Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2020/21


shimpu

Recommended Posts

Uvedite VAR, pa otklanajte sumnje, a ne da vracamo jel se islo na loptu (meni se cini cist start na loptu one nesrece popovica) i da li je rame ili ruka banjka... ja nisam od onih koji izmisljaju pravila i rukomete u 16rcu brane svim silama... 

I da, sudija je maloumnik.

Link to comment

Objektivno gledano Golman: lošiji smo od Zvezde bar utoliko što oni bar znaju ko im je na golu. Nama se smenjuje Stojke koji je u padu i klinac kome je glavni razlog za igranje krštenica.

Odbrana: lošiji smo ne samo od Zvezde nego i od još par linglong  timova.

Vezni red i stranci generalno tu dominiramo.

U napadu imaš tačno jednog napadača kog će trener petlića da udvaja, tuče, provocira jer zamenu nemaš. Ako mu nije dan ti zavisiš od penala, natha i sume. Koji obično ne igraju zajedno.

 

Da je uprava dovela još dva napadača i dva odbrambena  ili bar jednog napadača i dva odbrambena pa i da su promašili to je neki pokušaj. Kažeš možda će se uigrati možda nisu svi promašaji. Ovo je bukvalno nadaš se dobitku na lotou a nisi kupio loz.

 

Sto se tice LE realno izbegli smo sve mine.  Moldavci su prošli Beloruse na penale, Bugari Maltežane u 91 minutu a ni moćni Botosani se nije baš proslavio protiv Kazahstanaca. Generalno neka dođe ko god, ovo bi i sa aktuelnim stanjem stvari (u klubu i u svetu) sve trebalo da se prođe čak i na strani.

Link to comment

ista ova ekipa sa sve pavlovicem se prosle sezone oprostila od titule u oktobru 

i sad se kao neko cudi jaooo tek 6 kolo a vec dva poraza

u oktobru ima opet da bude -15, mozda i vise

sve ocekivano

Link to comment
8 hours ago, harper said:

Odmah moram disclaimer, nadam se da se niko nece ljutiti zbog ovog posta koji sledi.

 

Sve smo ovo gledali u Lukicevoj eri, samo su boje dresova bile drugacije. Klub je umesto da igra fudbal vodio sveti rat protiv fudbalskog saveza i jedino sto je postigao je da je uneo nervozu i grc u strucni stab i medju igrace koji su se primili na tu pricu. Posledica toga je da je svaka tesna utakmica bila nagazna mina na koje su igraci uredno gazili jer su o svemu vise razmisljali nego o fudbalu. Zavrsilo se prigodno umetnickom kreacijom sa severne tribine, navijackom pesmom "godine prolaze moje, ja cekam titule tvoje". Partizan prosto izgleda kao grom na utakmicama koje se otvore dobrim rezultatom, cim rezultat krene da visi igraci vise ni sami ne veruju da mogu da zapnu i zatvore utakmicu vec ocekuju da ih neka visa sila preokrene.

 

Mi smo taj dan mrmota privremeno resili tako sto su igraci i tadasnji trener, Slavisa Stojanovic, odjebali sopstvenu upravu koja ih je svojski minirala. Mislim da to uopste ne bi bio los scenario ni za Partizan. Ima jos dosta da se igra, nista nije ni blizu da bude gotovo, ali sve i da jeste mislim da Partizan s ovakvim ponasanjem uprave nece nista uraditi, kao sto ni mi svojevremeno nismo mogli. Preveliki je to pritisak i na igrace i na trenere.

 

a što bi se pa ljutili, nismo mi ovde krvni neprijatelji. volimo malo da se podjebavamo međusobno, bez toga bi bilo dosadno.

 

ja malo drugačije vidim. ne može jedan klub, pa bio on par ili czv da uradi ništa epohalno po pitanju regularnosti takmičenja (a valjda niko nema dileme u pogledu toga, nevezano za utakmicu juče). niti može da gradi svoj položaj nezavisno od okruženja u kome se nalazi. večiti imaju faze kada se čini da je jedan u nezaustavljivom uzletu, a drugi srlja u ponor bez nade u spasenje. pa se onda ispostavi da ovaj nezaustavljvi propusti da uvidi da ne šeta po zelenoj, nego po truloj grani, i eto ga strmopič. pa onda ovaj drugi, nemajući nameru da bilo šta nauči ili uvidi, stupi na neku svoju zelenu granu, jednako trulu kao i prethodna.

 

ono što bi, pod idalnim uslovima, moglo da se desi, jeste da klubovi, predvođeni sa par i czv, zagrizu ozbiljo za priču da je dosta bilo ovakvih medrano liga i da zajednični krenu u akciju. recimo osnovanja profesionalne lige, za profesionalnom upravom, sa var-om, sa strogom konktrolom suđenja, ako treba i sa angažovanjem stranih sudija. generalo, u akciju odjebavanja sve truleži koja se sa najviših vrhova, preko onih malo nižih preliva na teren. tako bi se možda, u dogledno vreme, dohvatili zaista zelene grane. neće na dobro da izađe odnos najvećih klubova koji se zasniva na principima dominacije, asimilsacije i agresije (nešto kao odnos srba i albanaca na Kosovu).

 

ovako se vrtimo u krug, briljiramo protiv Inđije i TSC, davimo se i borimo za vazduh protiv Tirane i RFK. u jednom okruženju briljiramo u drugom smo miševi. a tom drugom okruženju svi kao težimo.

Edited by Ted
Link to comment

Kako nas kenja, opet će uzeti pare bez obzira na sve probleme koje imamo i koji se ne rešavaju. 

 

Ovo sviranje kurca sa Ćelavim na beku I ovim klincem na golu, nek olade malo. 

 

Sve već rečeno manje više, ulazimo u Oktobar sa minus 9 ili 12 I to je to. Jebena uprava. Fuj 

Link to comment
4 hours ago, Ted said:

 

a što bi se pa ljutili, nismo mi ovde krvni neprijatelji. volimo malo da se podjebavamo međusobno, bez toga bi bilo dosadno.

 

ja malo drugačije vidim. ne može jedan klub, pa bio on par ili czv da uradi ništa epohalno po pitanju regularnosti takmičenja (a valjda niko nema dileme u pogledu toga, nevezano za utakmicu juče). niti može da gradi svoj položaj nezavisno od okruženja u kome se nalazi. večiti imaju faze kada se čini da je jedan u nezaustavljivom uzletu, a drugi srlja u ponor bez nade u spasenje. pa se onda ispostavi da ovaj nezaustavljvi propusti da uvidi da ne šeta po zelenoj, nego po truloj grani, i eto ga strmopič. pa onda ovaj drugi, nemajući nameru da bilo šta nauči ili uvidi, stupi na neku svoju zelenu granu, jednako trulu kao i prethodna.

 

ono što bi, pod idalnim uslovima, moglo da se desi, jeste da klubovi, predvođeni sa par i czv, zagrizu ozbiljo za priču da je dosta bilo ovakvih medrano liga i da zajednični krenu u akciju. recimo osnovanja profesionalne lige, za profesionalnom upravom, sa var-om, sa strogom konktrolom suđenja, ako treba i sa angažovanjem stranih sudija. generalo, u akciju odjebavanja sve truleži koja se sa najviših vrhova, preko onih malo nižih preliva na teren. tako bi se možda, u dogledno vreme, dohvatili zaista zelene grane. neće na dobro da izađe odnos najvećih klubova koji se zasniva na principima dominacije, asimilsacije i agresije (nešto kao odnos srba i albanaca na Kosovu).

 

ovako se vrtimo u krug, briljiramo protiv Inđije i TSC, davimo se i borimo za vazduh protiv Tirane i RFK. u jednom okruženju briljiramo u drugom smo miševi. a tom drugom okruženju svi kao težimo.

 

Kako ja to vidim, da bi se bilo sta uradilo, ili makar stvorile pretpostavke da se nesto uradi, mora prvo da se definise da li je problem to sto je liga neregularna na stetu svih klubova ili to sto je neregularna na stetu Partizana. Svima je jasno da je jedini nacin da se stvari promene bliska saradnja Zvezde i Partizana na planu poboljsanja regularnosti lige. Na zalost, takodje je jasno da su upravo Zvezda i Partizan najveca smetnja regularnosti jer imaju privilegovan polozaj. Sve dok rivalitet izmedju ta dva kluba nije rivalitet vec otvoreno, javno neprijateljstvo, bojim se da ce jedan raditi protiv interesa drugog i da od tog posla nema nista. Zato bi bilo veoma vazno da Terzic i Vucelic nadju neki fin restoran na Ibarskoj magistrali i za pocetak pokusaju da definisu neki zajednicki interes. Jasno mi je da njih dvojica nisu Buda i Isus ali mozda nadju neku svoju racunicu u smirivanju tenzija i nekoj minimalnoj saradnji, umesto ovoga sto sada imamo.

Link to comment
1 hour ago, Azdaja said:

Kako nas kenja, opet će uzeti pare bez obzira na sve probleme koje imamo i koji se ne rešavaju. 

 

Ovo sviranje kurca sa Ćelavim na beku I ovim klincem na golu, nek olade malo. 

 

Sve već rečeno manje više, ulazimo u Oktobar sa minus 9 ili 12 I to je to. Jebena uprava. Fuj 

 

Uprava, takva kakva je, a gadno ih je videti, ne snosi nikakvu odgovornost za ovu grozotu od fudbala koju gledamo od pocetka sezone. Tim koji je Savo nasledio i s kojim je osvojio kup je znacajno pojacan prosle sezone. Ove je zadrzan, prodat je samo igrac kog ne bi imalo smisla zadrzavati i zamenjen covekom kog je struka™ ganjala par prelaznih rokova. 

 

Postoji par objektivnih problema sa strukturom tima, ali je prostor za njihovo resavanje suzen idiotskim propisima saveza na cijem celu je missing link. Recimo, kako da dovedes desnog beka kad mora da bude domaci igrac, a ni A ni mlada reprezentacija nemaju nijednog. Mlada je u par utakmica koristila levog beka na toj poziciji. To sam video jos samo kad je prosle sezone protiv Vozdovca Savo stavio Urosevica desno. Od svih opcija koje su pominjane, cini mi se da bi jedino onaj Boranijasevic bio bolje resenje od ovoga sto imamo. 

 

Disfunkcionalnost tima, poremeceni odnosi unutar njega, promenjen pristup igri olicen u cuvenoj srednjoj zoni i izjavi: "vise necemo igrati lepo, nego na rezultat", sve je to iskljucivo odgovornost strucnog staba.

 

 

 

 

Link to comment

Ima li kakvih vesti sa hitnog sastanka

 

Jesmo li doneli odluku da se ozbiljno naljutimo, a ako nastave da nas diraju da ih kažemo tati

 

Ili da profa napravi saopštenje koje mora sa sadrži barem tri reda latinskih mudrosti i obolato citiranje Njegoša i Kosovskog ciklusa

Link to comment

Ako sada ne izadju sa konkretnim imenima i prezimenima svega sto se dogadja u domacem fudbalu neka se vise ne oglasavaju i neka odmah odu, svi zajedno. Osim, Vucelica. Njemu zelim nesto gore ali nije za Forum.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...