Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpu

Recommended Posts

Trifin index je na vecini utakmica negativan, Radetov koliko god skroman bio, bar je pozitivan. Ideja da Filipovski svesno radi protiv svoje ekipe i gura znatno losijeg igraca na ustrb boljeg je besmislena..

Link to comment

Index na tako malom uzorku Trifinih minuta ne znači ništa, čovek je u i izvan rotacije, sinoć je klasičan primer, jebeni Zagorac mu skine loptu sa allyeoopa, ja takav potez ne pamtim kad sam video, to je totalni wtf, da se zapita čovek jel ovaj normalan jebote. E takvih poteza u poslednje vreme Zagorac ima bar jedan po utakmici kad smo srećni. I onda Filipovski izvede Trifunovića jer mu je napad pre toga Kroford uz faul prošao uz osnovnu liniju i imao koš faul. E vidiš ako već kao trpiš svašta i čekaš igrača, onda ne možeš da ga vadiš posle takve greške dok ovaj igra ko štetočina iz utakmice u utakmicu. U razloge Filipovskog ne ulazim ali on u ovom trenutku što se kaže baca sve na zid i čeka da vidi šta će da se zalepi, nikakog tu preteranog koncepta nema. Inače mu ne bi Novica igrao samo jedno poluvreme, Mika samo jedno poluvreme, Janković završavao utakmicu, Tomas igrao 20min drugog poluvremena. Ne ulazeći uopšte u ispravnost pojedinačnih odluka, to su očajnički potezi bez nekog koncepta unapred smišljenog. 

  • +1 3
Link to comment

Nije da Trifa igra svaku trecu utakmicu po 2 minuta, pa da ne znamo sta se moze ocekivati od njega. Prosek od 10-ak minuta je sasvim dovoljan uzorak da se vidi koliko ne doprinosi..

 

A Novica igra dok je zagrejan u kontinuitetu koliko moze, jer kad se ohladi vise nije upotrebljiv. Nije ga sigurno Saso zaboravio na klupi..

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Nije da Trifa igra svaku trecu utakmicu po 2 minuta, pa da ne znamo sta se moze ocekivati od njega. Prosek od 10-ak minuta je sasvim dovoljan uzorak da se vidi koliko ne doprinosi..

 

A Novica igra dok je zagrejan u kontinuitetu koliko moze, jer kad se ohladi vise nije upotrebljiv. Nije ga sigurno Saso zaboravio na klupi..

 

Dok Zagorca sa 25min po utakmici još čekamo da vidi šta se može očekivati od njega ili da ne kažem koliko ne doprinosi.

 

Brate to da neko igra dok je zagrejan u kontinuitetu nema ni u biznis ligi ali bukvalno nema ni u biznis ligi. I igrao je 2 stinta juče u prvom pol. Znači da je tako ko što kažeš ne bi ulazio drugi put. 

Link to comment

Sve je igrao u prvom poluvremenu. Nebitno je da li to ima u biznis ligi ili nema. Novica je invalid. Jedva i ovo igra. Ali ako ti je lakse da mislis da ga je Saso zaboravio na klupi, ti veruj u to..

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Sve je igrao u prvom poluvremenu. Nebitno je da li to ima u biznis ligi ili nema. Novica je invalid. Jedva i ovo igra. Ali ako ti je lakse da mislis da ga je Saso zaboravio na klupi, ti veruj u to..

 

Ne mislim da ga je Sašo zaboravio na klupi, mislim da čovek luta, da ne zna više šta će pa improvizuje, kao što rekoh gleda šta će se zalepiti. Ti ako misliš da je to normalno da se radi u ovom momentu u sezoni, ti veruj u to jbg. 

 

Objasni mi šta će Janković na parketu poslednjih 5 minuta. Mozli u lošoj formi? Ok, gde mu je Mika onda, što ga nije vratio ako mu je već doneo preokret? Nema nikakvog razloga da Janker tu bude na parketu, niti se može reći da je nešto doprineo u tom periodu utakmice na kraju. 

Edited by theanswer
Link to comment

Kakvo lutanje, kad se znalo da Novica nece ulaziti u igru u 2. poluvremenu. Znao je i Thomas da ce morati da igra bez izmene i da se cuva licnih. Nije to bila nikakva improvizacija, vec iznudjeno resenje. Da je ispao zbog 5, onda bi Rade bio 4ka.

Link to comment

Ma ne zajebavaj sad, naravno da se nije znalo da Novica neće igrati drugo poluvreme, otkud ti ta konstrukcija :D Da je igrao dobro u drugom stintu igrao bi i drugo poluvreme. Kao što je igrao u Krasnodaru. 

Link to comment

U Krasnodaru smo bili bez Thomasa i Novici nije nimalo prijala veca minutaza. Ali, rekoh vec, veruj da ga je Saso sinoc zaboravio ili vec koja god teorija ti odgovara. Stvarno mi je glupo vise da se ponavljam, nije ni bitno u krajnjoj liniji. Novica ionako prvi ne voli da se to potencira, bolje da i nisam spomenuo, ali cisto sam reagovao da odluke koje Filipovski povlaci nisu bez rezona iako to ljudima sa strane moze da se tako ucini..

Link to comment

Pa sad si rekao da je Tomas bio u faulovima da bi igrao Rade na 4. Kažeš da se ne ponavljaš a ja ti drugi put pišem da ne mislim da ga je zaboravio, čitaj šta pišem ako već se kao dopisujemo. Nijedan trener ne ulazi u utakmicu sa ciljem da mu igrač igra samo jedan stint ili jedno poluvreme, to ne postoji jednostavno u košarci i kad se desi, desi se iz nekog razloga. Opet kažem, ovo nisu normalne rotacije, to je improvizacija. Da je sve išlo ko što je Sašo zamislio ne bi mu Mika prvi put video terena u trećoj četvrtini nego je to iznuđen potez, svaka čast što je povukao taj potez, ali da sve ovo ima nekog sistema i plana, daj  nemoj da se zajebavamo. 

Link to comment

Citaj i ti sta pisem ako vec odgovaras na moje postove. Napisao sam i da to nije bila nikakva improvizacija, a ti veruj da jeste ako hoces. Ne vredi da ti ponavljam zasto je doneo odluku, kad ne zelis da prihvatis. Besmisleno je da dalje diskutujemo o tome..

Link to comment

Pa jbg, nisam znao da pričam sa članom stručnog štaba Saše Filipovskog pošto očigledno znaš šta mu je u glavi. I ne, ne mogu da prihvatim da je unapred čovek planirao da mu Novica igra samo pp, da Mika igra samo treću četvrtinu a Janković da igra kraj. 

Link to comment

https://www.eurocupbasketball.com/eurocup/competition/teams/showteam?clubcode=PAR&seasoncode=U2020#!stats

 

Kad se već frljate sa indeksima korisnosti u gornjem linku imate statistiku i indeks korisnosti svih naših igrača od početka takmičenja u eurokupu. Ono što odmah bode oči je da smo oterali igrača koji je rame uz rame sa Tomasom naš najkorisniji igrač u evrokupu.

 

Kakvi bolidi :laugh:

 

Koga mrzi da otvara evo prepisaću samo prosečne indekse korisnosti ukupno :

 

Igrač:               prosečan indeks korisnosti:          broj odigranih utakmica :

Tomas                               15.5                                         12

Kodi                                  15.3 :laugh:                                    12

Pejdž                                   8.8                                          14

Mozli                                   8.4                                          12

Jaramaz                                8                                             9

Perkins                                7.8                                           4

Mika                                    6.5                                          12

Gordić                                 6.2                                           9

Zagorac                               5.6                                          13

Novica                                 5.4                                           7

N.Janković                           4.4                                           14

S.Janković                           3.7                                            3                        

Dangubić                            3.5                                           14

Trifunović                           0.9                                           12

 

A šta tek o ovome reći ....

 

JARAMAZ, OGNJEN 9  5   22:18  9.9  47.2%  27%  83.3% 0.6  1.2  1.8  2   0.9  1.9      -   0.7  2.7  4.3   8

 

MILLER-MCINTYRE, CODI   12  12   26:19   13.1    54.8%     39.5%   76.9%   0.3    3.7    3.9   4.5  1.7   2.6      0.1   0.5    1.9   2.6   15.3

 

GORDIC, NEMANJA             9    0    16:02    6.7     53.1%      29.4%   84.6%  0.3    1.1    1.4   2.6  0.2   1.4       -       0.2   1.1   1.3    6.2

 

PERKINS, JOSHUA    4  0   16:39  7    26.7%  36.4% 72.7% 1     3    4   3.3  0.5  1.5     -  0.8  1.8  2.3  7.8

 

Oteraš Gordića, dovedeš Perkinsa koji je za nijansu korisniji od njega. Ali ...... oteraš Kodija koji je drugi po korisnosti u ekipi u Evrokupu gde još imamo neke šanse i dovedeš ... nikoga. :kecman:

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...