Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

 
Jbg, ti si očigledno čovek niskih aspiracija. Ja sam recimo do 38. godine provodio na terenu za basket cca dva sata dnevno u proseku. Kad nije bilo kiše ili snega praktično nije postojao dan da nisam igrao basket. Vikendom često od ujtru do ručka. E sad, poenta je, SVAKI, ali svaki jebeni od tih basketa ja sam igrao da pobedim. Svaki. Ni jedan jedini put u životu nisam izašao da rekreativno bacam loptu na koš. Tj, jesam, kad sam bio sam. No kada sam igrao protiv nekog, da li 1-1, 2-2, 3-3, uvek sam jebeno išao na pobedu. A kada ideš na pobedu, treba da oznojiš muda i okrvaviš kolena[emoji769] da bi je dobio. Nebrojeno sam boljih igrača od sebe dobio zbog toga. Gomila ljudi me izbegavala kao protivnika jer nisu hteli da ginu protiv fanatika. Gomila ljudi nije htela da igra sa mnom jer je to značilo da i oni treba da igraju ozbiljno. Jer ako smo igrali zajedno ili smo igrali ozbiljni ili nismo ni igrali. I imao sam dobre ekipice, pogotovu za vreme dok sam živeo u unutrašnjosti. I to je tako trajalo da moje 38. godine. Prestao sam zato što nisam mogao više ozbiljno da igram, jer sam sjebao kolena i kičmu od skakanja po betonu. I to je bilo to, jednom sam pre dve godine probao ponovo (i zajebao se) jer nisam ličio ni na šta.
 
Šta je poenta ove priče? CZ je takmičarski klub. Znači nije Harlem Globtroters. Igra jebenu takmičarsku košarku. Igra je u najkvalitetnijem jebenom evropskom takmičenju.
 
Ako to već igraš, onda igraj svaku na pobedu, kao da ti je poslednja.
Ne shvataš suštinu sportainmenta. Ta su vremena nepovratno prošla, bio sam i ja takav kao što sebe opisuješ dok sam igrao.
Ali, ovo je sada posao za sportiste i trenere, mesto na koje dođeš, biraš između utakmice, večere, bioskopa, pozorišta. Tvoj tim pobedi? Fenomenalno si se proveo, ti i društvo s kojim si došao da pogledaš utakmicu. Izgubili su? Ispičkaraš sudije, trenera, igrače, zaboraviš za jedan dan utakmicu, jer se za par dana igra sledeća, u kojoj može da se poništi ili produbi utisak s prošle.
Link to comment

Ma ne čini mi se, mislim da je voljni momenat ono što nam najmanje fali (većina igrača zaista rilja po terenu). Odgovor se odnosio na Budžine HGT opservacije o novim vremenima™ i nama dinosaurima koji ne shvataju opuštajući lahor new trendova.

 

 

Snazni mladici
Prebacuju svetski rekord
Visoko, vise, puno vise
Puno vise nego prije rata

Link to comment
3 hours ago, fandorin said:

 

    Nikad se ranije nismo oprostili od EL.

 

Nebojsa najavio ulazak u 8 u el ove godine (sto mu nije bio manir prethodnih sezona) - oprostili se polovinom decembra :D

Link to comment

Pop'o se i Radonja onda s 5-8 na 12-8.


Ali ovo nije Radonja. :D

Lojd je Sved, Obrad je Kurtinaitis, Zvezda je Himki za uboge. Jako smara sto ima jos 20 tekmi ovoga da se putuje, umara, povredjuje i gubi moral. 

Link to comment
6 hours ago, McNulty said:

Olimpijakos je vodio poen razlike na kraju treće, Real 6 poena.
U svakom slučaju, katastrofalno igramo u neizvjesnim završnicama.

 

Da, da. Sada sam pogledao. Stvarno nigde nismo vodili na kraju treće. Opet, skoro sve utakmice koje smo izgubili smo dosta dugo bili u igri i na kraju (ne)slavno propadali.

Link to comment



Pop'o se i Radonja onda s 5-8 na 12-8.


Ali ovo nije Radonja. 




A šta ako je bolji od Radonje, a isti razvojni put treba da prođe?
Ovde se non stop priča kako igrači treba da se trpe da bi pokazali svoj puni potencijal, zašto to ne važi i za trenera?
Temelj svakog ozbiljnog kluba je dugogodišnji trener. Mi smo sa Sašom videli neke greške koje je napravio, ali treba biti pošten i reći, videli smo i dobre stvari.
Da bi one u tom balansu bile dominantne potrebno je iskustvo.
Mislim da je fer da se sačeka do kraja sezone i da se kao cilj postavi osvajanje ABA.
Verujem da će onda sledeća sezone izgledati bolje.
Link to comment

Svakako treba još uvek istrpeti Obradovića. Iz više razloga. Jedan je da najviše do čega ćoki može da dobaci je vakcinisani Šakota. Drugo je da se treneri tog ranga ne troše tek tako. Treći je da će valjda čovek od ovoliko tamburanja nešto i naučiti. 

Link to comment

Salo izgleda pred svaki meč organizuje tombolu, srećni dobitnici budu u rosteru i dobiju minute. Više niko živ ne može da pohvata kad će ko i koliko da igra, ne znam kako misli da pravi hemiju tako. Ingeniozna ideja da roster treba da ima 16 ljudi, a opet ima rupe na bar dve pozicije i onda misli da će te rupe biti manje ako stalno meša karte. Tako bilo i prošle godine. A tek sledi još jedna sistematizacija radnih mesta pošto je naš proces selekcije i doselekcije nešto što traje do Svetog Jovana otprilike.

Ništa, da nekako izguramo ovu sezonu, da Salo nauči kako stvari funkcionišu na ovom nivou pa će dogodine biti bolje. Osim ako ne pukne u aba ligi, pa će neki novi kandidat na leto da se uči na Zvezdi.

Edited by Nikodije
Link to comment

...u međuvremenu Filip vodi fmp ka aba2, gde mu je i mesto, i za to dobija 100k evra Zvezdinih para. Potrebno je da Marinika Tepić ode pred pristrorije kluba na Malom Kalemegdanu, da prozbori koju.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, booyaka said:

Temelj svakog ozbiljnog kluba je dugogodišnji trener.

 


Cekaj, jeste li ozbiljan klub ili njujork niksi za proizvodnju igraca za bogate timove? 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...