Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

Samo da primetim da je naša igra sa i bez Džonija bukvalno nebo i zemlja.

 

Bravno na vidovitosti, nije bilo ni deset postova do sada koji su saljivo™ prokomentarisali isto. Obradovic je sada u ozbiljnom problemu sa uigravanjem O'Brajanta. Mozda ne bi bilo lose da ga ne skida ni protiv Reala jer ako s njim odigramo lose ubacice ga u ozbiljan kanal. Kapiram da je hteo sto pre da ga uigra ali s ovakvim navijacima koji crkose da O'Brajant odigra sto je moguce losije, to nece da moze. Neka ga Simonovic u timu da ima Ilija Kovacic sta da radi.

 

Na stranu veliki povratak Lojda u ritam s pocetka, mnogo mi je drago sto je Volden istupio i pokazao da je on taj igrac koji treba da igra kad se lomi utakmica a ne Hol. Apsolutno neverovatna partija veceras, imao je veci indeks od Lojda sa devet poena manje a Lojd je terao indeks preko 30. Njih dvojica su imali indeks 63 a cela ekipa Asvela 68. Takodje, igrao O'Brajant ili ne, Rit ne sme da izgubi minute u timu i ne sme vise da sedi u civilu. Odlican mec je veceras odigrao a nije mu prvi, decko ozbiljno napreduje od pocetka sezone.

 

Odlicno spremljena utakmica i vrhunska egzekucija. Cim smo malo zaboravili "faktor O'Brajant", sto je trajalo nekih desetak minuta, pregazili smo Asvel.

Link to comment
7 minutes ago, Renegade said:

Pročitah negde, bolje za Asvel da je bilo 0:20, ovako su na -21 :D

 

Ja procitao jos bolji komentar - ubise ih Karate Kid i Predator.:laugh:

Link to comment
41 minutes ago, Micko8 said:

Ovde bi dobro legao jedan Petrusev da zavrsava oko obruca,nazvati Miska i decku obecati minutazu i ulogu startera.

 

Zivo me zanima kada ces prestati da trolujes ovaj topik i da li uopste imas planove da prestanes to da radis. Sve i da napravimo takvu glupost da obecamo minutazu startera klincu kojeg ce svi evroligaski centri da razmazuju po parketu, lakse bismo doveli Tavaresa nego njega. Petrusev ima svoj program ciji je zavrsni cilj NBA liga, tesko ce on bilo gde iz Mege pre nego sto se taj cilj dogovori.

  • +1 1
Link to comment

Deluje mi da su gotovo svi gledali meč kroz prizmu priče o O"Brajantu (privatno, forum, na više strana na internetu itd). Da, igra deluje tecnije, ostali igrači nekako slobodniji i rastereceniji u istoj. Mozda je uvođenje njega u ekipu bilo na pogrešan način sa previše datog prostora što je o očigledno stucalo... videćemo, neozbiljno deluje pomisao da treba olako da se odreknemo onoga što on može doneti ekipi, naravno na neki drugačiji način nego što je to izgledalo u ovih par njegovih početnih, jer bi bilo šteta, a potencijalno i problem narušiti dobru timsku igru iako su se poenterski izdvojila 2 igrača. Valjda ga Saša bude koristio na ispravan način.

Bravo za tim, baš su mi oraspoložili dan nakon saznanja o odlasku velikog Milete. Sličan slučaj kao i sa još par ljudi odavde, moj početak praćenja košarke, pa samim tim i Zvezde se vezuje za vreme kada je on nastupao. Sećam se i kidanja živaca na utakmici sa Ivom (ili Borovicom) koju smo završili sa 4 igrača koju je neko pomenuo... Nema mesec dana kako sam sa ortakom pricao o njemu, o ciframa koje je postizao po sezonama, fantazija... A čovek do 25. nije igrao ozbiljnu košarku, već usput uz posao.
Neka mu je laka zemlja.

Jako mi je žao što je preminuo ovako rano, još jedan od plejade mnogih vrhunskih sportista koji su otišli relativno mladi.
 
U vezi sa tim, smatram da je vrhunski profesionalni sport veoma nezdrav za telo i zdravlje sportiste, i da skraćuje životni vek.


IMG-b40080d6bd8ff77f077ac4329ded136b-V.jpg

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, harper said:

 

Bravno na vidovitosti, nije bilo ni deset postova do sada koji su saljivo™ prokomentarisali isto. Obradovic je sada u ozbiljnom problemu sa uigravanjem O'Brajanta. Mozda ne bi bilo lose da ga ne skida ni protiv Reala jer ako s njim odigramo lose ubacice ga u ozbiljan kanal. Kapiram da je hteo sto pre da ga uigra ali s ovakvim navijacima koji crkose da O'Brajant odigra sto je moguce losije, to nece da moze. Neka ga Simonovic u timu da ima Ilija Kovacic sta da radi.

 

Na stranu veliki povratak Lojda u ritam s pocetka, mnogo mi je drago sto je Volden istupio i pokazao da je on taj igrac koji treba da igra kad se lomi utakmica a ne Hol. Apsolutno neverovatna partija veceras, imao je veci indeks od Lojda sa devet poena manje a Lojd je terao indeks preko 30. Njih dvojica su imali indeks 63 a cela ekipa Asvela 68. Takodje, igrao O'Brajant ili ne, Rit ne sme da izgubi minute u timu i ne sme vise da sedi u civilu. Odlican mec je veceras odigrao a nije mu prvi, decko ozbiljno napreduje od pocetka sezone.

 

Odlicno spremljena utakmica i vrhunska egzekucija. Cim smo malo zaboravili "faktor O'Brajant", sto je trajalo nekih desetak minuta, pregazili smo Asvel.

 

Navijači bi u stvari upravo suprotno, da ovaj odigra kao car, bude u funkciji tima i ta njegova igra sinergički podigne kvalitet ostatka tima.

 

No, meni se ne čini da će to biti tako lako (pa i malo teže) dostupno. Džoni je ono što se u košarkaškom žargonu zove "bunar", dakle crna rupa u koju kad ubaciš loptu znaš da je nestala. E sada, nije to nikakvo iznenađenje, čovek je igrao u Evropi isključivo tako, to mu je mindset i igra. I o tome je trebalo razmišljati PRE dovođenja, a ne sada čupati nokte.

 

Mi smo razvalili večeras ove jer smo igrali kao tim. I Lojd i Volden su bili u funkciji TIMA. Njih dvojica zajedno, DEVET ukradenih lopti. U napadu, lopta je prešla jedno dva puta veći put nego protiv Bajerna i Himkija ukupno.

 

Saša da bi doveo OBrajanta u funkciju tima, trebaju mu Hari Poterovske sposobnosti. 

Link to comment
45 minutes ago, harper said:

 

Zivo me zanima kada ces prestati da trolujes ovaj topik i da li uopste imas planove da prestanes to da radis. Sve i da napravimo takvu glupost da obecamo minutazu startera klincu kojeg ce svi evroligaski centri da razmazuju po parketu, lakse bismo doveli Tavaresa nego njega. Petrusev ima svoj program ciji je zavrsni cilj NBA liga, tesko ce on bilo gde iz Mege pre nego sto se taj cilj dogovori.

Ajde bre prestani da se kacis za mene, nisam te nista pitao i Jokic je bio klinac  sada dominira NBA ligom, Petrusev je napunio sve Zvezdine centre u proslom duelu  , znaci mnogo je bolji igrac od svih Zvezdinih  centara   vec  sada , plus se dokazao  i u NCAA-u prosle sezone , samo me se prodji, ja se ne kacim na tvoje eseje koje pises ovde  a ovo sa Petrusevim je itekako uzbodljivo, Misko je prosledio Bitadzea Buducnosti prosle sezone.

Edited by Micko8
Link to comment

Sa drugog foruma;

 

AUTOR
Miloš Jovanović

Vidačić, Karadžić, Obradović, Lisica, Mavrenski, Gilić, Milutinović, Kaličanin, Trifunović, Zečević, Tomašević, Jovanović.

Kada bi me na kvizu pitali, na koje pitanje sam spreman da odgovorim u svakom trenutku, pa i u onom kada me probudite posle pola sata sna nakon što sam dvanaest sati radio i još šest proveo u društvu etanolskih isparenja, ja bih vam rekao da me jednostavno pitate da vam izrecitujem šampionski sastav Zvezde iz sezone 1993-94.

U bilo koje doba dana, u bilo koje doba noći, ja bih vam se javio na telefon, vi biste mi rekli, ajmo Miloše, računamo na tebe, Dart Vejder je uperio sve lasere Zvezde Smrti u pravcu planete zemlje i jedino nas ti možeš spasiti svojim odgovorom, i ja bih staloženo krenuo, od četvorke pa do petnaestice : Vidačić, Karadžić, Obradović, Lisica...

Svako od nas ima neku nultu tačku, kada je otkrio, da citiram Momčila iz Zemuna, nebitnu, vrlo bitnu stvar, u koju smo se odmah zaljubili. Ja sam se u košarku tako zaljubio na proleće 1994, kada je Crvena Zvezda, nakon sedam uzastopnih poraza od večitog rivala, osvojila nacionalnu titulu protiv zlo jakog Partizana sa 4-1 u seriji. Do te tačke, ja sam bio prevashodno fudbalski navijač. Ali od tada, ja se primarno bavim košarkom.

Nije bilo lako igrati sa Partizanom tih godina – nije, suštinski, nikada ali tada posebno. Crno-beli bili su svega dve godine udaljeni od istorijskog trijumfa u Istanbulu. Dosta igrača iz te ekipe – Šilobad, Lončar, Rebrača, Stevanović – bili su još tu. Stasavali su Peđa Drobnjak, Miroslav Berić i Haris Brkić, sa pleja je dirigovao trostruki evropski šampion Zoran Sretenović. Na stranu, sad, i tih čuvenih sedam-nula. Imali su, čini se, "naš broj", iako je Zvezda branila titulu od prošle godine.

Zvezdin sastav sa druge strane bio je primarno "radnički" orjentisan. Bilo je tu igrača svetske klase, kakav je bio današnji trener Saša Obradović, ili recimo kapiten Aleksandar Trifunović. Dejan Tomašević će kasnije u dresu Partizana izrasti u najboljeg krilnog centra Evrope, dok je Ivica Mavrenski svojevremeno bio velika nada jugoslovenske košarke, sa puno juniorskih trofeja u svojoj kolekciji. Ali kucajuće srce ekipe, i njenu nepokolebljivu osovinu, činili su dva "šljakera" u reketu. Aca Gilić, verovatno najbolji centar iz Sombora do pojave jednog Nikole, i Mileta Lisica, metalostrugar iz Priboja koji je u konačnici bio i proglašen za MVP-ja ovog finala.

Gledajući Miletu kao četrnaestogodišnji dečak, mislio sam da je on neki apsolutni ideal kome je trebalo težiti. Ovaj momak iz Priboja, u kojem je ponikao igrajući za lokalni Poliester – kasnije kombinujući košarku sa metalostrugarskim poslom u FAP-u, nije imao reprezentativni pedigre kakav su imali njegovi brojni protivnici u tadašnjoj košarci. Ali opet, on se svakome suprostavljao uz maksimalno zalaganje, igrajući svaki minut kao da mu je poslednji, i time zauvek opčinio srca mnogih Zvezdaša koji ga pre svega pamte kao velikog borca.

"Imperijom Zvezdine odbrane komandovao je vitez sa dva srca – Mileta Lisica", otvorio je čuveni list "Koš" svoj hvalospev o njemu u broju iz maja '94, koji je opisao Zvezdin trijumf u finalu. "Igrač koga bi svaki trener poželeo – tamo je gde treba da bude, skoči kad treba, poentira kad treba – i tako uvek i stalno od početka do kraja utakmice. "Lija" melje poput vodeničnog kamena, na kraju njegovi protivnici su potpuno izmrvljeni u prah, a na njemu nešto malo znoja a u ruci debeo dosije sa statistikom skokova, blokada, blokova, preuzimanja, zagrađivanja, gaženja i rvanja", nastavio je moj kolega u ovom inspirisanom tekstu od pre dvadeset i šest godina, pretaćući u reči ono što smo svi mi mogli da vidimo na našim TV ekranima i u hali.

Mileta "Fox", kako smo ga mi klinci zvali, je iduće sezone otišao u Borovicu, zatim se vratio u Zvezdu, a onda otišao u Sloveniju i ostavio dubok trag u tamošnjoj košarci igrajući za Pivovarnu Laško. Tamo je, u društvu još jednog prekaljenog veterana Matjaža Tovornika, zagorčavao život Olimpiji koja je tih godina osvajala evropske trofeje i igrala F4 Evrolige. Igrao je posle malo i u Francuskoj, pa se vratio u našu zemlju, i posle par sezona u Lavovima i Novom Sadu okončao karijeru kao četrdesetdvogodišnjak u Rudaru iz Trbovlja, u Sloveniji.

Kakva god njemu karijera doduše bila, ja Miletu uvek i zauvek pamtim kao taj nepremostivi bedem iz '94, crveno-belu sedmicu, čoveka koji je vojevao velike bitke i uglavnom pobeđivao u njima. I do te mere mi je takvo sećanje ostalo u glavi, da mi je, kad sam danas čuo da je onu najvažniju bitku izgubio, ta vest zvučala prosto neverovatno.

Preminuo Mileta Lisica?

Kako je to moguće. Zar takvi junaci umiru?

Život je ipak nešto različitiji od košarke, iako imaju puno sličnosti. U ovom prvom, uglavnom, ako izgubiš ove sezone, ima i sledeća. Ali ovaj drugi često ne pruži taj popravni.

Putuj mirno, "Lijo". I dalje ću pamtiti taj sastav, ali sada, možda se malo i zagrcnem kad dođem do "sedmice".

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Micko8 said:

Ajde bre prestani da se kacis za mene, nisam te nista pitao i Jokic je bio klinac  sada dominira NBA ligom, Petrusev je napunio sve Zvezdine centre u proslom duelu  , znaci mnogo je bolji igrac od svih Zvezdinih  centara   vec  sada , plus se dokazao  i u NCAA-u prosle sezone , samo me se prodji, ja se ne kacim na tvoje eseje koje pises ovde  a ovo sa Petrusevim je itekako uzbodljivo, Misko je prosledio Bitadzea Buducnosti prosle sezone.

 

Prestacu kad ti prestanes da trolujes topik. Imas topik o Megi, topik o mladjim kategorijama, topik o reprezentaciji, mozes tamo da se preselis s pricama o igracima drugih timova.

 

Mnogo je dobrog doneo Bitadze Buducnosti te godine. Razbio nas je u finalu.

Link to comment

Ne trolujem topik , izneo sam svoje misljenje ,kako  bi ovoj ekipi  dobrdosao centar koji ume da igra .Crvena Zvezda  ima mladje kategorije i ne vidim zasto je zabranjeno pisati o njima na ovoj temi ??? Kakve to veze ima kako je Bitadze odigrao protiv Crvene Zvezde u finalu prosle sezone , poredim situacije dva igraca koja su   identicne  a sa Miskom se dogovor moze postici , naravno da bi zeleo garancije da mu klijent ima zagarantovanu minutazu u Evroligi kao sto je imao Bitadze  u Buducnosti, inace mislim da je Petrusev mnogo bolji igrac i talenat od Gruzijca. Tvoj je problem sto si uvek nadrndan ,  pa napadas sve oko sebe i sve sto ti smeta , mislis da si     bogom dat  i da cemo svi da dozivljavamo orgazme, citajuci tvoje "svete" skripte, how yes no:)

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Navijači bi u stvari upravo suprotno, da ovaj odigra kao car, bude u funkciji tima i ta njegova igra sinergički podigne kvalitet ostatka tima.

 

No, meni se ne čini da će to biti tako lako (pa i malo teže) dostupno. Džoni je ono što se u košarkaškom žargonu zove "bunar", dakle crna rupa u koju kad ubaciš loptu znaš da je nestala. E sada, nije to nikakvo iznenađenje, čovek je igrao u Evropi isključivo tako, to mu je mindset i igra. I o tome je trebalo razmišljati PRE dovođenja, a ne sada čupati nokte.

 

Mi smo razvalili večeras ove jer smo igrali kao tim. I Lojd i Volden su bili u funkciji TIMA. Njih dvojica zajedno, DEVET ukradenih lopti. U napadu, lopta je prešla jedno dva puta veći put nego protiv Bajerna i Himkija ukupno.

 

Saša da bi doveo OBrajanta u funkciju tima, trebaju mu Hari Poterovske sposobnosti. 

 

Apsolutno je jasno da je dovodjenje O'Brajanta poremetilo hijerarhiju u ekipi i da to mora da se resava ali ovoliki fokus na jednog igraca koji je jedva stigao da se upozna sa saigracima nije zdrav, uglavnom je posledica detinjaste potrebe da se po svaku cenu ispadne u pravu. Mi smo i veceras pokazali da smo u problemu u reketu a Lojd nece uvek sutirati 10 od 14, jer da to moze iz dana u dan igrao bi u NBA ligi a ne kod nas. Nekad ce sutirati 2 od 14 kao u Minhenu, nekad ga nece cuvati Strazel od 18 godina nego elitni defanzivac kakvih je Evroliga puna. Drugo, zajebanih utakmica ce biti s njim ili bez njega. Koliko minuta je, na primer, odigrao O'Brajant protiv Mege na utakmici koju smo dobili na jedan posed protiv dva talentovana klinca i gomile pomocnog osoblja? Sa sve Lojdom i Voldenom na parketu? Valjda igraci culi da ce privatnik ili "bunar" da dodje pa se preventivno raspali. Pri cemu je taj "bunar" u kojem lopta nestaje u onom raspadu protiv Primorske sutnuo 10 puta i pogodio 5, a Dobric 13 puta i pogodio 4.

 

Nema tu nikakvog cupanja noktiju, kose, ekstremiteta i drugih stvari. Ako sve to ne cupamo sa unutrasnjom linijom koju cine raspali Kuzmic i Teri, Rit i Kuridza, debitanti na ovakvom nivou kosarke, necemo ih sigurno cupati zbog O'Brajanta. Coveka samo treba upakovati u vec spakovan tim jer to je to sto se pojacanja tice. Para nema, produzice se i Rocesti na kecu do kraja sezone ako pristane na nesto manji ugovor i to nam je sto nam je. Ako trener veruje da ce uspeti da prilagodi O'Brajanta u igru Zvezde on valjda bolje od nas zna sta radi i zasto ga je doveo. Covek je nedelju dana u timu, ne zna kretnje, ne zna akcije, ne zna sta koji saigrac moze, uigrava se na evroligaskim utakmicama, ne znam sta se uopste ocekuje od njega u ovoj fazi sezone. Siguran sam da i Obradovic zna sta se postize time sto se onako u vatru baca igrac bez sedam meseci kosarke ali on ima posao ispred sebe, a cenim da ne cita forume i da ga zivo boli kurac za to sta ti ili ja mislimo o mindsetu O'Brajanta i tome kako je on igrao u Evropi do sada, na osnovu gledanja jedne i po utakmice od onih na kojima je igrao.

Link to comment
11 minutes ago, Micko8 said:

Ne trolujem topik , izneo sam svoje misljenje ,kako  bi ovoj ekipi  dobrdosao centar koji ume da igra .Crvena Zvezda  ima mladje kategorije i ne vidim zasto je zabranjeno pisati o njima na ovoj temi ??? Kakve to veze ima kako je Bitadze odigrao protiv Crvene Zvezde u finalu prosle sezone , poredim situacije dva igraca koja su   identicne  a sa Miskom se dogovor moze postici , naravno da bi zeleo garancije da mu klijent ima zagarantovanu minutazu u Evroligi kao sto je imao Bitadze  u Buducnosti, inace mislim da je Petrusev mnogo bolji igrac i talenat od Gruzijca. Tvoj je problem sto si uvek nadrndan ,  pa napadas sve oko sebe i sve sto ti smeta , mislis da si     bogom dat  i da cemo svi da dozivljavamo orgazme, citajuci tvoje "svete" skripte, how yes no:)

 

Filipe, ne troluj topik, nesreco. Petrusev moze da dodje u Zvezdu ako hoce Misko da ga pusti dzabe, mada ga ni tako Obradovic verovatno ne bi uzeo u ovoj fazi sezone znajuci da na kraju nje ide u NBA. Momak je ekstra talenat i svakako bih voleo da ga vidim u Zvezdi ali Zvezda nije protocni bojler za razigravanje Miskovih igraca vec takmicarski tim. Da si pomenuo Simonovica pa i nekako, Petrusev je Miskov projekat nivoa Jokica i pretpostavljam da je vec mesecima u raznim razgovorima kako da ga najlakse probije u NBA. Niko od aktera u tvom scenariju uopste ne razmislja o toj kombinaciji, ni igrac, ni menadzer, ni klubovi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...