Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

7 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ipak cu ti se zahvaliti, ali ne zbog statistike nase nesrecne trojke na trojci (i previse se prica o njima), vec zbog pominjanja malog Radovanovica. Kad je vec sezona pustena niz vodu, idealna je prilika da pocnu da dobijaju minutazu svi ti klinci sto smo ih prijavili, Nikola pre svih to zasluzuje, mali Djordjije takodje. Niko od njih nije dovoljno fizicki spreman, imaju naravno brojne nedostatke, ali da vidimo kakvi su im karakteri. To mora da bude prioritet, barem u ABA..

Slažem se, mislim da je ovu tekmu probao da izgura sa starijim igračima u cilju pobede protiv teškog rivala i dizanja momentuma, kao i zbog EC. 

Ovaj kup treba da igraju klinci protiv Čačka min 20minuta svaki. 

Link to comment

a sada da odbranimo kup.....to je jako jako bitno pošto direktno vodi ka....ovaj....snimanju vhs kasete.....i novoj navijačkoj pesmi.....hopa, cup, uzeli smo kup 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ko i svako takmičenje što ultimativno vodi istom jbg. Svake godine ista priča da neki trofej ne znači ništa jer ne vodi u EL. A gde vodi EL što se igra EL? 

  • +1 2
Link to comment

Ma ne mislim ja na EL, nego ako se baviš sportom svaka utakmica ti nešto znači, a trofej kojih u sezoni celoj imaš 3 koja možeš da uzmeš naravno da znači kad osvojiš. Zbog takvih stvari ko klinac kreneš da se baviš sportom. 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, theanswer said:

Ko i svako takmičenje što ultimativno vodi istom jbg. Svake godine ista priča da neki trofej ne znači ništa jer ne vodi u EL. A gde vodi EL što se igra EL? 

Plus 1000 za ovo, konačno neko da napiše.

 

Jbt ja se pokidam kad igram običan basket, naravno da je KRK bitan.

Edited by Milošica
Link to comment

ne kažem ja da treba da tankujemo kup, nego da se radi o takmičenju koje je izgubilo neki sportski smisao. pa sad ostane samo da se hvataš za to kako je, eto, svaka utakmica bitna. jeste bitna svaka utakmica, ali takmičenje nije bitno. u smislu u kome pričam, kup je u rangu prijateljskog pripremnog (za anastavak sezone) turnira. npr. u fudbalu i nekim drugim sportovima kupovi su zadržali sportski značaj, kao tamičenja koja obezbeđuju kvalifikaciju za neko međunarodno takmičenje (pa i klubovima koji to objektivno ne mogu preko prvenstva, što je super).

 

takođe, Ostoji kup dođe kao fina ispomoć da dokaže kako je eto nešto osvojio. mislim jeste, svaka čast, ali njegov posao je suštinski da osvoji nešto drugo. da je to osvojio, niko mu ne bi zamerio da ne uzme kup i prevenstvo narednih 15 godina. tako trenutno stoje stvari. druga je priča dal ja mislim da to tako treba da bude. ali tako jeste.

 

 

Edited by Ted
Link to comment

A koje je onda takmicenje bitno? Eno cigani vec sedam godina igraju EL u kojoj bi bila vecita borba za opstanak (da ima ispadanja), da bi se vise fokusirali na osvajanje ABA lige, da bi zbog toga...opet igrali EL dogodine i bili jaki 14ti. I tako u krug.

  • +1 2
Link to comment

Hop cup ko je.e kup. Nije da neću gledati, gledaću svakako jer volim Partizan ali je takmičenje totalno nebitno. Neću biti mnogo tužan ako ispadnemo odmah od Borca jer smo iovako njihova mušterija. A ako kojim čudom ga i osvojimo neću biti ni nešto preterano srećan. 

 

Samo se nadam da će klinci dobiti što više minuta da vidimo kakvi su, jer mi je ovih seniora i njihovih konstantnih grešaka već preko glave.

 

E da, nadam se da Dangubić neće zaigrati ni minut. Njega mi je najviše preko glave. Nadam se da će ga miško na kraju sezone vratiti u njegovu ergelu.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
15 minutes ago, goofs said:

A koje je onda takmicenje bitno? Eno cigani vec sedam godina igraju EL u kojoj bi bila vecita borba za opstanak (da ima ispadanja), da bi se vise fokusirali na osvajanje ABA lige, da bi zbog toga...opet igrali EL dogodine i bili jaki 14ti. I tako u krug.

ko im je kriv kad ne znaju :)

 

jbg, ja takmičenja gledam kao neku hijerarhiju. igraš, boriš se, osvojiš, dobiješ pehar i neku nagradu, ali i mogućnost da se oprobaš na nekom višem nivou. međunarodnom npr. tako napreduje klub, ali i igrači koji igraju ta takmičenja. a valjda je svrha da napreduješ do svog maksimuma, a ne da se vrtiš u krug.

 

aba 2 vodi u aba 1, aba vodi u el i ec, ec vodi u el....itd. ne znam dal kls vodi u aba 2, ako jeste onda je i to sportski motiv da ideš više. da igraš tekme sa jačima.

 

problem je što je na evropskom nivou poremećena ova hijerarhija, pa imaš paralelna tamičenja, takmičenja slepe ulice, u kojim sportski uspeh nema sportsku nagradu itd. mislim, problem je širi od nacionalnog okvira.

Edited by Ted
Link to comment

kup je relikt proslosti. posebno sada u situaciji kada imamo inflaciju takmicenja. mozda bi ga trebalo zadrzati za klubove samo iz kls-a, pa da se oni ravnopravno bore za trofej bez vecitih koji imaju sta da osvoje tokom sezone. neka se ustanovi propis - samo onaj ko igra kls od pocetka moze da igra kup. ovakav kup je i nesportskog karaktera. sastaje se evroligas (zvezda) sa poluprofi ekipom radnicki kg, to nicemu ne sluzi.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

to je problem, pevise utakmica, a ne tamicarski znacaj. sa druge strane, to sto neki radnicki iz kragujevca moze da igra sa evroligasem jeste jedna od boljih strana tog takmicenja. 

  • +1 2
Link to comment

da, kup je specifičan po tim susretima onih koji se inače ne mogu ukrstiti nigde. još je bolje kad ti autsajderi mogu i da izbace favorita. što u konkretnom slučaju nije moguće, pošto je razlika u kvaltetu ogromna. mislim da češće u fudbalu otpadaju favoriti u kupu nego u basketu.

 

to je problem za ligaško takmičenjem u kome ne bi trebalo da zjapi tolika provalija između mogućnosti ligaša. za kup to nije problem.

 

naravno, problem kupa je i termin, jer se prekidaju takmičenja na kojima je fokus svih klubova. ali kupovi se igraju po Evropi u ovo vreme i ništa ne bi značilo da mi promenimo termin. inače bi, po meni, idealan termin bio pre početka sezone, tamo nege u septembru, kao finiš priprema.

Edited by Ted
Link to comment

meni ne predstavlja zadovoljstvo da gledam kako evroligas sa budzetom od 5-6 miliona tambura neke amatere koji jedva prezivljavaju. mozda tim amaterima znaci nesto da budu natamburani, meni kao gledaocu ne. sport dozivljavam kao susret dva barem relativno ravnopravna protivnika. zato mislim da bi kup na kojem bi igrali samo kls ligasi bio zanimljiv. prilika za neki manji klub da osvoji trofej i ja bih to vrlo rado ispratio.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...