Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpu

Recommended Posts

mora Zagor da pokuša, bila je izgledna situacija, sa 9 metara preko ruke, a nije ni isticao napad.....to rešavaju Bogdan, Harden i Zagor ko od šale

 

nije da se nisu trudili, bilo je enegrije, želje.....ali nema kvaliteta dovoljno, organizacija napada katastrofa. Jaramaz gubi dve čiste lope kada se lomi, Perkins nikako da se pojavi u tekmi, na kraju maši zicer fakstički neometan, Zagor radi to što radi, više nikome nije jasno ni kako ni zašto ni dokle, Mozli je van forme totalno.

 

istini za volju imao je Zagor dobro odbrambeno izdanje, dosta skokova.....ali to što on radi u napadu, to je neopisivo. to nije loša igra, ja nemam pravu reč

 

odradili su nas rutinski, kao što smo mi nekad njih odrađivali

 

Split je bio posledanja pobeda, 3. januara

Edited by Ted
Link to comment
9 minutes ago, Ted said:

istini za volju imao je Zagor dobro odbrambeno izdanje, dosta skokova.....ali to što on radi u napadu, to je neopisivo. to nije loša igra, ja nemam pravu reč

 

Adin Vrabac za bogate

  • +1 1
Link to comment

7 poraza na poslednjih 9 utakmica u abi....dobili smo Megu i Split....."pobedu" nad Primorskom ne računam

 

učinak Filipovskog u abi 11-4-7

 

čini se ta su prelomni trenutak sezone bili uzastopni porazi od Zvezde i Mornara.....i jedna i druga tekma mogla je da ode na drugu stranu vrlo lako

 

nakon toga....ambis

 

 

Link to comment

https://www.aba-liga.com/team/22/20/1/0/partizan-nis/

 

Evo i statistike svih košarkaša od početka Aba lige. Na gornjem linku imate cifre ukupno i prosečno a ovo dole sam prepisao samo prosečno:

 

 

Igrač:                 Odigrao ukupno       Prosečan Indeks     Prosečno odigrao 

                             utakmica:               korisnosti (Value)   minuta po meču

 

Kodi                          14                              12.2                          24

Jaramaz                    10                              11.4                          25       

Tomas                      16                              10.6                          23

Mozli                        11                                9.8                          22

Gordić                      11                                9.3                          22

Zagorac                   14                                8.6                          21

Mika                        13                                8.3                          16

Pejdž                       15                                6.9                          25

N.Janković               15                                6.5                          11

S.Janković                 2                                  5                             6

Novica                     14                                4.9                          12

Dangubić                16                                  4                           22

Angola                     2                                 3.5                           7

Perkins                     3                                 1.7                          22

Trifunović               14                                 0.6                          10

 

Link to comment

Hvala Djordjije al sve se vidi golim okom. Ako smem da primetim opet se vidi barem želja ako ništa, pre dve tekme su izgledali kao da svi kolektivno žele da se sezona završi odmah.

 

Na kraju sezone čistilište.

Link to comment

@Ted

Pa kad se pogleda tabela detaljnije, procenti šuta u sve tri kategorije, skokovi, asistencije, izgublj.lopte, blokade (primio/dao) , faulovi (fauliran, faulirao) ...itd... vidi se jedna opasna dominacija Dangubića ako za reper uzmemo broj odigranih utakmica i minutažu, kao i Trifunović na manju minutažu.. Perkins je u Abi počeo "jako" da ugrožava ovu dvojicu, preostalo mu je još nekih 8 - 9 kola da popravi utisak.... Ukupno gledajući Aba + eurokup, opet Dangubić i Trifunović dominiraju po beskorisnosti.

Link to comment

Posle odigranih nekoliko utakmica u aba ligi + eurocup moj je utisak da bi bilo ipak bolje da nismo terali Gordića jer je neuporedivo bolji košarkaš od Perkinsa koji je došao umesto njega. Što se tiče Kodija, našeg najboljeg košarkaša rame uz rame sa Tomasom, tu čekam da ga vrate u ekipu jer nije NI BOLJI NI GORI plej/razigravač od Jaramaza i Perkinsa. Da, istrpeo bih njegovo tapkanje lopte po 20 sekundi (pa i to može da se ispravi ako trener zna da mu na to  ukaže) samo da dobijemo te njegove poene iz tranzicije. Kodi se pokazao ipak kao duplo bolji asistent od ove dvojice (za sada) a ne treba zanemariti da je i u skokovima dosta bolji. Ne znam da li je taj Kodi silovao nekome u klubu nekoga, ili maltretirao, nedolično se ponašao....itd... ako nije, neka ga vrate nazad.

 

Sad kada malo bolje pogledam ovo šta sam napisao ispred očiju mi iskače neko sasvim peti - trener Filipovski kao loš trener koji se baš slabo snalazi ovde i vuče loše poteze plus "guta" od uprave ono što ne bi trebalo oko doselekcije. Ali tu je ceh već platio Lončar.

A po meni bi trebalo da plati i Filipovski, naravno Ostoja pre svih.

 

Istekao edit pa postujem ponovo, moderacija neka spoji u jedan post ako može.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

mislim da su odlasci koje pominješ motivisani prevashodno rasterećenjem budžeta.....nego što imaju za shvrhu povećanje kvaliteta, konkurentnosti itd.....šta god bila zvanična priča

 

na kraju krajeva, kako bi onda bilo objašnjivo da se, u sred sezone, lišiš oba pleja i dovedeš igrača koji nije (barem tako ne izgleda u ovom trenutku) apgrejd u odnosu na otišavše

 

sve to najviše sliči na stihiju....nema tu plana i planskog delovanja, nekog promišljanja....kad je bilo vreme za to bavili su se demagogijom i ubeđivanjem javnosti i sebe da jeste ono što nije. kad se videlo da nije, onda su ušli u spiralu grešaka jer krizni menadžment nije ni postojao (a ako i jeste vodio ga je neko agilnošću jednog Koštunice), a sad su u vrtlogu koji vuče dole prilično jako....i do samog kraja, što bi reko Denda

Edited by Ted
Link to comment

Koliko znam Kodi je još uvek sa nama i redovno prima platu. Sve je manje opcija za njegov prinudni odlazak na kojem insistira trener. Međutim da sam sad na mestu tog nesrećnog Ostoje koji je, nažalost, još tu gde jeste, ozbiljno bih porazgovarao sa trenerom u vezi tog Kodija i "teranja" jer je alternativa Gordiću taj Perkins kojeg je on doveo (Filipovski) i koji je downgrade a vazduh odnosno ništa umesto Kodija. Brojke su na trenerovu žalost neumoljive. Sam si rekao da je od 11 utakmica u Aba ligi izgubio 7 što je katastrofa za jedan klub kao što je KK Partizan. Ali taj nesrećni Ostoja se razume u košarku kao njegov mentor Vučić u Apolo 13 tako da to i ne očekujem. Očekujem dalje kretenisanje i upropaštavanje KK Partizan. 

 

Druga stvar ono što je primetno i po statistici i po realnom dešavanju na terenu je da su nam naše trojke štetočine za ekipu. Tu pre svega mislim na Dangubića i (na žalost) mladog Trifunovića pa tek onda na Zagorca @Jimmy Kowalski ne moraš da mi zahvaljuješ :sleep:

Zagorac je stvarno jedan od naših najboljih odbrambenih košarkaša što se i pomalo vidi u statistici, recimo u proseku je naš najbolji kradljivac lopte a što se tiče izgubljenih je tu negde u zlatnoj sredini. U skokovima je treći u ekipi posle Tomasa i Mozlija.

 

Po meni najbolja epizoda od trenera Filipovskog je poslednjih 7 ili 8 minuta tekme protiv Lokomotive gde smo igrali sa tri mala u petorci (Jare, Pejdž, Perkins) i to bi trebalo češće da se igra jer se pokazalo kao veoma uspešno. Kada se igra sa višim, onda naravno Zagorac a minutažu Dangubiću i Trifunoviću smanjiti na do 3 minuta po meču (i to je previše). Tu bi nam opet pomogao Kodi kao četvrti "mali" igrač, koji je fizički tu i najjači i koji često stiže protivničkog igrača u kontri i lupi rampu. Pa onda, ako je neko od njih četvorice indisponiran za taj meč, smanjiti mu minutažu. Ovako imaš igrača manje ... i to jednog od najkvalitetnijeg.

 

Ako već to neće, odnosno ako mu je Kodi kresnuo ženu ili šta već, minuti se moraju dati onom supertalentu Radovanoviću koji je već igrao sa 15 godina (!!!) u BiH ligi (ili Rep.Srpske, sad ne znam već) sa seniorima i to ravnopravno (doduše znamo kvalitet takvih liga, ali seniori su seniori). Pre će se on snaći sa seniorima nego ovaj Perkins pero/lako kategorija.

 

Sve u svemu može se tu nešto iščačkati i podići malo u kvalitetu ali sujeta treba da se odloži u stranu a to je najteže ... Pogotovo ako nemaš odgovarajući kvalitet kao trener.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

Koliko znam Kodi je još uvek sa nama i redovno prima platu. Sve je manje opcija za njegov prinudni odlazak na kojem insistira trener. Međutim da sam sad na mestu tog nesrećnog Ostoje koji je, nažalost, još tu gde jeste, ozbiljno bih porazgovarao sa trenerom u vezi tog Kodija i "teranja" jer je alternativa Gordiću taj Perkins kojeg je on doveo (Filipovski) i koji je downgrade a vazduh odnosno ništa umesto Kodija. Brojke su na trenerovu žalost neumoljive. Sam si rekao da je od 11 utakmica u Aba ligi izgubio 7 što je katastrofa za jedan klub kao što je KK Partizan. Ali taj nesrećni Ostoja se razume u košarku kao njegov mentor Vučić u Apolo 13 tako da to i ne očekujem. Očekujem dalje kretenisanje i upropaštavanje KK Partizan. 

 

Druga stvar ono što je primetno i po statistici i po realnom dešavanju na terenu je da su nam naše trojke štetočine za ekipu. Tu pre svega mislim na Dangubića i (na žalost) mladog Trifunovića pa tek onda na Zagorca @Jimmy Kowalski ne moraš da mi zahvaljuješ :sleep:

Zagorac je stvarno jedan od naših najboljih odbrambenih košarkaša što se i pomalo vidi u statistici, recimo u proseku je naš najbolji kradljivac lopte a što se tiče izgubljenih je tu negde u zlatnoj sredini. U skokovima je treći u ekipi posle Tomasa i Mozlija.

 

Po meni najbolja epizoda od trenera Filipovskog je poslednjih 7 ili 8 minuta tekme protiv Lokomotive gde smo igrali sa tri mala u petorci (Jare, Pejdž, Perkins) i to bi trebalo češće da se igra jer se pokazalo kao veoma uspešno. Kada se igra sa višim, onda naravno Zagorac a minutažu Dangubiću i Trifunoviću smanjiti na do 3 minuta po meču (i to je previše). Tu bi nam opet pomogao Kodi kao četvrti "mali" igrač, koji je fizički tu i najjači i koji često stiže protivničkog igrača u kontri i lupi rampu. Pa onda, ako je neko od njih četvorice indisponiran za taj meč, smanjiti mu minutažu. Ovako imaš igrača manje ... i to jednog od najkvalitetnijeg.

 

Ako već to neće, odnosno ako mu je Kodi kresnuo ženu ili šta već, minuti se moraju dati onom supertalentu Radovanoviću koji je već igrao sa 15 godina (!!!) u BiH ligi (ili Rep.Srpske, sad ne znam već) sa seniorima i to ravnopravno (doduše znamo kvalitet takvih liga, ali seniori su seniori). Pre će se on snaći sa seniorima nego ovaj Perkins pero/lako kategorija.

 

Sve u svemu može se tu nešto iščačkati i podići malo u kvalitetu ali sujeta treba da se odloži u stranu a to je najteže ... Pogotovo ako nemaš odgovarajući kvalitet kao trener.

 

Ipak cu ti se zahvaliti, ali ne zbog statistike nase nesrecne trojke na trojci (i previse se prica o njima), vec zbog pominjanja malog Radovanovica. Kad je vec sezona pustena niz vodu, idealna je prilika da pocnu da dobijaju minutazu svi ti klinci sto smo ih prijavili, Nikola pre svih to zasluzuje, mali Djordjije takodje. Niko od njih nije dovoljno fizicki spreman, imaju naravno brojne nedostatke, ali da vidimo kakvi su im karakteri. To mora da bude prioritet, barem u ABA..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...