Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

38 minutes ago, aram said:

@beta hvala na pitanju :heart: bolje.
testovi rekli da nije korona, ali neki zajeban virus jeste, završio na pumpici za inhaliranje i kapima za smirivanje kašlja. kašljem i dalje ko konj, ali makar noću spavam i nije tako suv kašalj.
missim, spavam i danju, spavam non-stop, uspavljuju ove kapi :yawn2:

 

Jel ti onaj kashalj koji ne osecash da dolazi nego tako samo odjednom kashljesh?

Link to comment

Ja zaradio svoju prvu ikad koronicu, krenulo je od srijede navečer, max u četvrtak 38,8, temperatura se onda smirila, kašalj nikad nije bio ozbiljan ni velika muka. Međutim, od prije dva dana imam neugodniji simptom ili nuspojavu, aftu na jeziku i posljedično blago nateknuće jezika (da, imam otiske zuba :D).

 

Testirao se kućnim testom danas, bio sam sam od početka pa nije do sad bilo potrebe da trošim testove.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
On 27. 11. 2023. at 9:20, morgana said:

cistitis vjerovatno, dobila sam neki opsti antibiotik dok cekam lab i urinokulturu

ovaj cistitis (ako bude), shvati krajnje ozbiljno

ja sam imala to govno svojevremeno kad sam imala upalu bubrega. taj cistitis mi bio kao nešto nebitno, usput

ostao mi kao hroničan :isuse: 

 

tako da teraš te AB i dalje nego što je na prvi pogled potrebno, mora ta boljka da se iščupa iz korena, da se ne bi opet svako malo, pojavljivala.

Link to comment
On 16. 11. 2023. at 19:26, Svemir Zeka said:

zapečatio uvo nekom krpom koju ću da nosim dva dana

Budi sretna. Meni je klinički ORL specijalist™ svojedobno liječio™ upalu vanjskog uha oralnim antibiotikom. Naravno da nije uspjelo, riječ je o najmanje prokrvljenom živom tkivu u tijelu. A liječi se samo ovako kako je tebi ovaj odmah krenuo, lokalni anitibiotik na krpu i krpu unutra

  • +1 2
Link to comment
On 27. 11. 2023. at 12:07, morgana said:

znam da je opste mjesto ali nemoj iz kreveta tj mirovanja prije vremena

 

Dap. Kliše ali radi zaista.

 

Ja se okuražio i švrćkao u subotu pa me već uveče podsetilo da nije gotovo. Svi simptomi ispočetka. Zveknuo Pancef (što sam trebao da uradim još kad je krenulo prošle nedelje) i danas sam opet u ravnoteži. Još danas mirovanje, a FAF će da sačeka četvrtak. 

 

 

Edited by Amos
  • +1 1
Link to comment
On 27. 11. 2023. at 9:20, morgana said:

cistitis vjerovatno, dobila sam neki opsti antibiotik dok cekam lab i urinokulturu, u ponedeljak ultrazvuk. 

Uzmi D-manozu, skupo, ali pomaže. Najbolje ako možeš 2-3 kutije zaredom. 

 

Onda ima nitrofurantoin, antibiotik koji navodno samo protrči kroz telo, ciljano za urinarne boljke, al ne daju bez recepta. 

 

Palisept, ali takođe jedno dva meseca. 

 

I mix čaj za urin.inf. ali dve šolje dnevno, da ne presvisneš kao neki koji su pili po litar i po tog čaja dnevno....ostalo hibuskus, recimo. + Prolom voda.

Link to comment

@dùda, @Svemir Zeka

 

hvala :)

dobila sam monuril koji takodje cilja samo urinarne bolesti. u ponedeljak idem na kontrolu. usvajam sve sto ste rekle, vidjecu sa dr da li ce trebati jos antibiotika, a cajeve i suplemente cu svakako da uzmem.

 

@Amos

 

 super sto si sad dobro. a i za faf! zavidim posto preskacem.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Taj nitrofurantoin može i sam a može s drugim antibiitikom.

Monural isto, on ide jedna kesica uveče i to je to. Nije mnogo jak. @morgana

 

tenks. prepisano mi je da popijem tri kesice monurala, svake trece veceri po jednu.

nadam se da ce biti dovoljno. danas sam bolje :)

  • +1 2
Link to comment

Imao jos neko i mučnine tokom kovida? Ja obično imam i bolji apetit kad sam bolesna a sad suprotno, plus od podneva nekako pocne da mi biva muka, već treći dan tako. Njuh nazalost nisam izgubila.

 

I boli vilica, a to Ibuprofen resava. To je bio generalni savet doktora, da uzimamo ibuprofen za generalno stanje, a apotekarka mi je dala neki koji "brze radi a blazi je za stomak":

 

Neuralgin ibu-lysinat

 Wirkstoff(e)      Ibuprofen DL-lysin 683,47 mg pro 1 Tablette     = Ibuprofen (400 mg pro 1 Tablette)

 

 

Za grlo (peče me gornji deo najviše) i nove afte mi pomaže ovaj sprej, setih se da mi je to pre nekoliko meseci dala apotekarka kad sam imala neke rane po jeziku niotkud:

 

Laryngomedin® N Spray

Laryngomedin-Lutschtabletten-Spray-Gegen

 

 

 

Sinupret sirup za nos i grlo, Soledum pola sata pre jela, muz jos i Bronchipret jer bas valjano kašlje

 

 

Link to comment
On 27. 11. 2023. at 12:38, Mel said:

 

Jel ti onaj kashalj koji ne osecash da dolazi nego tako samo odjednom kashljesh?


da. i to skroz suvo i na svakih par minuta, čini mi se. svi me mišići od pojasa do ramena bole od kašlja, a o grlu i da ne govorim.

Link to comment
23 minutes ago, aram said:


da. i to skroz suvo i na svakih par minuta, čini mi se. svi me mišići od pojasa do ramena bole od kašlja, a o grlu i da ne govorim.

 

 

to ume da potraje nedeljama, recimo meni - i sa koronom i bez.

 

obično prestane kad i ti prestaneš da obraćaš pažnju.....

Link to comment
11 hours ago, aram said:


da. i to skroz suvo i na svakih par minuta, čini mi se. svi me mišići od pojasa do ramena bole od kašlja, a o grlu i da ne govorim.

 

Ja sam to imala proshle godine, potrajalo je. Imala sam jedan negativni antigenski ali vodim pod koronu.

Link to comment

Treba mi nešto da dignem muža iz mrtvih. Ne može da stane na noge, oseća se jako slabo od početka ove priče ali sad ga pretera - od ponedeljka bi bio van spavaće sobe nekih 8h dnevno - i to vreme bi proveo  na kauču od iznemoglosti. Mislim, super mu je sa tim luksuzom pa je sve na meni i počinje već da me nervira :rolleyes: ali da pustimo to, ima li neka magija? Da ga teram da napravi krug oko zgrade da mu se pokrene cirkulacija?

Spominjali ste Ortomol proslih godina, da li je to za ovakve slučajeve?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
On 28. 11. 2023. at 14:55, Svemir Zeka said:

...

 

I mix čaj za urin.inf. ali dve šolje dnevno, da ne presvisneš kao neki koji su pili po litar i po tog čaja dnevno....ostalo hibuskus, recimo. + Prolom voda.

jel to chuveni josif panchic br 84?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...