Jump to content

KK Partizan 2020/21


shimpu

Recommended Posts

Očigledno je da nešto ne štima, ali ne vidim kako je to unaped bilo jasno da je postavljanje Šćepanovića greška. To je valjda i bio plan. Bio je dve godine asistent Trinkiju, ima 44 godine, igrao u Partizanu. Ekipa je igrala dobro i imala dobre rezultate. Klub je bio zadovoljan ali nisu uspeli da zadrže trenera. Sačuvali su ekipu i postavili njegovog pomoćnika, bivšeg trofejnog igrača. Ima smisla naročito u doba ove velike krize. Ispostavlja se da Šćepanović nije dorastao zadatku ali je potez imao rezona.

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Očigledno je da nešto ne štima, ali ne vidim kako je to unaped bilo jasno da je postavljanje Šćepanovića greška. To je valjda i bio plan. Bio je dve godine asistent Trinkiju, ima 44 godine, igrao u Partizanu. Ekipa je igrala dobro i imala dobre rezultate. Klub je bio zadovoljan ali nisu uspeli da zadrže trenera. Sačuvali su ekipu i postavili njegovog pomoćnika, bivšeg trofejnog igrača. Ima smisla naročito u doba ove velike krize. Ispostavlja se da Šćepanović nije dorastao zadatku ali je potez imao rezona.

 

Nemoj tako objektivno i trezveno da pises..

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Heaviside said:

Očigledno je da nešto ne štima, ali ne vidim kako je to unaped bilo jasno da je postavljanje Šćepanovića greška. To je valjda i bio plan. Bio je dve godine asistent Trinkiju, ima 44 godine, igrao u Partizanu. Ekipa je igrala dobro i imala dobre rezultate. Klub je bio zadovoljan ali nisu uspeli da zadrže trenera. Sačuvali su ekipu i postavili njegovog pomoćnika, bivšeg trofejnog igrača. Ima smisla naročito u doba ove velike krize. Ispostavlja se da Šćepanović nije dorastao zadatku ali je potez imao rezona.

 

plan je bio da se sa Trinkijerijem osvoji aba ili ek i da se igra evroliga. plan je išao sasvim dobro do korone, onda je prekinut, jelte, iz objektivnih razloga. onda je trener otišao iz razloga koji nam nisu baš najjasnije prezentovani, no nebitno je. čovek je otišao. postavljenje njegovog pomoćnika za prvog trenera nije ni logično ni nelogično. to je jedna od opcija. u praksi se često dešava da trener sa sobom vodi i svoj tim, pa i pomoćnika. možda bi to bilo najlogičnije da se to desilo. ali nije. neko je procenio da pomoćnik može da vodi prvi tim. neko se zajebao. i to bi bilo to.

 

koliko je ta procena bila realna/onovana, to je pitanje. da li je procena rađena na osnovu nečijeg kvaliteta/potencijala ili cene. to ne znam. ja sam uveren (nemam nikakve insajd informacije) da je klub tražio trenera (neka imena su se vrtela i po medijima, ali verovatno je bilo i imena koja nisu). nije uspelo. verovatno zbog para. pa je ovo ocenjeno kao najmanje loša (ne najbolja opcija). eto tako nekako je bilo. i sad će morati u nevereme da traže trenera jer pritisak raste, rezultati su loši, igra još gora.

Edited by Ted
Link to comment

Dobro, ovo je već sad drugačiji ton od "nije ni Ostoja toliko lud da pomisli da će da postavi Šćepanovića i nastavi po starom, ne zna šta je mislio". Nema para za trenera Trinkijevog renomea, to je i u boljim vremenima bilo jako teško. Mislim, naravno da su se odlučili za čoveka za koga su procenili da je najbolja izvodljiva opcija ili najmanje loša opcija kako ti to kažeš. Mogli su da dovedu nekog mediokreteta i da promene malo tim ili da probaju ovako. Nisu sigurno odbili ponudu Željka Obradovića da radi za 200 hiljada.

 

Edit: nisam pričao o rezultatskim planovima za prekinutu sezonu, nego o tome da je bilo jasno da italijan neće ostati 5 godina i da je plan bio da ga nasledi Šćepanović.

Edited by Heaviside
Link to comment

Rekao bih posle odgledanih utakmica protiv Venecije i Uniksa da je Japancev problem pedagoski a ne strucni. Da nekom ko ne zna koji tim je u pitanju pustis ove dve utakmice zaredom tesko da bi poverovao da je isti tim u pitanju. Izgleda da tu ima nekoliko nedisciplinovanih igraca koje, za razliku od Trinkijerija koji je vrhunski motivator, Scepanovic ne moze da kontrolise. Ono sto je veceras bilo primetno i sto bi mene najvise iznerviralo da sam navijac Partizana je neverovatna nedisciplina igraca, delovalo je da je svako igrao neku svoju utakmicu i ganjao neke svoje suteve a ocigledno nikog nije bas boleo djoka sta igraju u odbrani.

Link to comment

Trinki je tražio igrače, Ostoja rekao da nema, Trinki je zaključio da tu nema ambicija za EL i otišao. To je i rekao onomad kada je prešao u Bajern. Sve vreme boravka u Partizanu tražio je pojačanja, dosađivao, nervirao upravu. Limar je redovno čupao ono malo ćubice i stalno je u vazduhu visilo da će Italijan otići.

Došao je Šćepa, veliki partizanovac i legenda kluba. Volden odlazi i Miško nudi Perija. Trener ga neće i uzima Mekintajera od drugog menadžera smatrajući da mu je više potreban plej sa dobrim prodorom nego plej koji ima solidan šut. Peri odlazi u Cedevitu, a ovde počinju teorije zavere potpomognute nekim bivšim igračima Partizana, Šćepinim prijateljima, koji mu pune glavu da će zbog ovoga Miško, čiji su skoro svi domaći igrači, da minira. Iako izgleda da trener šilji onu stvar na Angoli i Tomasu, po ovoj priči u stvari ne veruje mnogo domaćim igračima.  

Eto.

Inače, uvek sam pre za CMM nego Perija.

 

Link to comment
57 minutes ago, harper said:

Rekao bih posle odgledanih utakmica protiv Venecije i Uniksa da je Japancev problem pedagoski a ne strucni. Da nekom ko ne zna koji tim je u pitanju pustis ove dve utakmice zaredom tesko da bi poverovao da je isti tim u pitanju. Izgleda da tu ima nekoliko nedisciplinovanih igraca koje, za razliku od Trinkijerija koji je vrhunski motivator, Scepanovic ne moze da kontrolise. Ono sto je veceras bilo primetno i sto bi mene najvise iznerviralo da sam navijac Partizana je neverovatna nedisciplina igraca, delovalo je da je svako igrao neku svoju utakmicu i ganjao neke svoje suteve a ocigledno nikog nije bas boleo djoka sta igraju u odbrani.

Isti utisak imam. Kao da nema autoritet. Možda je imao drugarski odnos sa njima kao pomoćnik pa škripi u tranziciji u drugačiji odnos, a možda škripi malo i u znanju pa ga zato ne poštuju i onda ta nedisciplina pogorša ionako slabo postavljenu igru. Verovatno ima i jednog i drugog.

Link to comment

Što se Trinchieri-ja tiče, on je baš bio zapaljen da sa Partizanom napravi nešto. Prošlu sezonu je odneo djavo, a onda je shvatio da Ostoja hoće da jajari, i onda umesto da ove sezone Partizan postane ratna mašina, Trinchieri nije hteo da jajari, pa je otišao, jer je definitivno shvatio Ostojine namere kad se vratio iz lockdown-a u Italiji.

 

Što se Šćepanovića tiče, on definitivno nema nikakvu kontrolu nad igračima, ovi ga sprdaju otvoreno, dovoljno je samo bilo videti minijaturu Jaramaza na tajmu protiv Budućnosti, kad je Šiško Menčetić 4 sekunde pre kraja crtao nekakav epski napad, i onda mu Jaramaz kaže: "I sve to za 4 sekunde?" Onda se Šiško zamisli i nacrta neki napad za 4 sekunde, nakon što je ispao glup u društvu. Disovao ga je Gordić, Tomas. I on sad umesto da napravi timsku energiju izigrava Kim Džong Una i zavodi red.

Očigledno, nije ništa naučio za ove godine što je bio asistent Trinchieri-ju.

I zato je bolje da već sada ode, jer će vremenom da bude sve gore.

Link to comment

Ako Miško buši Japanca, ovaj je već bivši. Ali ja nemam takav utisak. Jaramaz je prva violina, Dangubić ima visoku minutažu, Miškovi igrači nemaju problem sa statusom u KKP.

 

Ali ako kasne plate, tu ni Trinki, ni Robija, ni Greg P ne mogu da pomognu.

 

Ako nije ništa od nabrojanog, onda prvo igračima natrljati nos i opaliti ih po platama, pa tek onda preći na Japanca. 

Link to comment

Scepan radi pod nenormalnim pritiskom i ocekivano se ne snalazi. Pokusao je da uspostavi autoritet na pogresan nacin i ovo disciplinovanje Tomasa ga je kostalo barem jedne pobede vise do sad. Debakl u Kazanju je direktna posledica narusene hemije i zatrovane atmosfere.

 

Nijedan od ovih poraza realno nije bitan, ali ocito polako gubi veru u sebe, a usput i poverenje igraca. Zao mi ga je jer deluje kao okej tip, a nije imao ni srece sa ultra zajebanim rasporedom na pocetku pri cemu su i Buducnost i Huventud lako mogli da odu na stranu KKP. Ovako je verovatno zavrsio svoje, vidim da ga je zajahao i Tegeltija. Mislim da ce ga vrlo brzo zameniti Milojevic.

Link to comment

pa zar nije Miloje bio u kombinaciji i tokom leta....sećam se da se pominjalo njegovo ime, ime onog lika što je Asvel trenirao, Zvezdan Mitrović valjda i još neko

Link to comment

Pa jeste, i Ostoja ga nije poslusao i sad stigla sabotaza..

 

A valjda nas iskustvo uci da najmanje pola tih imena (trenera i igraca svejedno) sa kojima se licitira na portalima nema veze sa zivotom i samo predstavljaju klikbejt..

Link to comment

u poslednjih nekoliko godina i partizan i zvezda su tvrdoglavo pokusavali sa pocetnicima i nikada nije funkcionisalo, pa se onda panicno trazio neki slobodan trener. ovo sto je zvezda radila prosle sezone je bilo posebno komicno, a sada ce i partizan krenuti tim trnovitim putem. samo zato jer uprave imaju neku fiks ideju da je dovoljno kupiti skup tim a onda to moze da vodi bilo ko.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...