Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

11 minutes ago, Bright Billy said:

mislim da rodic nije lose igrao danas. verovatno je menjao njega i kataia (koji jeste lose igrao) jer ih je sprzilo sunce koje je u prvom poluvremenu tuklo samo po levoj strani terena. 

Meni nije izgledao dobro.  Pored losih centar-suteva, ono sto mi je najvise smetalo je dekoncentrisanost.  Dobar pas neoprezno propusti u aut; los projem lopte pri pasu, pogresan pas.  Jedan razlog loseg utiska koje je Rodic ostavio na mene su verovatno i losa igra Kataija i Ivanica.  Njih trojca, kada igraju dobro, umeju vrlo lepo da prave trouglice iz koji se redjaju sanse.  Danas toga nije bilo.

Link to comment
2 minutes ago, Hobbit slayer said:

Apsolutno se slažem. Koliko god da gotivim Kataija, možda je u neku ruku ovo hlađenje na klupi došlo u pravo vreme, pre nego što se stvari suviše otrgnu kontroli.
Ko zna, možda čak iz svega ovoga izvuče neku pouku (mada sumnjam, jer nije u pitanju voljni momenat, već ego) i dođe do većeg učinka u takozvanoj obaveznoj igri.
 

 

Ma, Katai je takav igrac, uvek je bio. On je sto se tehnike i fudbalske vizije tice igrac za najjace lige, jedini razlog zasto ne igra u njima je u njegovom karakteru. Igracu takvog kalibra je to veliki problem jer ne moze da se iskljuci, ekipa ocekuje neke stvari od njega i stalno ga hrani loptama a njega mrzi da zivi tog dana. Zato je Stankovic uradio dobar posao sto ga je poslao na klupu, treba mu poslati poruku da nece biti na terenu kad mu se ne igra. Ja inace mislim da je jedan od vecih razloga dovodjenja Kange to sto se u Kataija nema bas previse poverenja da ce se truditi day in - day out, sto moze da nam bude veliki problem kad je u pitanju igrac kroz kojeg prolazi veliki protok akcija. Takav igrac kad ispadne iz vinkla nije problem samo sebi vec i saigracima, potpuno ih izbaci iz ritma. Danas je mali Nikolic bukvalno prodisao nakon sto je Katai izasao a usao Kanga, od igraca za kojeg nije bilo jasno da li je uopste bio na terenu izrastao je u najboljeg igraca utakmice.

 

To ce se i dalje desavati sa Kataijem, ume on da se iskljuci i po nekoliko utakmica u nizu. Za domacu ligu imamo resenja kad se to desi, nadam se da ce bar u Evropi da pokazuje svoja najbolja izdanja. Bez njegove lucidnosti smo mnogo slabija ekipa protiv timova slicnog kvaliteta.

Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Meni nije izgledao dobro.  Pored losih centar-suteva, ono sto mi je najvise smetalo je dekoncentrisanost.  Dobar pas neoprezno propusti u aut; los projem lopte pri pasu, pogresan pas.  Jedan razlog loseg utiska koje je Rodic ostavio na mene su verovatno i losa igra Kataija i Ivanica.  Njih trojca, kada igraju dobro, umeju vrlo lepo da prave trouglice iz koji se redjaju sanse.  Danas toga nije bilo.

 

Da, kod Rodica se bas jasno vidi po prijemu da li je u utakmici. Kad je u losem ritmu kao da ne vidi loptu koja mu prilazi.

Link to comment

U principu što se toga tiče, tokom evropskih mečeva voljni momenat ne bi trebalo da bude problem. A za LLSL ćemo se nekako snaći...

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Zanimljivo je da su dva losa izdanja Kataia, protiv Evrope i protiv Proletera potpuno razlicita.  Protiv Evrope je hteo da da gol posto poto.  Tacno jeda je utakmica bila resena, ali on je svaku loptu koju je dobio bluzu gola protivnika hteo da pretvori u gol i kada je imao saigraca koji je bio bolje postavljen.  U toj zelji i brzopletosti, promasio je zicer u rangu zicera koji je promasio Rahim Sterling.  Protiv Poletera, nije pokazao nikakvu zelju, ni da igra ni da da gol.

Edited by Dimitrije
Link to comment
Zanimljivo je da su dva losa izdanja Kataia, protiv Evrope i protiv Proletera potpuno razlicita.  Protiv Evrope je hteo da da gol posto poto.  Tacno jeda je utakmica bila resena, ali on je svaku loptu koju je dobio bluzu gola protivnika hteo da pretvori u gol i kada je imao saigraca koji je bio bolje postavljen.  U toj zelji i brzopletosti, promasio je zicer u rangu zicera koji je promasio Rahim Sterling.  Protiv Poletera, nije pokazao nikakvu zelju, ni da igra ni da da gol.
Pretpostavljam da je i to stvar ega, pošto verovatno rezonuje da u LLSL nema šta da dokazuje...

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, Hobbit slayer said:

Pretpostavljam da je i to stvar ega, pošto verovatno rezonuje da u LLSL nema šta da dokazuje...

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

Ma, ja se iskreno nadam da Kataijevo kurobecanje nema veze s dolaskom Kange, posto je pocelo od trenutka kad je Gejlor usao u tim. To bi nam napravilo ozbiljan problem. Katai je u proslom mandatu kod Bozovica imao neko licno takmicenje sa Vieirom oko titule najboljeg strelca, to je bas mucno izgledalo pred kraj sezone u kojoj smo imali nekih hiljadu bodova prednosti. Hoce on da bude rogat povremeno.

Link to comment

Umeo je i Kanga dok je bio u Zvezdi da bude alav i da loptu juri i u nasem kaznenom prostoru.  Medjutim, u Sparti su ga istesali u dobrog profesionalca koji igra za tim a ne za licnu slavu i koji tako najbolje doprinosi timu.  Katai je isto tako igrao u klubovima gde se individualizam na racun kolektiva ne tolerise i gde je profesionalni pristup igri sine qua non.  Doduse u Alavesu se nije proslavio, dok je u Cikagu bio medju najboljim igracima, mada je to tim kao i cela MLS prilicno niskog kvaliteta.

Link to comment
5 minutes ago, Dimitrije said:

Umeo je i Kanga dok je bio u Zvezdi da bude alav i da loptu juri i u nasem kaznenom prostoru.  Medjutim, u Sparti su ga istesali u dobrog profesionalca koji igra za tim a ne za licnu slavu i koji tako najbolje doprinosi timu.  Katai je isto tako igrao u klubovima gde se individualizam na racun kolektiva ne tolerise i gde je profesionalni pristup igri sine qua non.  Doduse u Alavesu se nije proslavio, dok je u Cikagu bio medju najboljim igracima, mada je to tim kao i cela MLS prilicno niskog kvaliteta.

 

Nesto ja ne verujem u to Spartino "tesanje" Kange, tesko je taj katakter istesati. Ono sto je dobro je Kangin motiv, on ne trazi loptu duboko da bi tupio s njom vec da bi bio ukljucen u akciju i odigrao ono sto vidi. Dakle, ta njegova alavost nije posledica sebicnosti vec nestrpljenja. Druga je stvar kad se priblizi golu, voli odatle da opali na gol vise nego 'leba da jede, cak i kad ima saigraca u boljoj poziciji. Doduse, ti njegovi udarci su dovoljno opasni po gol pa mogu da se tolerisu.

 

Inace, ovi mladji igraci bi dobro uradili da nauce od Kange tehniku dugog pasa, narocito to vazi za Nikolica. On, istina, ima jaku polugu ispod kolena koja mu omogucava da lako salje duge lopte iz mesta ali kad covek pogleda njegove pasove i uporedi s drugim igracima, tacno imas utisak kao da je neko ubrzao snimak. To nije posledica samo njegovog topa u nozi vec i nacina na koji hvata loptu kod tog pasa, nisko, punom i s polozenim stopalom koje je maltene paralelno s podlogom. Zato njegove lopte u zavrsetku pasa ne hvataju onaj efe koji ume da prevari igraca kod prijema ili povuce loptu malo pozadi. Vecina nasih igraca salje taj pas iz koraka, punim stopalom ali malo s unutrasnje strane noge kojom ga salju, tako da pas pri kraju em bude malo zakrivljen, em izgubi snagu. Kangini dugi pasovi su bukvalno geometrijski, od pocetka do kraja lopta ide ravnom trajektorijom i tacno mozes da joj predvidis pravac, sto olaksava prijem.

Link to comment

lol

prepisali su ofkanovo saopštenje posle prvog kola, posledica tog kukumavčenja je bio kiks pfc u narednom kolu u pazaru u režiji ofkanovg suseljana čuvenog elvisa

Link to comment
2 minutes ago, samo_opusteno said:

Mislim da ovo vise rade iz ogromne zelje da ispadnemo u Albaniji pa da nas poremete koliko je do njih.

 

Mislim da ovo rade zato sto tome sluzi Vuletic u klubu. Strasno je u sta se FK Partizan pretvorio.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...