenje lige bi znacilo manje novca za one koji ne igraj Evropu. Tamo prakticno niko od 15. mesta pa na nize nece "prihvatiti" smanjenje lige.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...