Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

6 minutes ago, Filozof manijak said:

I kup i kls su obesmišljeni, ali se u nekoj istoriji kluba broje osvojeni trofeji.

 

citav nas sport, barem fudbal i kosarka, je osmisljen tako da veciti, koji se kupaju u milionima, zbrajaju trofeje dok ostali klubovi prezivljavaju na crkavicama koje dobijaju od lokalnih samouprava. pa ajde onda veciti da se odreknu makar kupa, neka novi pazar i tamis dobiju priliku da osvoje trofej, ne bi bio smak sveta.

Edited by Nikodije
Link to comment

Mislio sam na takmičarski značaj oba takmičenja, dodeljivanjem aba-i ekskluzivnog prava za kvalifikacije ka EC i EL, domaća takmičenja su izgubila takmičraski smisao.

Link to comment

Pa uvek će biti obesmišljeno takmičenje za koga ćemo unapred da kažemo da je obesmišljeno. Srećom, klubovi prilaze prilično ozbiljno ovom takmičenju koje btw nosi ime jednog Radivoja Koraća što bi samo po sebi trebalo nešto da znači u "zemlji košarke" tako da dok god je to tako taj trofej znači nešto. Polazimo od toga šta znači biti sportista danas, da li ćemo samo da gledamo materijalnu korist i da kažemo da je postojanje košarkaškog kluba danas bitno samo da li ili ne igra Evroligu, jedno privatno takmičenje u koje se ne ulazi čisto sportskim rezultatom ili je i pored svega sport pa i vrhunski sport malo više od toga. Uzimam za pravo da mislim pošto i radim sa decom da i ova naša današnja deca kreću da treniraju neki sport ne zbog novca i slave i koliko će klub da proda sezonskih karata u Evroligi već da imaju snove o nekim takmičenjima, pobedama, medaljama, trofejima. I da i većina profi sportista koji žive i prehranjuju svoje porodice zahvaljujući sportu i dalje ima taj kompetitivni gen i i dalje da sve od sebe da uzme jedan od dva ili tri trofeja koliko godišnje može da osvoji. To je možda utopijsko razmišljanje ovde čitajući komentare ali mislim da u RL i dalje preovladava ovo moje. 

  • Hvala 1
Link to comment

@filozof

takmicarski smisao™ postoji tamo gde postoji takmicenje. a takmicenje postoji medj ravnopravnim protivnicima. i nema veze sa tim da li pobeda vodi negde ili se igra "samo" za trofej.

za mene ce aba liga itekako imati smisla cak i ako ostane bez plasmana u el.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ja ne kazem da mi se sviđa što kup više nema takmičarskog značaja, već je to činjenica. A slažem se da treba gristi za svaki trofej, i da svakoj utakmici treba prići kao da je finale F4 EL.

 

@Nikodijevećina današnjih nacionalnih prvenstava u fubalu i košarci je takva, imaš 2-3 super giga mega jaka kluba, i ostalo je boranija. 

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja ne kazem da mi se sviđa što kup više nema takmičarskog značaja, već je to činjenica. A slažem se da treba gristi za svaki trofej, i da svakoj utakmici treba prići kao da je finale F4 EL.

 

 

 

Ali šta znači nema takmičarskog značaja? Igra se za trofej, znači ima takmičarski značaj. E sad, ako je takmičarski značaj samo to da imaš prohodnost u evroligu, to je onda druga stvar i stvar tvoje percepcije. 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

A koje je onda takmicenje bitno? Eno cigani vec sedam godina igraju EL u kojoj bi bila vecita borba za opstanak (da ima ispadanja), da bi se vise fokusirali na osvajanje ABA lige, da bi zbog toga...opet igrali EL dogodine i bili jaki 14ti. I tako u krug.

 

 

 

Svako takmičenje je bitno, lepo je pobediti bilo koga, a posebno osvojiti trofej.

Što se EL tiče, sigurno nisu isti ciljevi kada je igra Partizan ili kada najjače takmičenje igraju Zvezda i Budućnost. Merenje patki šerifa po lokalu i rekreativno igranje u Evropi samo da bi se igralo je i dovelo do toga da će ABA izgubiti mesto u EL.

Kup je naš!

 

  • Hvala 1
Link to comment

sta je takmicarski znacajno treba da kazu oni koji se takmice, ne oni koji sede na dupe i puste utakmicu u pauzi menjanja kanala. ja licno ta domaca takmicenja ne gledam iz razloga sto se od toga uvek napavi brlog, i hvala bobu pa je to manji deo sezone. 

 

sad kad razmislim, sad valjda nece biti publike, pa mozda moze i da se pogleda.

Edited by Joe D
Link to comment
23 minutes ago, theanswer said:

 

Ali šta znači nema takmičarskog značaja? Igra se za trofej, znači ima takmičarski značaj. E sad, ako je takmičarski značaj samo to da imaš prohodnost u evroligu, to je onda druga stvar i stvar tvoje percepcije. 

 

Za mene bi takmičarski značaj otprilke bio da se pobednik nacionalnog kupa direktno plasira u EC,npr.

  • +1 1
Link to comment

Ljudi, nama je sezona u teskoj bulji, mi ABA PO necemo igrati, imamo jos dva meseca giljanja takmicarski nebitnih utakmica. Mozda nesto na guzove uradimo u ovoj rundi EK, a mozda i ne. Onda nam sledi i jedno mesec dana praznog hoda, izmedju pocetka ABA plejofa i pocetka pasteta lige, u sred sezone, izlisno je pricati koliko je to besmisleno, uz sveopste stanje u klubu.

 

Tako da za nas trenutno je ovaj kup isto sto i svetsko prvenstvo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

 

Za mene bi takmičarski značaj otprilke bio da se pobednik nacionalnog kupa direktno plasira u EC,npr.

 

Pa za tebe, o tome ti pričam. A šta je evrokup? Kakvo je to takmičenje? 

 

Mislim da je nepobitna činjenica da klubovi u 95% slučajeva izlaze u najjačim sastavima, sa energijom i željom da osvoje Kup. Tu bi priča trebalo da se završava što se tiče pitanja da li ima takmičarski značaj. Ali svako ima pravo da mu nešto znači ili ne znači u životu. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...